تعبیر خواب هلن

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب هلن

بسیار اتفاق می افتد که در رویا های خود با اسطوره های باستانی رو به رو می شویم. اسطوره ها و خدابانو ها بخش زیادی از فرهنگ عمومی در سرزمین های مختلف را تشکیل می دهند. آن ها سمبلی از خصایل و احساسات مختلف موجود در انسان و مواجهه ی آن ها در صحنه ی زندگی هستند.

هلن زیباترین زن روی زمین شمرده می شد. هلن می تواند به دیدگاه های شما درباره ی زیبایی و زیبایی شناسی اشاره داشته باشد از این رو بسیار مهم است که هلن را در چه حالت و  در ترکیب با چه سمبل های دیگری مشاهده می کنید. این رویا می تواند به تلاش شما برای جذاب بودن، یا جذاب به نظر رسیدن اشاره داشته باشد. مفهوم جذابیت از دیدگاه روان شناسی با آن چیزی که اغلب مردم تصویر می کنند بسیار متفاوت است. دانشمندان به این موضوع واقف شده اند که جذابیت یک شخص، ربطی به چهره ی وی ندارد. حتما گاهی اوقات این احساس به شما دست داده است که به اندازه ی کافی جذاب نمی باشید. گاهی تصمیم گرفته اید که بر اساس مد روز و استاندارد هایی که جامعه از یک تصویر زیبا و دارای جذابیت به شما پیشنهاد داده است لباس بپوشید و آرایش کنید یا حتی عمل جراحی نیز انجام بدهید. ولی خیلی زود متوجه این امر می شوید که این کار بی فایده است.

این مساله ممکن است باعث ناامیدی شما شده باشد. برای خیلی ها پیش آمده است که معیارشان فقط مد روز باشد و بعد متوجه شوند مدل موهایشان اصلا به صورتشان نمی آید، یا میزان زیادی وزن کم کرده اند اما هیچ کمکی به زیبایی آن ها نکرده است. این رویا از شما می خواهد تا در مقابل چنین افکاری که به ذهنتان خطور می کند، با خودتان صادق باشید. باید تمام افکاری که توسط جامعه در مورد جذابیت به شما خورانده شده است را کاملا رد کنید و اجازه ندهید این باور های غلط، ارزش حقیقی شما را زیر سوال ببرد.

امروزه علم روان شناسی ثابت کرده است که آنچه شما را برای برای دیگران جذاب می سازد، چهره ی بیرونی شما نیست بلکه چهره ی درونی شماست. آنچه که اهمیت دارد این نیست که شکل ظاهری شما چه طور است، بلکه شکل باطنی شما برای دیگران دارای اهمیت است. آنچه که باعث ایجاد جذابیت می گردد، چهره ی ظاهری شما نیست.

از نظر علمی ثابت شده که آنچه به زبان می آورید و حسی که به طرف مقابلتان می دهید باعث ایجاد جاذبه یا دافعه در شما می شود. ما به دنبال ایجاد رابطه یا دوستی با افراد هستیم نه به دلیل ظاهر آن ها، بلکه به خاطر اینکه ما را بفهمند و بتوانیم نظرات و دیدگاه های خودمان را با آن ها مطرح کنیم تا ما را درک کنند.

در مغز ما انسان ها ناحیه ای است که مسئول احساس جذابیت است. این ناحیه وقتی فعالیت بیشتری دارد که شخص بتواند با طرف مقابل احساس همدلی داشته باشد یعنی درک شود و درک کند. در این صورت شخص مقابل را جذاب می بیند. پس تمایل ما انسان ها برای داشتن رابطه با کسی که ما را بفهمد، به خاطر ساختار روان شناختی مغز ماست. در واقع میزان جذابیتی که بین طرفین ایجاد می شود بر این اساس استوار است که آن ها تا چه حدی می توانند زبان همدیگر را بفهمند.

هر چه بیشتر زبان هم را بفهمند، بیشتر جذب همدیگر می شوند و این حس که کسی می تواند شما را بفهمد، باعث ایجاد اعتماد می شود و همین امر باعث شکل گیری یک رابطه ی عمیق میگردد. این رویا به شما می گوید که وقتی دیگران را نه بر اساس زیبایی چهره، بلکه بر اساس حس درونی خودتان ارزیابی کنید، بهتر می توانید با آن ها وارد رابطه شوید. از طرفی دیگر، هر چه که ما بیشتر در مورد زیبایی چهره ی بیرونی خود نگران باشیم و سعی کنیم آن را با روش های مختلفی بیشتر کنیم، از درون خودمان غافل شده و فرو می ریزیم.

در مجموع شخصیت هلن در رویا، یادآور ارزش های شما درباره ی جذابیت و زیبایی می باشد. با دیدن این رویا از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، چه مسائلی در شما احساس اعتماد به نفس بیشتری را ایجاد می کنند؟ چه مسائلی باعث می شوند که احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید؟ چگونه می توانید با تغییر دیدگاه ها و افکار خود، احساس مثبت تری را در خودتان ایجاد کنید؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...