تعبیر خواب مرده ی بدون لباس

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مرده ی بدون لباس

بسیار اتفاق می افتد که در خواب با انسان هایی که می دانیم در زندگی بیداری وفات یافته اند رو به رو شویم. مرده در خواب می تواند به ابعاد فراموش شده ی افکار و دیدگاه های گذشته ی شما اشاره داشته باشند که در زندگی بیداری عقیده دارید که آن ها را مدت هاست که کنار گذاشته اید و دیگر تاثیری بر شما و عملکردتان ندارند. اما دیدن انسان هایی که در واقعیت مرده اند پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که بر خلاف تصور فعلی، ریشه هایی از افکار گذشته در شما همچنان زنده هستند و در حال تاثیر گذاری بر روی رفتار و عملکرد شما می باشند.

انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم سمبل ابعاد مختلف افکار و عملکرد خوده ما هستند. انسان هایی که در واقعیت با آن ها معاشرت داشته ایم یا رفتار ها و دیدگاه های آن ها را دیده ایم، تاثیر عمیقی بر ما گذاشته و بخش زیادی از درونیات ما را شکل می دهند. چنین انسان هایی در خواب ظاهر می شوند تا شما را به یاد دیدگاه هایی بیندازند که در گذشته به شکل پر رنگ تری در شما وجود داشته اند. ممکن است در زمان خاصی تصمیم گرفته باشید که این افکار را کنار بگذارید اما هم اکنون مشاهده می کنید که آن عقاید همچنان در شما زنده هستند.

از طرفی برهنه بودن در خواب می تواند نوعی احساس انزجار یا نگرانی را در ما ایجاد کند. برهنگی با مفاهیمی مثل اهمیت حریم خصوصی، درونیات و مسائلی اشاره دارند که باید به تنهایی درباره ی آن ها تصمیم بگیریم. مخصوصا اگر دیدن برهنگی دیگران نوعی احساس شرم یا نگرانی را در شما ایجاد کند. این خواب از شما می خواهد تا اجازه ندهید که افکار و دیدگاه هایی که از خانواده یا جامعه و عرف به ارث برده اید، شما را تماما کنترل کرده و به حریم خصوصی افکار شما وارد شوند. این خواب پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که لازم است تا آزادی بیشتری در زمینه ی بیان درونیات و احساسات و عقاید خود داشته باشید.

این خواب می تواند به نوعی ترس درونی از ابراز آزادانه ی عقاید مرتبط باشد. مثل فردی که احساس می کند ابراز آزادانه ی عقاید یا آزادانه حرف زدن کار درستی نیست و باید در این زمینه امیال خود را سرکوب کند. این خواب از شما می خواهد تا درباره ی عواملی که باعث می شود در مقابل بیان درونیات خود ایستادگی کنید با خودتان صادق بوده و اجازه ندهید که احساسات و هیجانات به جای شما تصمیم گیری کنند.

همچنین این خواب از شما می خواهد تا زمانی که بیان عقاید و ابراز درونیات شما به کسی آسیب نمی رساند، به بروز افکار خود بپردازید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا افکار و دیدگاه های خود را در مسیر مثبتی گسترش داده و به تعدیل برسانید.

با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، خود را درباره ی کدام دسته از افکار و عقاید در معرض چالش جدیدی مشاهده می کنید؟ مرده ای که در خواب مشاهده می کنید برای شما یادآور کدام دسته از خاطرات و احساسات می باشد؟ چگونه می توانید درباره ی احساسات و دیدگاه هایی که دارید با خودتان صادق تر بوده و جسورانه تر درباره ی دیدگاه های مختلف خود بیاندیشید و به تعدیل جهان بینی خود بپردازید؟ چه افکاری باعث می شوند تا در مقابل احساس کنجکاوی، مانع ایجاد کرده و احساس انفعال کنید؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...