تعبیر خواب فیلسوف

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب فیلسوف

ممکن است در رؤیا با یک فیلسوف روبه رو شوید در حالی که او را هیچ گاه در واقعیت ندیده اید یا احساس کنید که خودتان در نقش یک فیلسوف ظاهر شده اید حتی اگر در واقعیت به فلسفه علاقه ای نداشته باشید. فیلسوف کسی است که طراح یک مکتب فلسفی جدا یا دست کم صاحب یک نظریه ی فلسفی جدا باشد، مثل افلاطون.

استاد فلسفه کسی است که به یک یا چند مکتب یا نظریه ی فلسفی به گونه ای چیره باشد که در عین حالی که ممکن است کاملاً با آن مکتب یا نظریه مخالف باشد بتواند آن را به بهترین شکل ممکن به دیگران بفهماند. مورخ فلسفه کسی است که به تحلیل و نگارش نظریه ها، مکتب ها، جریان ها و شخصیت های فلسفی در طول تاریخ فلسفه می پردازد.

فردی که در رویا به عنوان یک فیلسوف مشاهده می کنید، سمبل بخشی از افکار و شخصیت خوده شماست که ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری نسبت به آن شناخت کافی نداشته باشید. این سمبل با مفاهیمی مثل لزوم شناخت قدرت فکر و اندیشه مرتبط است.

اندیشه یا فکر، یکی از نیروهای درونی انسان است که به مفاهیم، مرتبط است. اندیشیدن یا تفکر کاری ذهنی است و زمانی مطرح می گردد که انسان با مساله ای مواجه است و خواستار حل آن است. در این هنگام در ذهن، تلاش برای حل مساله آغاز میگردد که این تلاش ذهنی را، تفکر یا اندیشه می نامند.

فعالیت برای حل مساله، از مراحلی تشکیل شده است که از تعریف مساله به طور شفاف، روشن و ملموس، آغاز می گردد و با پیدا کردن راه حل هایی برای حل مساله ادامه می یابد و با به کار گیری عملی بهترین راه حل و یافتن جواب نهایی به پایان می رسد. ولی بهتر است بگوییم در مسیر دیگری قرار می گیرد و به پایان نمی رسد. انسان بدون اندیشه متصور نیست. اندیشیدن فرایندی رمزی و درونی است که منجر به یک حوزه ی شناختی می گردد که نظام شناختی شخص متفکر را تغییر می دهد.

اندیشیدن تلاشی است ذهنی، برای پاسخ گویی صحیح و دقیق به سوالات ذهنی که به ابزاری چون منطق، خردورزی، دانش، تجربه و درک صحیح موضوع نیازمند است. اندیشیدن در منطق عبارت است از مرتب ساختن امور معلوم برای رسیدن به کشف مجهول.

دیدن سمبل فیلسوف به شما می گوید که شما هم اکنون لازم است تا اطلاعات بیشتری درباره ی ساختار ذهن و نحوه ی اندیشیدن در انسان دست پیدا کنید. فکر عبارت است از حرکت ذهن به سوی امور و مقدمات معلوم و سپس حرکت از آن امور معلوم به سوی کشف مقصود .

هر یک از روش های تفکری را می توان متد هایی دانست که به کمک آن ها، قسمتی از فرآیند حل مساله، با موفقیت طی می شود. تفکر برتر تفکری است که از بهترین روش ها به حل مساله برسد. به این ترتیب دیدن سمبل فیلسوف در رویا می تواند به تلاش شما برای کشف و شناخت روش های بهتر اندیشیدن.

سمبل فیسلوف پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که روش های مختلف اندیشیدن را بیاموزید و صرفا بر یک روش خاص تکیه نکنید. ممکن است بتوانید با شناخت دیدگاه ها و جهان بینی های مختلف، سریع تر به جواب پرسش های خود درباره ی ماهیت زندگی دست پیدا کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...