تعبیر خواب آناهیتا

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آناهیتا

بسیار اتفاق می افتد که در رویا های خود، با سمبل های اسطوره ای و افسانه ای رو به رو شویم که برای مردمان قدیم، از قداست و اهمیت برخوردار بوده اند. ممکن است در واقعیت صرفا نامی از این اسطوره ها شنیده باشیم و اطلاعاتی که از آن ها داشته باشیم بسیار اندک باشد. چنین رویاهایی مانند یک اسم رمز عمل می کنند و شما را دعوت می کنند تا پیش از هر چیز، ویژگی های مربوط به آن سمبل خاص را بررسی کنید.

آناهیتا یک خدا بانوست که در فرهنگ های مختلف ممکن است نام های مختلفی برای او در نظر گرفته شده باشد. زمانی که او را به عنوان یک شخصیت در رویای خود مشاهده می کنید، در حال مشاهده ی بخشی از افکار و شخصیت خود هستید که با ویژگی های آناهیتا مرتبط می باشد. این رویا از شما می خواهد تا در این زمان، ویژگی های مربوط به آناهیتا را شناخته و نقاط قوت او را بررسی کنید. چرا که این ویژگی ها به شما کمک می کنند تا ارزشمند ترین تصمیم ها را در زندگی خود اتخاذ کنید.

زمانی که در رویای خود با یکی از خدایان افسانه ای رو به رو می شوید، باید بدانید که احتمالا هم اکنون و در زندگی بیداری، با چالشی رو به رو هستید که با ویژگی های آن خدابانو، قابل برطرف شدن است. از طرفی این رویا به شما می گوید که شما از قدرت روانی بالایی برخوردار هستید که می توانید به کمک تقویت ویژگی های مربوط به آناهیتا، به مبارزه با مشکلات خود بپردازید.

در کتیبه ی آناهیتا می خوانیم: "هش دار که برای آب های روان آفریده شدی ... تو در آبگیرها و برکه های کوچک نخواهی گنجید. آناهیتا! هرگز دانسته ای که دریا و اقیانوس ها، جزیره ها را می سازد؟ هرگز برکه ای از جزیره اش به خود نبالیده است. آناهیتا! ایزد آب های روان! هرگاه جزیره ای دیدی بدان که شکوه و تلاطم آن را... جزیره ها ارواح بیگانه ی هستی اند... شنیده ای که آن حکیم پیر اندرز می داد که بروید و به سان جزیره ها باشید؟ همه چیز در جزیره ها ستودنی است. شکوه سبزیشان و سکون و سکوتشان آن گاه که امواج را بر دیواره هاشان می کوبی... همه چیز ستودنی است... خدایان راست که همچون جزیره ها باشکوه و فرح بخش باشند. رازدارانی خاموش و خانه هایی امن. و بندگانی را که ساکت و صبور، آرام و اسرار آمیز و تنها..." دیدن سمبل آناهیتا در رؤیا می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما درباره ی لزوم خودشناسی باشد.

در بخشی دیگر از کتیبه ی آناهیتا می خوانیم که: "چه بسیار رنجور گشته ام از نگریستن در چهره ی معصوم گناهکاران و ظالمان... آنان که سر از اطاعت خدایانشان برتافته اند و آنان که بر همنوعان خود شوریده اند و بسا که از دیدن ظالمان برخود پیچیده ام... آناهیتا! با چشمان پر فروغ خود درمانده تر و حزن انگیزتر از چهره ی ظالمان نخواهی یافت. به راستی مظلومان با آه و ناله ی خود چه تازیانه هایی که بر پیکر ظالمان فرو نیاورده اند! آنگاه که باید برمی خواسته اند نشسته اند. اینگونه آنان را در سیاهچال های درونشان محبوس کرده اند..." به این ترتیب ظهور سمبل آناهیتا در رؤیا می تواند به پرسش ها و چالش های فکری شما درباره ی جهان و ماهیت ترحم اشاره داشته باشد.

"ای الهه ی جوان، سقوط ها تاوان سکوت ها هستند. تردید کن در من اگر دوستم داری و در خود اگر سرِ دید یا پاییدن داری. الهه ای پایدار... آناهیتا! هر آنچه را که بر قله ی آوازه دیدی، باید که برقله ی تردید نیز بنشانی... وهر آنچه اوج گرفته راهی برای نزول در نوردیده است..."

سمبل آناهیتا با ستایش انسان همراه بوده است. الهه ای که به انسان ارزش مقدس داده است و مخالف کوچک شمردن انسان هاست." آناهیتا! هر آنچه بالا رود، او را سقوطی خواهد بود؛ هر چه بالاتر رود، سقوطی سهمگین تر خواهد داشت." دیدن سمبل آناهیتا در رؤیا می تواند به نگرانی های فکری شما درباره ی زندگی و ظلم هایی که در زندگی نسبت به انسان ها می شود اشاره داشته باشد. شما هم اکنون در آموزه های مختلف به دنبال یافتن پاسخ پرسش خود هستید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...