تعبیر خواب آفرودیت

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آفرودیت

بسیار اتفاق می افتد که در رویاهای خود با سمبل های اسطوره ای و شخصیت های افسانه ای رو به رو شویم. حتی اگر در زندگی بیداری، آشنایی چندانی با آن ها نداشته باشیم. این شخصیت های افسانه ای به صورت سمبلیک، به خصلت ها و غرایز و اهداف گوناگونی که انسان های مختلف در زندگی در پیش گرفته اند اشاره دارد. داستان زندگی این شخصیت ها با مفهوم رویای ما مرتبط است و نشان می دهد که ما چه دیدگاهی نسبت به زندگی و اتفاقات آن داریم.

آفرودینه در اسطوره های یونان، حوری دریایی دیوانه، الهه ی عشق، زیبایی و شور جنسی است. پیوند او با باروری طبیعت ممکن است با گل ها یا ساقه های پیچیده ی گیاهان نشان داده شود. نماد های مرتبط با آفرودیت؛ دلفین، مورد، گل رز، گوش ماهی، فاخته، گنجشک، آینه، قو و کمربند هستند.

بر طبق ایلیاد، آفرودیت دختر زئوس و حوری دریایی دیوانه به حساب می آمد. او بسیار زیبا و اعتقاد شدیدی به عشق داشت. آفرودیت یک زن جوان جذاب بود که لباس های ظریف به تن می کرد و علاقه ی زیادی به انداختن جواهرات داشت. مژه هایی فرشده داشت و همیشه لبخندی در چهره ی او دیده میشد.

هنگامی که از آب خارج شده و پا به خشکی میگذاشت، بعد از هر قدم او زیر جای پاهایش، گل هایی می شکفتند، و هنگامی که به جلسات خدایان دعوت می شد، همه به او عشق ورزیده و او را تحسین می کردند.

دیدن آفرودیت در رویا می تواند به بعدی از شخصیت شما اشاره داشته باشد که با شخصیت و ویژگی های آفرودیت مشترک می باشد.در آفرودیت،شور و شوق زندگی موج می زند. آفرودیت با شور و نشاط درونی همراه است. او با زندگی در تعامل است و از ارتباط با دیگران لذت می برد. آفرودیت عاشق زندگی وهمه ی ابعاد وظواهر وقسمت های مختلف آن است وهیچ گاه نسبت به زندگی دلسرد نمی شود و همیشه تمایل به ادامه ی آن، باز آفرینی و خلاقیتی در این زمینه دارد.

حتی برای انجام کارهای به ظاهر تکراری از خود خلاقیت داشته و هر بار طوری رفتار می کند که انگار بار اول است که می خواهد آن را انجام بدهد. آفرودیت خدابانوی زیبایی که او را ونوس می نامند، زیباترین خدابانو هاست. در اسطوره های یونانی، ایزد بانو آفرودیت همچون یک زن بالغ به همراه جشن وسرور و پایکوبی آسمانی و زمینی متولد شد. بسیاری از خدایان که از زیبایی آفرودیت در شگفت بودند خواستار او شدند.

اما بر خلاف خدابانو های دیگر که شوهر خود را انتخاب نکرده بودند (پرسفون اغفال شده بود، هرا اغوا شده بود، دیمیتر مورد تجاوز جنسی قرار گرفت) آفرودیت آزاد بود که همسر خود را برگزیند. او هفائستوس، خدای سنگ و صنعتگر و خدای آتش و آهنگری را برگزید و هرا که مادر هفائستوس بود، پسرش را بخاطر این ازدواج از خود طرد کرد.

آفرودیت و هفائستوس فرزندی به وجود نیاوردند. ازدواج آن ها، اتحاد زیبایی و صنعت است که نتیجه اش هنر است. در اسطوره های یونانی، آفرودیت حضور بی نظیری دارد که باعث می شود میرنده ها وخدایان عاشق او شوند و زندگی نو وتازه ای بیابند. او می تواند مجسمه ای را تبدیل به زن باردار کند، در حالی که آتنا می تواند انسان های جاندار را تبدیل به مجسمه کند. آفرودیت الهام بخش شعر و سخنان شورآمیز است و نماد نیروی عشق و خاصیت تبدیل بخشی آن است.

با آنکه آفرودیت از جهاتی ویژگی مشترکی با خدابانوهای باکره و خدابانوهای آسیب پذیر دارد، ولی به هیچ یک از این گروه ها تعلق ندارد. آفرودیت هیچگاه قربانی و مظلوم واقع نگشت و هیچ گاه رنج و مرارت نکشید. آفرودیت به دنبال رابطه است تا انرژی جدیدی به زنذگی بیابد. این شخصیت، ظهورش یا از طریق روابط جنسی است و یا خلاقیت وسیله ی بیان حضور او می گردد. آفرودیت به آنچه ارزش می نهد منحصرأ برای شوق شخصی است وجهت موفقیت، دستاورد اجتماعی و یا شهرت نیست.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...