تعبیر خواب افلاطون

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب افلاطون

شخصیت هایی که در خواب مشاهده می کنیم سمبل دیدگاه ها و جهان بینی خودمان هستند. آن ها تشکیل دهنده ی ابعاد مختلف شخصیت خودمان هستند. ممکن است افلاطون را در خواب خود در حالی مشاهده کنید که در زندگی بیداری شناخت روشنی از او ندارید یا هیچ گاه آثار او را مطالعه نکرده اید. شخصیت افلاطون به هر نحو که در خواب شما ظاهر شود، به طور مثال حتی اگر اسم او را مشاهده کنید، نشان دهنده ی آن بخش از توانایی ها، پتانسیل و ظرفیت خودتان است که ممکن است است دست کم گرفته باشید.

برای درک مفهوم این خواب توجه داشته باشید که فکر کردن به کاراکتر افلاطون، برای شما تداعی کننده ی چه افکار، اهداف یا آرزو هایی می باشد؟ این شخصیت و ویژگی هایی که از او در خواب خود مشاهده کرده اید چگونه می تواند الهام بخش شما برای برون رفت از چالش های فعلی در زندگی بیداری باشد؟

همان طور که گفته شد خوابی با موضوع افلاطون از شما می خواهد تا بعد فیلسوف خود را شناخته و پیش از پرداختن به پروژه های مورد نظر خود به درک شرایط و محیط و تحلیل ماهیت قضیه بپردازید. آن چه که به شما کمک می کند تا آگاهانه زندگی کنید درک و شناخت فلسفه ی موقعیت ها و پروژه هاست.

این خواب از شما نمی خواهد تا پس از بیدار شدن حتما به مطالعه ی کتب فلسفی بپردازید. فلسفه در دنیای واقعی، از ظاهر وقایع و رفتار ها و پدیده ها عبور می کند اما زمانی که فلسفه یا سمبلی مثل افلاطون

در خواب ظاهر می شود، اشاره به نیاز درونی شما برای شناخت درونی خودتان و فلسفه ی وجودی خودتان دارد. این نیاز می تواند از طریق مدیتیشن، پرداختن به کار های هنری یا توجه به افکاری که در تنهایی به ذهن شما خطور می کند محقق شود.

اگر در خواب، افلاطون به عنوان یک راهنما یا معلم ظاهر شود باید بدانید که این خواب بر لزوم یادگیری تکیه دارد. فردی که لازم است ماهیت فلسفیدن و اندیشیدن را درک کرده و از این قدرت برای پیشبرد پروژه های خود در زندگی بیداری استفاده کند. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، نیازمند تقویت کدام دسته از مهارت های درونی خود هستید؟ تقویت این مهارت ها تا چه حد به شما کمک می کنند تا سریع تر به پیشبرد پروژه های خود بپردازید؟

در مجموع می توان گفت که خوابی با موضوع فیلسوفان، شما را دعوت می کند تا به شیوه ی خود درباره ی پدیده های اطراف خود به فلسفیدن بپردازید و از اندیشه ی خود به عنوان یک منبع الهام بخش برای درک آن چه که در حال تاثیر گذاری و تاثیر پذیری از شماست استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا در شرایطی که جهل و سردرگمی حاکم شده است، با آرامش و تسلط بیشتری به مدیریت منافع خود پرداخته و دست به تصمیم گیری های جدید بزنید.

بسیار اهمیت دارد که در طول دیدن خوابی با موضوع افلاطون، چه احساس یا چالش هایی را تجربه می کنید. افلاطون به بعد فیلسوف یا ریشه یاب شما اشاره دارد که به شما کمک می کند تا ماهیت شرایط و اتفاقات را درک و شناسایی کنید.

شخصیت فیلسوف شخصیتی تحلیلگر است که به دنبال گسترش جهان بینی خود و رشد روانی می باشد.

این خواب از شما می خواهد تا این بعد شخصیتی را شناخته و از آن برای برون رفت از چالش های خود در زندگی بیداری استفاده کنید. این خواب از شما نمی خواهد تا پس از بیدار شدن به مطالعه ی آثار افلاطون بپردازید بلکه از شما می خواهد تا تجربیات و دریافت هایی که تا کنون دست کم گرفته اید را بازیابی و ارزیابی کنید و از آن ها برای پیدا کردن راه حل ها و رسیدن به آرامشی پایدار استفاده کنید. خوابی با موضوع افلاطون از شما می خواهد تا صرفا به ارزش های اجتماعی یا ارثی تکیه نکرده و با استقلال فکری بیشتری، به درک و بازبینی درونیات خود بپردازید.

ارزش های خود را با آگاهی انتخاب کرده و اهداف و مسیر زندگی خود را بر اساس این ارزش ها تعیین کنید.

اگر در خواب خود شخصیت افلاطون را به شکل مرده مشاهده کنید، باید بدانید که مرگ در تعبیر خواب روان شناسی، اشاره به موقعیت ها یا دوره های پایان یافته ی زندگی فرد دارد که ممکن است در او نوعی احساس فقدان را ایجاد کرده باشند. مانند زمانی که یک پروژه به پایان رسیده یا یک فرصت شغلی از دست رفته است یا فراتر از این مسائل، دیدگاه ها و جهان بینی فرد کاملا دگرگون شده است.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...