تعبیر خواب افراد تاریخی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب افراد تاریخی

بسیار اتفاق می افتاد که افرادی از دل تاریخ را در رویا مشاهده کنیم. افرادی که شاید در واقعیت اسم آنها را نیز نشنیده باشیم یا تصویری از آن ها ندیده باشیم. ممکن است در رویا با شخصیتی تاریخی رو به رو شوید که ندانید مربوط به کدام دوره ی تاریخی باشد، اما لباس ها و وسایل زندگی و برخوردش، این احساس را در شما ایجاد کند که این فرد، از دل تاریخ به رویای شما راه پیدا کرده است. پیش از هر چیز باید بدانید که شخصیت هایی که در رویا مشاهده میکنید، غالبا به بخش هایی از افکار و شخصیت شما مربوط می شوند نه فردی دیگر. شما در حال مشاهده ی اعتقادات و ایده های خود هستید که در قالب یک انسان، در حال نشان دادن خود هستند.

به طور عادی، هر گاه با یک انسان رو به رو میشویم، به بررسی سریع اعضای چهره، لباس ها و طرز برخورد او میپردازیم. ایده ای وجود دارد که می گوید نباید در قضاوت افراد به چهره و ظاهر آن ها توجه کرد. این نکته تا حدودی صحیح می باشد. اما در این رویا، قضاوت شما برگرفته از درونیات و ایده های شما می باشد. باید بدانید که فردی که در رویا می بینید را خودتان خلق کرده اید، خودتان چهره اش را شکل داده اید و خودتان لباس ها و وسایل زندگی اش را شکل داده اید.

 شاید فکر کنید که این انسان از دنیایی دیگر آمده و تصورات شما قادر به تجسم چنین شمایل خاصی نیست. اما باید بدانید که در این زمان، شما در حال مشاهده ی بخشی از افکار و ایده های خود هستید که فکر میکنید در حد شما نیست یا از شما ساخته نیست که چنین ایده ای را پرورش داده یا بروز دهید. شاید فکر کنید که بسیار از موقعیت ها یا مسیر ها برای شما ساخته نشده اند یا فکر کنید که دنیای شما با دنیای برخی انسان ها هزاران سال فاصله دارد. چنین رویاهایی، قصدشان رد کردن تمام این پیش فرض های خودآگاه می باشد.

اشخاص تاریخی و تکرار زندگی

دیدن شخصیتی تاریخی می تواند به دیدگاه شما درباره ی تکرار زندگی اشاره داشته باشد. ممکن است جهان بینی شما به گونه ای باشد که تصور کنید که دنیا در عین تبدیل شدن، در حال تکرار است. کل های بزرگ و معنی دار در حال پیشرفت و رشد هستند. ممکن است علم پیشرفت کند یا شهر ها اشکال مدرن تری پیدا کنند. ممکن است نحوه ی زندگی و معاش انسان ها تغییر کند اما احساسات انسان و قدرت درونی اش، وابسته به این مسائل نیست.

اگر شما در این زمان انسانی حقیقتا خوش قلب و مهربان هستید، اگر در هزار سال گذشته و در قبیله ای دور افتاده نیز متولد میشدید، می توانستید انسانی خوش قلب و مهربان باشید. این رویا می تواند به نقش اراده و افکار و دنیای درونی انسان، قدرت انتخاب و اراده ی مطلق در زمینه ی انتخاب جهان بینی و احساسات اشاره داشته باشد.

اشخاص تاریخی آشنا

اگر در رویا فردی تاریخی را مشاهده کنید که شما را به یاد شخصیت یا دوره ای شناخته شده در دنیای واقعی بیاندازد، باید بدانید که این رویا شما را دعوت میکند تا درباره ی دوره ای تاریخی که احتمالا در گذشته مطالعاتی سطحی در آن داشته اید بپردازید و درباره ی درس هایی که از این مطالعه به دست آورده اید بیشتر فکر کنید. ممکن است این موضوع با برخی چالش هایی که این روز ها با آن ها دست و پنجه نرم میکنید همپوشانی و همخوانی داشته باشد و ایده های خوبی را به ذهن شما منتقل کند.

اگر شما در واقعیت به مطالعه ی تاریخ علاقه مند باشید، چنین رویایی می تواند برای نوشتن یک مقاله یا مطلب جدید الهام بخش باشد یا شما را در مورد یک پروژه یا مسیر مطالعه راهنمایی کند. همچنین اگر در رویا، شخصیتی تاریخی را مشاهده کنید که در روزهای اخیر درباره اش مطالعاتی داشته باشید باید بدانید که این رویا به دلیل این مطالعه دیده شده و شما در حین رویا، مشغول حل یک پرسش یا چالش یا تجسم یک ایده ی جالب هستید.

 ممکن است علاقه مند باشید تا در زمان سفر کرده و سوالی را از یک شخصیت تاریخی بپرسید. ممکن است در رویا پرسش خود را مطرح کرده و پاسخی هم بگیرید. اما این نکته را بدانید که پاسخی که از شخصیت تاریخی در رویای خود دریافت کرده اید، صرفا تجسم و تحلیل ذهن شماست. یعنی ناخودآگاه شما با تحلیل پیش زمینه هایی که از این شخصیت کسب کرده، تجسم کرده که اگر چنین سوالی از او پرسیده شود، احتمالا چه جوابی به شما خواهد داد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...