تعبیر خواب نور

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب نور

نور در رویا به عنوان یکی از سمبل های اصلی شناخته شده است. در تعریف نور نمی توان توضیح جامع و مانعی ارائه داد با این حال نداشتن یک توضیح جامع مانع از وجود یک عنصر نیست. همان طور که نور به فراوانی در بیداری و رویا قابل مشاهده است و تاثیر به سزایی در روند زندگی ما دارد.

این ویژگی نور به یکی از مفاهیم به خصوص زندگی اشاره دارد. مفهومی که تاکید میکند بسیاری از مسائل قابل توصیف منطقی و جامع نیستند با این حال صرف تبدیل نشدن مفهوم به کلمات، وجود آن مفهوم خاص را انکار نمی کند. نور به عنوان یک عنصر قابل بررسی از طریق نشانه ها و تاثیرات شناخته شده و بسیاری مبانی علمی بر اساس آن تبیین شده است با این حال در هیچ زبانی قادر نیستیم تا ماهیت نور را تعریف و با کلمات توصیف کنیم. به این ترتیب با توجه در ویژگی درونی نور می توان دریافت که ممکن است بسیاری از مفاهیم زندگی به همین ترتیب غیر قابل توصیف و گنگ به نظر برسند با این حال نمی توان منکر تاثیر و حضور آن ها شد.

زمانی که در رویای خود نور را مشاهده می کنید، به دنبال شناخت مفهومی هستید که به همین ترتیب غیر قابل توصیف و درک در حالت هوشیاری است. جست و جوی شما می توان مسیری کاملا معنوی و درونی باشد و مربوط به احساسات و شناختی بسیار عمیق باشد. شما هم اکنون در حال آموختن مسائلی هستید که در هوشیاری و زندگی روزمره و منطق قابل مشاهده و توصیف نیستند. همچنین شما در پی درک این موضوع هستید که این مفاهیم چگونه و تا چه اندازه بر زندگی شما تاثیر گذاشته و کیفیت زندگی شما تاثیر میگذارند. شما با این چالش رو به رو هستید که تا چه حد می توان این مفاهیم را با دیگران در اشتراک گذاشته و یا از آن ها انتظار داشت که این مفاهیم را درک کنند.

همچنین این رویا می تواند به درگیری شما با نوعی منطق گرایی اشاره داشته باشد. رویایی با نقطه عطف سمبل نور می تواند توصیف کننده ی فردی علاقه مند به منطق گرایی باشد که هم اکنون تاثیر نوعی شناخت و درک غیر قابل توصیف و اثبات را در زندگی خود حس میکند. در عین این که پذیرش این درک جدید ممکن است برای شما دشوار باشد نمی توانید از تاثیر و اهمیت آن بکاهد و احساس میکنید که قادر به درک آن نیستید.

شما در این زمان در حال آموختن این موضوع هستید که ما تا چه اندازه قادر هستیم تا تجارب خود در زمینه های مختلف و بعضا عمیق زندگی را با دیگران در میان گذاشته و از آن ها انتظار پذیرش داشته باشیم. شاید احساس کنید که بسیاری از احساسات و ادراکات، تجربه ای کاملا شخصی و غیر قابل توصیف هستند و هر فرد در شناخت و پذیرش آن ها کاملا تنهاست.

به هر حال نور در رویای شما ظاهر شده است تا راهنمای شما به سمت شناخت جدیدی در مسیر زندگی باشد. نحوه ی برخورد شما با نور می تواند به نحوه ی منطق گرایی و شهود گرایی شما در زندگی بیداری اشاره داشته باشد. اگر در رویا احساس کنید که نور چشمان شما را آزار می دهد یا در مقابل نور احساس ضعف و تحمل ناپذیری پیدا می کنید باید بدانید که شما در حال درک حقایقی هستید که ظاهرا آمادگی پذیرش آن ها را ندارید یا در طول زمان کاملا منکر آن ها شده بودید. ممکن است تا پیش از این پیرو افکاری بسیار منطقی و علمی بوده باشید و هم اکنون پایه های منطقی شما متزلزل شده باشید. این موضوع می تواند به شکل وارونه نیز اتفاق بیوفتد. یعنی فردی که بر اساس احساسات و ناراحتی های درونی برخی حقایق واضح زندگی را منکر شده و هم اکنون که متوجه حقیقت ماجرا می شود آمادگی لازم را نداشته و دچار تزلزل می شود.

اگر در رویا احساس کنید که نگاه کردن به نور شما را دچار خلسه و سرگیجه می کند، باید بدانید که حقایقی که هم اکنون و در زندگی بیداری مشغول درک و شناختشان هستید، برای شما ناگوار و ناگهانی بوده و شما را به طور ناگهانی از دوره ی طولانی ناآگاهی و جهل و بی خبری بیرون کشیده است. آیا تمایلی به دیدن حقیقت دارید؟ به هر حال این رویا میگوید که ممکن است خود را آماده ی پذیرش حقیقت نبینید یا تصمیم گرفته باشید که زیر بار حقیقت نرفته و انکار حقیقت ادامه دهید.

در عین حال متوجه هستید که انکار حقیقت چگونه شما را آزار داده و منفعل می سازد. این رویا از شما می خواهد تا برای پذیرش حقیقت قوی باشید.

اگر در رویا احساس کنید که نگاه کردن به نور خورشید شما را دچار سرگیجه میکند و تعادل خود را از دست می دهد، این رویا می تواند نشان دهنده ی روانی بیمار و رنجور باشد که مدت زیادی را در ناامیدی و نگرانی سپری کرده و هم اکنون موضع زندگی اش دچار تغییر شده اما از درون آمادگی این تغییرات را نداشته است. این رویا از شما می خواهد تا مشکل درونی خود را شناخته و با آن مبارزه کنید. شاید لازم باشد تا دوره ای درمانی یا تخلیه ی روانی را در پیش گرفته و به شناخت درونیات خود بپردازید. ابتدا ضعف ها و ترس های خود را شناخته و مسائلی که در گذشته باعث به وجود آمدن این مشکلات و ضعف شده اند را مرور کنید. از محیط ها و افرادی که این احساسات منفی را در شما تشدید می کنند فاصله گرفته و پذیرای حقیقت شوید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...