تعبیر خواب رنگ

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب رنگ

رنگ ها می توانند در رویا، به صورت تخت و خالص و موجز ظاهر شوند. رنگ ها به صورت حسی و لحظه ای ظاهر میشوند. با این حال می توانند در قالب اشکال و لباس ها و سمبل های گوناگون و به صورت غیر معمول ظاهر شوند. در این حالت شناخت معانی رنگ ها و تاثیری که از آن ها می پذیرید بیار اهمیت دارد. بسیاری از معانی رنگ ها، وابسته به فرهنگ و ادیان و پیش زمینه های ذهنی ما می باشد. ممکن است رنگی که در رویا مشاهده میکنید، اشاره به بخشی از تجارب گذشته ی شما یا خاطرات دوران کودکی داشته باشد.

نکته ی با اهمیت درباره رنگ ها این است که، رنگ ها و مفاهیم آن ها در مغز ما شکل میگیرند. بسیاری از انسان ها هرگز خواب های رنگی نمی بینند.

رنگ و نور

رنگ ها در بافت ها و کیفیات مختلفی ظاهر میشوند. اگر رنگ ها را به صورت شعاع نور احساس کنید، یا احساس کنید که شاهد تابش نور های رنگی هستید، باید بدانید که نور در رویا، به دریافت الهامات و ایده های درونی، و مسائلی که با کلمات قابل توصیف نیستند اشاره دارد. همان طور که در واقعیت، ماهیت نور غیر قابل توصیف و در عین حال، مهم و حیاتی می باشد. نور سمبلی با ارزش و مثبت است و شما را به کشف الهامات و توجه به آن ها دعوت میکند.

از طرفی، هر رنگ از نور می تواند معنایی متفاوت را در ذهن ایجاد کند. نور سبز در معنای مذهبی، به کمک هایی از طرف از افراد روحانی اشاره دارد یا می تواند به اعتقادات دینی شما اشاره داشته باشد. اما در معنای غیر دینی، رنگ سبز می تواند به احساس نامیرایی و زندگی ابدی اشاره داشته باشد یا فردی را نشان دهد که به دنبال این هدف است.

رنگ و انتزاع

اگر رنگ ها را به صورت تخت و اجسام مادی اشاره کنید، مثل کاغذی تک رنگ، یا پارچه های رنگی، باید بدانید که این رنگ های تخت و جلب توجه کننده یا اشباع شده که موضوع اصلی رویای شما قرار گرفته اند، به دیدگاه های انتزاعی و موضوعاتی اشاره دارند که در ذهن شما شکل گرفته و ممکن است به شکلی غیر واقعی و کنترل شده، به زندگی شما جهت دهند. این جهت دهی می تواند شما را دچار چالش و نگرانی کرده باشد و در این زمان به دنبال راهی برای برون رفت از این چالش باشید.

این رویا از شما می خواهد تا بدون قضاوت های عجولانه و غیر منطقی، نسبت به شرایط انعطاف پذیری بیشتری نشان داده یا درباره ی تعدیل دیدگاه های خود نسبت به زندگی تلاش کنید.

رنگ و ایجاد احساس آنی

رنگ به عنوان عنصری مهم در طبیعت و هنر، به گونه ای تاثیر گذار و سریع، به ابراز احساسی خاص می پردازد. رنگ ها به دور از هرگونه بغرنجی یا پیچش، در کوتاه ترین زمان احساسی عمیق را منتقل می کنند. حضور این سمبل در رویا می تواند به تلاش شما برای انتقال احساسی خاص اشاره دارد. زمانی که شما از مفاهیم بغرنج و پیچیده خسته شده اید و به دنبال راهی سریع برای انتقال یک مفهوم خاص می باشید.

مثلا ممکن است در رویا در انتخاب رنگی خاص برای لباس خود دچار تردید شده باشید یا به دنبال آرایش یا رنگ مویی خاص باشید. در این زمان باید توجه داشته باشید که سمبل یا رنگ ظاهر شده در رویا، با کدام دسته از اهداف، افکار یا احساساتی که در این زمان و در زندگی بیداری در پی بروزشان هستید همپوشانی و همخوانی دارد. تلاش شما تا چه اندازه موثر می باشد؟ چه زمان لازم است تا برای بیان و انتقال احساس خود از روشی بهتر و گویا تر و موثر تر استفاده کنید؟

اتاق و رنگ

اگر در رویا خود را در اتاق یا خانه ای با رنگ خاص مشاهده کنید و احساس کنید که این رنگ به حد اشباع و بیش از حد این اتاق را در بر گرفته است، باید بدانید که خانه و اتاق در رویا می تواند به فضای فکری یا محیط روانی شما اشاره داشته باشد. در درجه ی اول باید بدانید که این رنگ چه احساسی را در شما ایجاد میکند؟ ممکن است این احساس در وضعیت عادی احساسی مثبت باشد اما اشباع و زیاده روی در آن، احساسی ناخوشایند را ایجاد کرده باشد. شاید ممکن باشد که به تعدیل احساسات خود پرداخته و فضای روانی خود را در معرض احساسات و افکار بهتری قرار دهید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...