تعبیر خواب رنگ زرد

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب رنگ زرد

زمانی که رنگ زرد را در خوراکی ها مشاهده می کنید، می تواند به عنوان سمبلی مثبت از تلاش شما برای درک سلامتی باشد. در علم، پیش ساز ویتامین آ به صورت پنج ماده ی رنگی وجود دارد: رنگدانه ی زرد سبزیجات و میوه ها _ رنگ دانه های نارنجی و ... در این حالت اگر رنگ زرد را در مواد غذایی مشاهده کنید، رویای شما می تواند با سمبل گیاه و سلامتی مرتبط باشد.

هنگامی که شیر گاو و یا کره ی آن به طور طبیعی زرد است، نشانه ی ان است که حیوان توانسته است پیش نیاز ویتامین آ را به ویتامین تبدیل کند. جگر و زرده ی تخم مرغ، شیر، کره، خامه، سبزیجات سبز و زرد و میوه های زرد نیز با این مفهوم مرتبط می باشند.

 دیدن این رنگ در رؤیا می تواند به چالش شما برای کسب سلامتی جسمی یا روانی و زیبایی نیز مرتبط باشد. چنان چه ویتامین آ برای سلامتی پوست، مو و ناخن تمامی افراد اعم از جوان یا پیر لازم است و کمبود آن باعث خشکی و سفتی پوست می شود. وجود رنگ زرد در ترکیب پوست می تواند به نکات روشنی درباره ی سلامتی یا عدم سلامتی اشاره داشته باشد. این نشانگان در رویا می تواند به سلامت روانی نیز اشاره داشته باشد.

حتی اگر اطلاعات پزشکی شما تا پیش از دیدن این رویا کامل نباشد، سمبل رنگ زرد می تواند به پیش زمینه ها و باور های شما درباره ی سلامتی و نحوه ی کسب منابع مناسب برای کسب سلامت جسمی و روانی اشاره داشته باشد.

بر اثر کمبود ویتامین آ، مخاط بینی ، گلو، چشم ، دستگاه تنفس، سوراخ ها و مجاری دستگاه ادراری تناسلی ضعیف شده و مقاومت خود را در برابر میکروب ها از دست می دهند. چنان چه در رویای خود هر یک از این اندام ها را مشاهده کردید، این رویا می تواند به چالش شما درباره ی سلامت جسمی یا نوعی ناراحتی روانی اشاره داشته باشد که اخیرا با آن مواجه شده اید. در زمینه ی سلامتی، رنگ زرد با ویتامین آ مرتبط است و شما ویتامین آ را به صورت رنگ زرد در رویای خود مشاهده می کنید.

کمبود ویتامین آ در مراحل پیشرفته، باعث شبکوری می شود. یعنی به هنگام شب، با نور معمولی اتاق، بیمار احساس تاریکی می کند و نوری که برای دیگران کافی است، برای او کم است. همچنین افرادی که هنگام روز، از نور آفتاب تنفر دارند، و مجبورند عینک با شیشه ی تیره به کار برند، احتیاج به ویتامین آ دارند.

پس چنانچه رنگ زرد را با یکی از این مشکلات در رویا خود مشاهده کنید، باید بدانید که شما در ناخودآگاه خود به رابطه ای میان سمبل ها و رنگ ها و چالش ها رسیده اید و تمایل دارید تا روابط منطقی میان آن ها را پیدا کرده و با اطمینان بیشتری، ایده های خود را عملی کنید.

کمبود ویتامین آ در انسان ممکن است باعث برآمدگی های کوچکی در پوست گردد. این برجستگی های ریز در ناحیه ی پشت و کمر، در ناحیه ی آرنج و نرمه ی ساق پا دیده می شوند.در این نقاط منظره ی پوست انسان، مشابه پوست غاز می گردد که دارای برجستگی های متعدد و ریزی به اندازه ی ته سنجاق می باشد. چنانچه بر اثر تراشیدن موی ساق پا اتفاقا این برجستگی ها باز شوند، دیده می شود که عبارتند از موهای پیچیده ای که به علت کمبود ویتامین آ ضعیف بوده و نتوانسته اند از طبقات سخت و خارجی پوست بگذرند.

چنانچه در رؤیا با این مشکل رو به رو شوید، باید بدانید که اندام های بدن نیز می توانند به صورت سمبلیک در رویا ظاهر شوند و به چالش فکری و روانی اشاره داشته باشند که هم اکنون و در زندگی بیداری با آن مواجه هستید.

رنگ زرد را نشانه ی ذهن و تفکر برتر می دانند. هم چنین این رنگ روشنی و گرما، فضیلت جویی، عروج انبیا، شادمانی و سرخوشی را به ما نشان می دهد. در زمان قدیم رنگ زرد نشانه ی روح، آزادی و استقلال بود و الهه ی عطارد، مثل فرشتگان مقرب درگاه خداوند به صورت رنگ زرد ظاهر می شد.

در کشور ژاپن رنگ زرد نشانه ی وقار و نجابت است. جنگجویان باستان این کشور در دوران خود، گل های زرد داوودی را به نشانه ی پیمان شجاعت به خود آویزان می کردند. در بین پیشگویان قدیم رنگ زرد توصیفی از شیر و خورشید بود. آن ها زرد بودن شیر را تنها عاملی می دانستند که او را در بین حیوانات به عنوان سلطان جنگل مطرح کرده است.

مردم قرون وسطی معتقد بودند که سنگ های زرد، بیماری ها را از جسم  به درون خود جذب می کند. در یونان باستان، رنگ زرد نشان دهنده ی حالات زنانه بود و پوشیدن لباس زرد را برای مردان غیرقابل قبول می دانستند، آن ها الهه و دوشیزگان را با پیراهن زرد زعفرانی نقاشی می کردند.

در چین باستان برای نشان دادن امپراطور به عنوان قدرت برتر از رنگ زرد استفاده می کردند. در آن زمان تنها امپراطور حق داشت لباس زرد بپوشد و اگر کسی جرأت می کرد لباس زرد بپوشد باید انتظار مرگ سختی را می کشید. رنگ زرد نشانه ی بیماری نیز بوده است. زمانی که یک کشتی دچار طاعون می شد، پرچم زردی را بالا می بردند که نشان می داد کشتی در قرنطینه است.

از ویژگی های منفی رنگ زرد این است که این رنگ نشان دهنده ی خیانت، بی ایمانی، ناامیدی، ترس و حرص است. در قرن دهم در فرانسه به آدم های ترسو و نامرد لقب زرد می دادند. در دوره ی انقلاب کبیر درهای خانه های مردمی را که تصور می شد به دولت جدید خیانت کرده اند با رنگ زرد رنگ آمیزی می کردند.

در قدیم رنگ زرد برای نشان دادن کسانی بود که علیه کلیسای کاتولیک حرف می زدند و به کفرگویانی که محکوم می شدند در هیزم سوزانده شوند، لباس زرد می پوشاندند. در قرون وسطی یهودیان را مجبور می کردند که لباس زرد بپوشند. نازی های آلمان نیز یهودیان را مجبور می کردند که به لباس خود ستاره ی زرد بدوزند. در قرن حاضر رنگ زرد نشانه ی ملی گرایی و وطن دوستی است.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...