تعبیر خواب رنگ بنفش

نوشته شده توسط:ارغوان | ۱ دیدگاه

تعبیر خواب رنگ بنفش
آپدیت سال ۲۰۲۲

ممکنه در عالم خواب نور ها و رنگ های بنفش رو در موقعیت های متفاوتی ببینید. این نور ها همیشه در موقعیت های مثبت ظاهر نمیشن. ممکنه در عالم خواب ببینید که افرادی با ماشین و تجهیزات خاص خودشون که چراغ ها و هاله هایی به رنگ بنفش دارن در حال تعقیب شما هستن. اونها ممکنه قصد داشته باشن برای شما احساس نگرانی و ناامنی ایجاد کنن. پس در این حالت میشه گفت که رنگ بنفش در یک موقعیت منفی ظاهر شده و به شکل متفاوتی هم تفسیر میشه.
وقتی شما یک موقعیت منفی مثل تعقیب شدن یا مورد تهمت قرار گرفتن یا زندانی شدن رو میبینید یعنی لازمه در مقابل یه احساس و انرزی منفی که سعی داره به زندگی شما هجوم بیاره از خودتون مراقبت کنید. رنگ ها به خوبی توضیح میدن که این انرژی منفی چه حالتی داره و سعی داره چطور وارد زندگی ما انسان ها بشه.
بنفش در سیستم انرژیکی ارتباط نزدیکی با چاکرای تاج داره. این رنگ یاداور احساس وابستگی هست. زمانی که فردی در این انرژی دچار مشکل بشه، ارتباط خودش رو با خداوند از دست میده و ممکنه نسبت به خداوند احساس کینه و نفرت پیدا کنه. به این ترتیب این فرد شروع میکنه به شیوه هایی مشابه دیگران آسیب رسوندن. ما افراد زیادی رو میبینیم که درگیر احساس پوچی و نفرت هستن و با کارهای و حرف های خودشون این احساس منفی رو منتشر میکنن. ما دوست نداریم تحت تاثیر این افراد قرار بگیریم و انرژی معنویمون آسیب ببینه. وجود خداوند و انرژی معنوی در زندگی افراد مثبت اندیش نقش زیادی داره و این افراد به طور مداوم برای تقویت انرژی معنوی خودشون تلاش میکنن.
اما در دوره هایی که تاریکی در یک محیط منتشر بشه، یعنی انرژی معنوی ما در خطره و چنین خواب هایی به ما یاداور میشن که مراقب سلامت روانی خودتون باشید. احساساتی ممکنه در روز های آینده به سراغ شما بیان که سعی داشته باشن احساس حقارت و تنهایی رو ایجاد کنن. همچنین ممکنه سعی داشته باشن نوعی نفرت از انسان ها و معنویت رو در شما شکل بدن. شما میدونید که قدرت گرفتن همچین احساساتی میتونه از انسان چه موجود خشن و بی رحمی بسازه. همچنین این احساسات منفی قدرت روانی ما رو هدف قرار میدن و باعث دست کشیدن ما از زندگی خواهند شد.
برای اینکه بفهمید چطور میشه با این انرژی منفی مقابله کرد هم به رنگ مکمل بنفش توجه کنید. رنگ مکمل بنفش رنگ زرده. زرد نماد احساس اعتماد به نفس و ارزشمند بودنه. این رنگ توسط چاکرای شبکه ی خورشیدی تولید میشه و شما میتونید به طور آگاهانه و حین مراقبه این احساس رو درون خودتون تقویت کنید. این کار با پاکسازی و تقویت چاکرای شکم یا شبکه ی خورشیدی صورت میگیره و به شما کمک میکنه تا با احساسات منفی مرتبط با رنگ بنفش مقابله کنید. همچنین شما میتونید با تقویت چاکرای تاج هم به رفع نقطه ضعف های خودتون بپردازید. هر چه ما وابستگی های بیمارگونه ی خودمون رو کنار بذاریم، این چاکرا بیشتر تقویت میشه.
یک آموزه ی معنوی بسیار مهم که در مواقع بسیار دشوار برای همه ی ما کاربردی خواهد بود، وابستگی به خداوند هست. به این صورت که یک فرد معنوی میدونه که وجود صرف خداوند براش کافیه و به جز خداوند، هر چیزی که در زندگی داره ممکنه از دست بره. اما همین که خداوند رو در قلب خودش داره میتونه با مشکلات مبارزه کنه و اجازه نده که احساس پوچی و اندوه یا شرارت، به وجود پاکش غلبه پیدا کنه.

تعبیر خواب رنگ بنفش

آپدیت 2021

بسیار اتفاق می افتد که در رویاهای خود با رنگ های مختلف به شکلی تأثیر گذار و جالب توجه رو به رو می شویم. ممکن است رنگ را به شکل نامعمول و اغراق شده ای مشاهده کنیم و احساس کنیم که ظهور این رنگ، دارای معنا و مفهوم خاصی است. تمام رنگ ها دارای معنا و مفهوم خاصی هستند و شناخت تعبیر آن ها وابسته به نقش آن ها در هنر، ادبیات و تاریخچه ی استفاده از این رنگ ها می باشد.

بنفش نام رنگی است که در در میان دو رنگ ارغوانی و آبی قرار دارد. بنفش از ترکیب رنگ های آبی و سرخ به دست می آید، ولی مقدار آبی آن بیشتر از سرخ است. رنگ بنفش نه گرم است و نه سرد. رنگ بنفش اولین رنگ ثانویه ای است که توسط انسان شناخته شده است.

رنگ زرد به عنوان مکمل رنگ بنفش شناخته می شود. بنفش به عنوان یک رنگ قدرتمند سلطنتی شناخته می شود و اغلب به عنوان نماد راز و رمز، سحر و جادو و ثروت در نظر گرفته می شود. رنگ بنفش روشن نماد غم واندوه و بی اعتنایی می باشد. رنگ بنفش حس ارزش و اعتبار را القا می کند.

رنگ بنفش در مصر و در دین مسیحیت به عنوان رنگ مقدس که نماد فضیلت و ایمان است در نظر گرفته می شود. بنفش نماد شجاعت است. افرادی که از رنگ بنفش یا رنگ ارغوانی استفاده می کنند، افرادی خود خواه با تفکرات درونی هستند. بنفش یک رنگ روحانی است که بالاترین سطح آگاهی  و تفکر در زمینه های معنوی را دارا می باشد.

اعتقاد بر این است که رنگ های بنفش و ارغوانی همدلی و دلسوزی را نشان می دهند. رنگ بنفش موجب سرکوب احساسات شده و می تواند باعث ایجاد فشار های عصبی شود. به این ترتیب دیدن رنگ بنفش به حالت افراط در رویا می تواند به حرف های گفته نشده و احساسات سرکوب شده ی رویابین اشاره داشته باشد.

بنفش نشان دهنده ی سیاره ی مشتری است. در طول تاریخ لباس های به رنگ بنفش توسط افراد ثروتمند و با نفوذ جامعه استفاده شده است. نیروهای ایالات متحده قلب بنفش را به سربازان مجروح شده در جنگ اهدا می کنند. در تایلند، بنفش رنگ عزاداری برای بیوه ها محسوب می شود. بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، پادشاهان وملکه هاست. بنفش سیر دراصل ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا دربردارد.

 تندی قرمز به واسطه ی آرامش وخنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نماید. به همین دلیل است که در بیمارستان های روانی و مطب روانشناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی استفاده می شود. بنفش،رنگ هماهنگی بین عقل و احساسات و هم چنین بین معنویات  و مادیات است. بنفش و ارغوانی، شدیدأ به عملکرد مغز مربوط می شوند. این رنگ ها به جمجمه، به خصوص کاسه سر و پوست سر نیز مربوط می شوند.

به تازگی شناخت این که بنفش با چاکرای تارک (رأس سر) ارتباط دارد، موجب کشف رابطه ی آن با غدّه ی صنوبری شده است؛ غده ای که چشم سوم بدن نامیده می شود و تعادل هورمونی بدن را تنظیم می کند. غذاهای ارغوانی و بنفش مانند بادنجان، برای هر گونه التهاب درونی و نیز مشکلات مربوط به پوست سر و ریزش مو بسیار مفید است.

نور بنفش یا ارغوانی می تواند سیستم دفاعی و تنش عصبی را درمان کند. بودن در محیط بنفش یا ارغوانی حالت تفکر آرام را تقویت می کند. کسانی که این رنگ ها را دوست دارند افراد متفکر و تا حدی گوشه گیرند. آنان هم در سطح فردی و هم در سطح کلی تراحساساتی عمیق دارند؛ مانند عشق به بشریت، حفاظت از محیط زیست وسلامت کره ی زمین. پوشیدن لباس های بنفش در مقابل افراد بی خیال یا کسانی که توقعات بیش از حد دارند، یک سیستم دفاعی می باشد.

از جنبه ی منفی، بودن دائمی در محیط بنفش می تواند اثر افسرده کننده داشته باشد، زیرا انرژی آن به قدری قوی است که ذهن نمی تواند بار اضافی آن را تحمل کند. مشاهده ی نیلی در رویا مشان می دهد که شخص، مدام در انتظار روی دادن یک واقعه است؛ واقعه ای که در بسیاری موارد بدون نتیجه است. نیلی می تواند نشان گر عجول بودن فرد باشد و این که می خواهد هر چه زودتر در پایان شب سیه، سپیدی فرا برسد. ارغوانی مایل به آبی، رنگ کمال گرایی، ایده آلیسم بودن، انسان گرایی وتفکر فلسفی را تقویت می کند. کسانی که این رنگ را دوست دارند، حساس و خوش فکر هستند و حس ششم قوی ای دارند.

  • صادقی

    صادقی

    • ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۳:۲۸:۰۲

    سلام، وقت بخیر، من خواب یک حیوان تقریبا شبیه خرس بنفش رنگ دیدم که اول از او می ترسیدم و بعد به او غذا دادم و او با من دوست شد و در بغل من نشست و من دیگر از او نمیترسیدم