تعبیر خواب موسیقی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب موسیقی

مغز انسان دارای عملکرد بسیار پیچیده ای است که در بسیاری از موارد حتی خود ما نیز قادر به درک آن نیستیم. موسیقی نوای روح ماست و از درونیات و امیال ما صحبت می کنید. موسیقی که در رویا مشغول شنیدن یا نواختن آن هستید، صدای روح شماست که نشان می دهد وضعیت غالب بر افکار شما چیست. برای تفسیر سمبل موسیقی باید به تاثیر موسیقی بر روان انسان در زندگی بیداری و مطالعاتی که درباره ی آن صورت گرفته مراجعه کرد.

در هنگام گوش دادن به موسیقی در اثر آزاد شدن هورمون دوپامین توسط مغز، لرزه ای را در سرتاسر بدن خود حس می کنید. در واقع این لرزه درست در لحظه ی اوج اهنگ اتفاق می افتد. دوپامین هورمونی است که در صورت احساس سرخوشی و لذت در بدن شما ترشح شده و به صورت کاملا مستقیم با جنب و جوش و هیجان های شما در ارتباط است.

فعالیت های بسیار محدودی وجود دارد که باعث می شوند تمام بخش های مغز فعال شوند و موسیقی یکی از این فعالیت ها به شمار می رود. پژوهشگران بر این باورند که گوش دادن به موسیقی می تواند باعث فعال شدن مناطق احساسی، محرکی و خلاقیت در مغز شود. نواختن موسیقی در دوره های منظم، و به طور مرتب، ساختار مغزی شما را تغییر خواهد داد. انعطاف پذیری مغزی که انعطاف پذیری عصبی نیز نامیده می شود به معنای توانایی مغز برای تغییر در هر سنی است. این تغییر می تواند در جهت بهتر یا بدتر شدن مغز باشد.

به این ترتیب این رویا می تواند نشان دهنده ی درک این موضوع باشد که ما توانایی تغییر افکار و حس غالب بر روان خود را در هر زمانی دارا هستیم .

هنگامی که در حال یادگیری و یا نواختن موسیقی هستید، سطح کورتکس در نوازندگان (حرفه ای، متوسط و یا حتی مبتدی) در بالاترین حد ممکن و در افراد عادی در پایین ترین حد خود قرار خواهد داشت. کورتکس ماده ی خاکستری رنگ پوشاننده ی سطح مغز است که رابطه ی مستقیمی با هوش و توانایی های ذهنی افراد دارد. واکنش مغز در لحظه ی شنیدن موسیقی همانند واکنشی است که در لحظه ی غذا خوردن از خود نشان می دهد. در واقع موسیقی شما را شاد تر می کند.

همان طور که قبلا اشاره کردیم، دوپامین هورمون شیمیایی است که در مغز ترشح می شود. این ماده ی شیمیایی رابطه ی مستقیمی با احساس رضایت یا حالت سرخوشی دارد. احساس رضایتی که از اعتیاد، روابط عاطفی و حتی غذا خوردن حاصل می شود و دوپامین دقیقا همان هورمونی است که باعث لذت فرد از انجام این اعمال خواهد شد. تحقیقی که در رابطه با استفاده از ابزار موسیقی بر روی افراد انجام شده نشان می دهد که فعالیت های مغزی افراد در لحظه ی استفاده از موسیقی دقیقا همانند فعالیت مغزی در هنگام میل کردن غذای مورد علاقه ی آن فرد می باشد.

پس بار دیگر که به تقویت عاطفی نیاز داشتید، به مدت پونزده دقیقه به آهنگ مورد علاقه ی خود گوش بدهید. موسیقی می تواند هنگام ورزش کردن، حالت ذهن و بدن را تغییر دهد، حواس را از درد و خستگی پرت کرده، روحیه را تقویت کند، استقامت را بالا برده و حتی عملکرد متابولیسمی را افزایش دهد.

با این اوصاف می توان گفت که موسیقی در رویای شما ظاهر می شود تا شما را با مهارت های فکری و روانی تان آشنا سازد. شما از درون بر این نکته واقف هستید که ایده ها و خلاقیت های متفاوتی در زمینه های گوناگون مثل هنر، روابط عاطفی یا کسب مهارت های مختلف دارید، اما ممکن است به هر دلیل آن ها را دست کم گرفته باشید. این رویا از شما می خواهد تا به نوای روحتان گوش داده و در جهت تعدیل و ارتقای کیفیت زندگی خود تلاش کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...