تعبیر خواب آتش

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آتش

آتش به عنوان یکی از سمبل های ابتدایی شناخته شده. بر اساس عقایدی که چهار عنصر آب، باد، خاک و آتش را عناصر اولیه ی سازنده ی طبیعت در نظر گرفته اند. زمانی که در خواب با سمبل آتش رو به رو می شوید، باید توجه داشته باشید که آتش سمبل آن دسته از افکار و احساسات شماست که دارای ویژگی های رفتاری آتش است. سوزانندگی، حرارت و انرژی زیاد.

آتش میتواند سمبل احساسات عاطفی شدید و در مواردی آسیب رسان باشد. آسیبی که متوجه شما یا دیگران خواهد شد. به طوری که آتش هشدار می دهد، در صورتی که نتوانید احساسات خود را کنترل کنید، عواقب آن به مرور غیر قابل کنترل تر و آسیب رسان تر خواهد شد.

آتش سوزی در سطح وسیع میتواند نشان دهنده ی تمایلات و غرایزی باشد که بدون کنترل ادامه پیدا کرده و هم اکنون به مرحله ی بحرانی رسیده است. این خواب میتواند نشانده ی روابطی باشد که ابتدا ضرر های آن برای شما روشن بوده اما بدون توجه به این معایب، به روابط خود ادامه داده و هم اکنون احساس میکنید که این روابط در حال آسیب رسانی به روحیات شماست.

از طرفی اگر در خواب مشاهده کنید که منزل یا محل زندگی شما در حال سوختن است، این خواب می تواند به نگرانی فکری شما درباره ی نتیجه ی رفتار ها یا افکاری که در پیش گرفته اید اشاره داشته باشد. این خواب فردی را نشان می دهد که ممکن است به خاطر بحران های روحی، درباره ی عملکرد خود دچار عدم اعتماد به نفس و تردید شده باشد. این خواب از شما می خواهد تا اجازه دهید که گذر زمان، به رفع مشکلات شما بپردازد. عدم اعتماد به نفس شما دلیل بر به وجود آمدن بحران های شدید و جدی تر نیست.

ظهور سمبل اتش در خواب می تواند اشاره به تغییرات عمیقی داشته باشد که در شخصیت و منش شخص شکل گرفته. ظهور سمبل آتش به صورت مثبت، اشاره به نیرویی جدید و تاثیر گذار و ایده های جدید و کارآمد دارد. نیرویی که با شناخت و جهت دهی به آن می توان نقش تاثیر گذاری را اجرا کرد و از مزایای آن بهره برد.

اگر در خواب احساس کنید که در حال سوختن هستید، این خواب به تاثیر تجربه یا اتفاقی تلخ در گذشته ی شما دارد که هم اکنون تاثیر منفی آن ها را احساس می کنید. این خواب از شما می خواد که با کنترل افکار و احساسات خود، اجازه ندهید که خاطرات تلخ گذشته، بر جسم و روح و روان شما تاثیر منفی بگذارد. سوختن هر یک از اعضای بدن اشاره به بخشی از عملکرد شما دارد که در این زمان ممکن است مختلف شده باشد. سوختن پا اشاره به استقلال و انگیزه های شما برای حرکت دارد. سوختن دست ها اشاره به انگیزه ها و افکار شما برای تاثیر گذاری و ایده پرازی و کارهای حرفه ای و هنری دارد. با دیدن این خواب توجه داشته باشید که کدام دسته از افکار منفی، بر عملکرد شما تاثیر گذاشته. سعی کنید آن ها را فراموش کرده و از ادامه پیدا کردن آن ها جلوگیری کنید.

آتش می تواند سمبل افکار و ایده هایی باشد که احساس می کنید شما را محدود کرده و امکان برون رفت شما از بحران های به وجود آمده را گرفته است.

آتش می تواند نشان دهنده ی احساس خطری باشد که درون شما شکل گرفته. این احساس ممکن است به خاطر بحث ها و درگیری هایی باشد که در طول روز با آن ها مواجه شدید. با دیدن این خواب بهتر است به کنترل استرس و نگرانی خود بپردازید و اجازه ندهید که این افکار منفی ادامه پیدا کند و جلوی روند عملکرد منطقی شما را بگیرد.

در ادبیات کهن و اسطوره شناسی، آتش می تواند نوعی شفا دهنده نیز باشد. به خصوص برای بیماری های روانی و حالات افسردگی. دیدن این سمبل در خواب می تواند به ایده های شما برای برون رفت از انجماد و افسردگی اشاره داشته باشد. چیزی که در رویا می سوزد، سمبل آن دسته از افکار و عقایدی است که بهتر است آن ها را فراموش کرده و کنار بگذارید. مثل انزوا، گوشه گیری یا خودخوری.

به طور مثال اگر در خواب احساس کنید که غمگین هستید و ناگهان با سمبل آتش رو به رو شوید، بسته به این که چه چیزی در حال سوختن است و عامل به وجود آمدن آتش چیست، می توان با تحلیل سمبل های دیگر، عامل ناراحتی درونی را کشف و برطرف کرد.

در نهایت آتش به شما اخطار می دهد که کنترل مسائلی که به طور بدیهی به شما مربوط می شود را از دست ندهید و اشاره ندهید که چالش های ساده ی روزمره برای شما مشکلات بزرگتری را ایجاد کنند. در این صورت خواهید توانست راه حلی را برای برون رفت از ناراحتی های فعلی پیدا کنید. نقطه ی مقابل آتش، آب است که در تعبیر خواب روانشناسی به عنوان سمبل احساسات شناخته شده. در این زمان رجوع به احساسات واقعی تان و داشتن اعتماد به نفس، مهم ترین نکته برای برون رفت از بحران خواهد بود.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...