تعبیر خواب آتش فشان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آتش فشان

آتش فشان با سمبل کوه و آتش و گرما مرتبط است و با نیرو و حرارت بالایی همراه می باشد. درتعبیر خواب روانشناسی، کوه به عنوان سمبل سختی و مقاومت شناخته شده و آتش به معنای حرارت و نیروی بالا و اشتیاق فراوان و در مواردی افراط در ابراز احساسی منفی می باشد.

زمانی که در خواب با آتش فشان رو به رو می شویم ممکن است دچار ترس، اضطراب یا احساس نا امنی شویم. چرا که فوران آتش فشان می تواند برای ما خطر آفرین باشد. آتش فشانی که در خواب مشاهده می کنید، سمبل بخشی از شخصیت شماست که هم اکنون در شرف انفجار و تاثیرگذاری می باشد. شما سرشار از احساسی سرکش و طغیان گر هستید که احساس می کنید عدم کنترل شما بر این احساس می تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

آتش فشان می تواند سمبل عصبی بودن باشد. ممکن است احساس کنید که در محیط کار توانایی کنترل رفتار های خود را نداشته و با بروز رفتار های پرخاشگرانه، ممکن است مشکلاتی را برای خود یا دیگران ایجاد کنید. ممکن است احساس کنید که این عدم کنترل، موقعیت شغلی شما را تحت تاثیر قرار داده است. این خواب از شما می خواهد تا منشا این احساس را شناخته و دلیل این پرخاشگری را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است این احساس ریشه ی دیرینه ای داشته و نیاز باشد تا به مشاور یا روانشناس مراجعه کنید.

همان طور که گفته شد کوه سمبل سختی و مقاومت است. در مواردی این خواب می تواند به عنوان سمبلی مثبت و قدرتمند نیز ظاهر شود. این خواب می تواند به انگیزه ای سرشار و نیروی روانی فوق العاده ای که در نتیجه ی تمرین و تلاش بسیار به وجود آمده است صحبت کند. شما در این زمان متوجه اهمیت این نیرو شده و در حال آموختن این موضوع هستید که چگونه می توان از این نیرو در جهتی مثبت و تاثیر گذار استفاده کرد.

آتش فشان می تواند سمبل احساسات عاطفی بسیار زیاد شما باشد. ممکن است ذهن شما درگیر افکاری در رابطه با احساسات سرشار و غیر قابل کنترلی باشد که در این روز ها شما را نگران کرده اند. این خواب از شما می خواهد تا نوع احساسات خود را شناسایی کرده و از آن ها در جهتی مثبت استفاده کند. این خواب همچنین از شما می خواهد تا از جریان یافتن این احساسات در جهتی منفی به گونه ای که به شما یا دیگران آسیب رسانده و مشکلی را ایجاد کند، جلوگیری کنید.

اگر در خواب احساس کنید که بر بلندی یک کوه آتش فشانی در حال پرواز هستید؛ این خواب به احساس قدرت و انرژی بسیاری که در خود مشاهده می کنید اشاره دارد. ممکن است در این زمان در حال شناخت عقیده یا طرز فکر خاصی باشید که به شما کمک می کند تا با ابعاد منفی خود مبارزه کرده و از نیرویی مثبت سرشار شوید.

اگر در خواب آتش فشان را به عنوان بخشی از جهنم یا آنچه که درباره ی جهنم شرح داده شده است مشاهده کنید، این خواب به نگرانی شما درباره ی عقوبت کار ها یا نتیجه ی بلند مدت اعمالی که احساس می کنید فکر خاصی در پس آن ها نیست، می باشد. ممکن است احساس کنید که به دلیل انجام کار هایی ناشایست مورد باز خواست  عقوبت قرار خواهید گرفت . با دیدن این خواب توجه داشته باشید که چه طرز فکر یا اتفاقی این احساس منفی را در شما ایجاد کرده؟ کدام دسته از اعمال شما، باعث ایجاد این نگرانی شده است؟ چه مقدار از افکار شما منطقی بوده و چه مقدار به دلیل سهل انگاری شما صورت پذیرفته؟ چگونه می تواند با ایجاد عملکردی مثبت، از نتیجه ی منفی اعمال گذشته جلوگیری کنید؟

در نهایت آتش فشان می تواند با ترس و نگرانی شما درباره ی رو به رو شدن با شرایط بحرانی صحبت کند. ممکن است احساس کنید که بحران های پی در پی زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده و شما را منفعل و متضرر ساخته است. این خواب از شما می خواهد تا با کسب اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه های جدید به بخش های جدیدی از زندگی خود سفر کرده و خود را محدود به دوره ی زمانی خاصی نکنید.

 ممکن است از یک رابطه ی عاطفی، یک محیط شخصی یا ادامه ی یک رشته ی تحصیلی کاملا ناامید شده باشید. این خواب به شما می گوید که همواره فرصت های جدیدی پیش روی شماست. نیروی اصلی در درون شماست. زمانی که درباره ی پرورش استعداد ها و توانای های جدید خود تصمیم جدیدی را اختیار کنید، نا خودآگاه وارد قسمت های جدیدی از زندگی خود خواهید شد و از نگرانی ها و بحران های فعلی فاصله خواهید گرفت.

آتش فشان نیرویی شدید است که به همان اندازه که قدرت تخریب دارد، در صورتی که مورد توجه قرار گرفته و مدیریت شود، می تواند تاثیرات مثبتی به جای بگذارد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...