تعبیر خواب دریا

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب دریا

دریا در رویا، نماد پر قدرت و قابل توجهیست که آکنده از نقاط ناشناخته است . پیچیدگی های دریا و از جهتی در بر گرفتن جانداران و گیاهان مختلف، محیطی مشابه جامعه ای که فرد در آن زندگی میکند را تجسم می بخشد .

دیدن دریا ، چه در حالت طوفانی و چه در حالت آرام، خبر از حالات درونی شما می دهد .

برای مثال جزر و مد یا سونامی ، نشان دهنده ی غرق شدن و دست و پا زدن در افکار و احساساتی است که شما را در زندگی واقعی دچار ترس کرده است . مثل گیر کردن در پیچ و خم ها و استرس های روزمره .

اگر در رویا ببینید که در ساحل ایستاده اید و به آب نگاه میکنید ، یعنی برای خودکاوی (بررسی دقیق احساسات و انگیزه های خود) آماده شده اید .

این خواب میتواند درباره ی چالش جدید شما در زندگی خبر دهد . به طوری که در قلمرو دریای ناخودآگاهتان ، برای خودشناسی تلاش میکنید .

شنا در اقیانوس یا دریا

اگر در خواب، شنا کردن در اعماق دریا را ببینید ، یعنی در ناخودآگاهتان کاوش میکنید. نوعی روانکاوی درونی انجام میدهید و دستخوش تغییرات درونی میشوید .

اگر در رویا، در سطح دریا بمانید ، و تمایلی به شنا کردن و رفتن به اعماق آب ها را نداشته باشید ، یعنی از رو به رو شدن با ضمیر و احساسات واقعی تان واهمه دارید.

هنگام رو به رو شدن با سمبل دریا، به این موضوع توجه کنید که تمایلی به شنا در شما وجود دارد ؟ شنا در رویا، برای شما سخت است یا آسان ؟

اگر در حین شنا، حرکاتی راحت و آرام دارید ، احتمالا کاوش درونی برای شما به آسانی صورت میگیرد . اگر تقلا میکنید یعنی خاطراتی را کشف میکنید که مواجهه با آن ها یا قبول و اعتراف آنها، دشوار به نظر می رسد .

فرو رفتن و غرق شدن در اقیانوس یا دریا

غرق شدن یا فرو رفتن در دریا، نمادی از غرق شدن در خاطرات و احساساتی است که در کاوش درونی خود کشف کرده اید. خاطرات و اقدامات سرکوب شده ی خود را خیلی سریع آشکار میکنید . در این مواقع آستانه ی صبر و تحمل خود را بالا ببرید . در صورت تکرار این نوع خواب، به روانپزشک یا مشاور درمانی مراجعه کنید .

غرش شدن یا فرو رفتن همچنین میتواند پیامد مشکلات مالی یا دیگر مشکلات زندگی باشد که اعتماد به نفس شما را مختل کرده است . در این مواقع ممکن است عاملی خارجی جلوی پیشرفت و ابتکار شما را سد کرده باشد .

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...