تعبیر خواب برف

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب برف 

تعبیر خواب برف می تواند با سمبل هایی مثل سرما، آسمان، پوشش و رنگ سفید مرتبط باشد. دیدن برف در خواب می تواند به لزوم صحبت با دیگران و در میان گذاشتن مسائلی که موجب دلسردی شما شده است اشاره داشته باشد. با این که برف بی رنگ است اما به خاطر بازتاب دادن تمام طیف ها توسط دانه های برف، ما برف را به رنگ سفید می بینیم. رنگ سفید در خواب می تواند اشاره به مساله ای داشته باشد که ماهیتش برای شما روشن و واضح است. حضور این سمبل در کنار سمبل برف می تواند تصویرگر فردی باشد که خود را در زندگی بیداری تنها یا نیازمند هم صحبت مشاهده می کند اما به هر دلیلی متمایل به باز گو کردن درونیات خود نیست. انباشت این نگرانی ها یا حرف ها ممکن است هم اکنون شما را دچار دلسردی کرده باشد.

برف همچنین با سمبل آب مرتبط است. آب در تعبیر خواب روانشناسی نمادی از احساسات و ناخودآگاه می باشد. این رویا به شما می گوید که بی انگیزگی ممکن است احساسات شما را منجمد کرده باشد مخصوصا اگر برف را در حالت افراط یا با سمبل طوفان و یخ بندان شدید مشاهده کنید.

شکل کلی دانه ی برف توسط دما و مقدار رطوبت مشخص می گردد اما تمام این دانه ها شش پهلو و مسطح هستند. اگر در خواب با سمبل کریستال برف مواجه شوید و یا احساس کنید که در حال مشاهده ی اشکال مختلفی از کریستال برف هستید، نشان دهنده ی این معناست که هم اکنون در تلاش هستید تا ماهیت احساس ناراحتی خود را کشف کرده یا حتی نقاط قوت احساس منفی ای که در حال تجربه ی آن هستید را بررسی کنید.

همان طور که در فرهنگ عمومی و بسیاری از تفکرات عقیده بر آن است که مشکلات می توانند باعث رشد و قدرتمند شدن شخصیت انسان شوند، شش ضلعی بودن کریستال برف، با سمبل عدد 6 مرتبط است. عدد شش در حالت مثبت، با مفاهیمی مثل قدرت و حرکت مرتبط است. سمبل برف در حالت مثبت می تواند به تلاش شما برای تقویت احساس خویشتن داری مرتبط باشد. خویشتن داری یکی از رکن های اساسی رشد اخلاق در انسان است. خویشتن داری یک مکانیسم درونی مداخله گر است که باعث می شود فرد، افکار، اعتقاد یا تمایلات نادرست یا زیان آور خود را که به ذهن می رسد به عمل تبدیل نکند. این فضیلت به فرد یاد می دهد رفتار هایش را تنظیم کند و خود را با واقعیت تطبیق دهد نه واقعیت را با خود.

تعبیر خواب برف به شما یادآور می شود که خویشتن داری هسته ی اصلی اعتماد به نفس است و با این فضیلت است که مسئولیت پذیری معنا پیدا می کند.

همان طور که گفته شد، برف تا حد زیادی با سمبل سرما مرتبط است. فضایی که در خواب مشاهده می کنید استعاره از فضای فکری شماست و همان طور که برف و سرما در بیداری، با لامسه قابل حس هستند، احساس بی انگیزگی یا ناامیدی نیز، خود را با چنین سمبل هایی در خواب نشان می دهد.

سرما پدیده ای است که بر اثر کاهش گرما روی می دهد. در دانش فیزیک چیزی به نام سرما دادن وجود ندارد، بلکه گرفتن گرما از ماده باعث عدم وجود گرما شده که به اصطلاح سرما خوانده می شود. به این ترتیب اگر در رویا احساس کنید که برف و سرما شما را احاطه کرده است، بیش از هر چیز لازم است تا عامل و انگیزه ی گرما بخشی در زندگی خود را پیدا کنید.

گرما می تواند خلاقیت و ایده هایی باشد که از درون ذهن شما جوشیده و به زندگی شما رونقی دوباره می بخشد. این خواب از شما می خواهد تا عواملی که به شما انگیزه و امید تازه ای می بخشند را شناخته و از آن ها برای رها شدن از احساس بی انگیزگی یا ناراحتی فعلی استفاده کنید.

تعبیر خواب برف بازی: اجازه ندهید که شرایط ناامید کننده، خلاقیت و ایده پردازی شما را متوقف کند.

تعبیر خواب برف سنگین: لازم است تا حرف هایی که مدت هاست در ذهن خود انباشت کرده اید و در حال آزار دادن شما هستند را با فرد مناسبی در میان بگذارید. ترس ها را کنار گذاشته و آزادانه به بیان درونیات خود بپردازید.

تعبیر خواب برف باریدن: اجازه ندهید که سکوت و خودخوری ادامه پیدا کند. اگر هم اکنون درباره ی موضوعاتی که شما را آزار می دهند صحبت نکنید، ممکن است در طولانی مدت دچار ناراحتی های عمیق تری شوید.

تعبیر خواب برف نشسته روی زمین: به دنبال جواب پرسش های خود باشید. به خودتان حق پرسش دهید و در صورت لزوم، انسان هایی که قصد دارند موضوعات مهمی را از شما مخفی کنند را به چالش بکشید.

تعبیر خواب برف باریدن در تابستان: به موضوعات بی اهمیت که موقتا شما را ناراحت و دلسرد می کنند اهمیت ندهید.

تعبیر خواب برف پارو کردن: شما توانایی زیادی برای پیدا کردن راه خود در بدترین شرایط ممکن دارید. نیروی اراده ی خود را دست کم نگیرید و به تلاش ادامه دهید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...