تعبیر خواب آب

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آب

آب یکی از سمبل های رایج در خواب است که با مفهوم "احساسات" و "ناخودآگاه" گره خورده است. دیدن آب در ابعاد بزرگ مانند اقیانوس، دریاچه، آبگیر و برکه، سمبل ناخودآگاه شماست. در این خواب شما در حال شناخت و کشف افکار ناشناخته و ناخودآگاهتان هستید.

اگر در خواب احساس کنید که مانند یک ماهی وابسته به آب هستید و در اثر دسترسی نداشتن به آب در عذاب هستید، این خواب نشان دهنده ی ناراحتی روحی شما در رابطه با فاصله گرفتن از احساسات و تمایلات درونی تان در جریان رسیدن به آرزو ها و رویاهایتان است.

در مقابل اگر احساس کنید که در حال غرق شدن و گرفتار شدن در اعماق آب هستید، این خواب به فشار احساسی ای اشاره دارد که در جریان چالش های زندگی بر روح و روان خود مشاهده می کنید. این خواب از شما می خواهد تا عامل اصلی این فشار های روانی را پیدا کرده و به رفع آن بپردازید. احساسات خود را شناخته و به شکلی درست به تصمیم گیری درباره ی آن ها بپردازید.

این خواب از شما می خواهد تا شنا کردن یا به عبارتی مهارت رو به رو شدن با چالش های هیجانی و احساسای را بیاموزید. فرد چون ماهی در جریان کشف و تجربه های جدید است و آب ها استعاره از محیط های چالش برانگیزی هستند که فرد باید آن ها را شناخته و در آن ها با شیوه ای صحیح به کسب تجربه بپردازد.

دیدن جریان آبی که از زیر یک پل می گذرد، اشاره به اتفاقاتی در گذشته ی شما دارد. این خواب می تواند اشاره به فرد یا اتفاقاتی در گذشته ی شما داشته باشد که می توانید با یادآوری تجارب مربوط به آن اتفاقات، به رفع چالش های احساسی فعلی بپردازید.

دیدن آب گل آلود در خواب اشاره به ناخالصی هایی دارد که در افکار و گرایشات خود احساس می کنید. در مقابل این مفهوم، آب در برخی ادیان و فرهنگ ها مقدس شمرده شده است.

اگر در خواب در حال شنا کردن در آب یا شست و شو در آب باشید، به تلاش شما برای پاک سازی فکری و روحی از افکار تنش آور و بیهوده اشاره دارد.

آب راکد اشاره به رکود و نقصانی دارد که در زندگی روزمره ی خود احساس می کنید. ممکن است هم اکنون به دنبال راه حلی برای رونق بخشیدن به کسب و کار یا زندگی خود باشید. ناخودآگاه شما در حال تحلیل شرایط و موقعیت های جدیدی است که پیش روی شما قرار دارند.

آب گرم سمبل مشقتی است که در مسیر رفع چالش های خود احساس می کنید. در عین حال درک شما به جایی رسیده است که بدانید پشت سر گذاشتن این مشقت برای شما بسیار مفید خواهد بود.

اگر در خواب برای بررسی خلوص و پاکی آب و ماهیت آن در حال چشیدنش باشید، این خواب به شما یادآور می شود که درباره ی ایده ها و احساسات جدید احتیاط داشته و با آزمایش، درباره ی سالم بودن این افکار یا احساسات اطمینان حاصل کنید.

شنا، غواصی یا قایق رانی در آب، نشان دهنده ی اعتماد به نفس شما و اطمینانی است ک در مسیر خود احساس می کنید. شما کاملا اطمینان دارید که مطابق جریان حرکت می کنید و پیگیر خواسته و احساسات واقعی تان هستید.

حرکت برخلاف مسیر رود، نشان دهنده ی مقاومت شما در برابر جریان طبیعی زندگیست. ممکن است در این مسیر دچار تحمل دشواری و نگرانی شده باشید.

دوش گرفتن و حمام، به تلاش شما برای رها شدن از افکار و احساسات منفی اشاره دارد و به روش هایی اشاره دارد که فرد به وسیله ی آن ها به رفع نگرانی های فکری خود می پردازد.

بودن در اعماق آب ها می تواند نشان دهنده ی تلاش شما برای یافتن منشاء احساسات و خواسته هایتان باشد. این خواب فردی با قدرت روحی و شهود بالا را نشان می دهد.

آب راکد و کثیف می تواند اشاره به کینه ها و کدورت هایی داشته باشد که در دل شما یا در میان جمع خانوادگی و دوستان وجود دارد. شما در این خواب در حال تحلیل موقعیت و شرایط  و توانایی خود برای رفع کدورت ها هستید.

دیدن موجودات وحشی مانند کوسه در آب، اشاره به غرایز و تمایلات مخرب شما دارد که هم اکنون نگرانی و استرس را در شما ایجاد کرده اند. این خواب از شما می خواهد که منشا این نگرانی ها را پیدا کرده و اجازه ندهید که بزرگ جلوه کردن این مشکلات، احساسات شما را خدشه دار و مختل کند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...