تعبیر خواب آب متعفن

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آب متعفن

در تعبیر خواب روانشناسی، آب به عنوان سمبل احساسات شناخته شده و متعفن بودن به معنای فساد و رکود است. زمانی که در خواب با سمبل آب متعفن رو به رو می شوید، در واقع شما با آن بخش از افکار و ایده ها و احساسات خود رو به رو شده اید که به بر اثر گذشت زمان به دست فراموشی سپرده شده و نادیده گرفته شده اند. افکاری که می توانسته اند به شما کمک دهنده باشند. این خواب از شما میخواهد تا این افکار را شناخته و در جهتی مثبت از آن ها استفاده کنید.

این خواب همچنین میتواند نشان دهنده ی روحیه ای افسرده و ناامید باشد که احساس میکند فرصت بهره گیری از استعداد ها و توانایی های خود را از دست داده.

بسیار اهمیت دارد که سمبل آب متعفن را در کجا و به چه شکل مشاهده میکنید. مثلا دیدن گنداب در محیطی وسیع مانند مرداب یا نواحی جنگلی، به دیدگاه شما درباره ی جامعه یا محیطی که در آن زندگی میکنید می پردازد. ممکن است هم اکنون دیدگاهی بدبینانه نسبت به جامعه پیدا کرده باشید. این خواب ناامیدی شما از مبارزه با مشکلات را نشان میدهد و البته به شما یادآوری میکند که در صورت توقف، ضرر اصلی متوجه شما خواهد شد. اگر ناامید شوید، محیط زندگی شما مانند آن گنداب بی بازده و بی رونق خواهد شد.

ممکن است آب متعفن را در ابعاد کوچک و به صورت غیر منتظره مشاهده کنید. مثلا در زندگی بیداری هیچ گاه توقع ندارید که با باز کردن در یخچال با یک بطری آب متعفن رو به رو شوید، اما در عالم خواب هر چیزی ممکن است اتفاق بیوفتد. اگر چنین خوابی ببینید، باید توجه داشته باشید که هم اکنون کدام یک از ایده های شما بی استفاده و عملا فاسد است. ممکن است ذهن شما از ایده هایی احساسی و انتزاعی که از پایه اشتباه هستند پر شده باشند. در صورتی که نتوانید این افکار را کنار بگذارید ذهن شما به ترکیب آن ها با دیگر ایده های شما پرداخت و افکار زائد شما تکثیر خواهد شد.

همانطور که با دیدن یک بطری آب متعفن در یخچال منزجر خواهید شد، ناخودآگاه شما نیز متوجه این فکر زائد شده. این خواب شما را دعوت میکند تا این قبیل افکار را شناخته و با توجیهات منطقی، کاملا آن ها را فراموش کنید و از نو به جهان بینی خود بپردازید. متوجه خواهید شد که بسیاری از نگرانی های فکری شما به مرور بر طرف شده و درگیر قضاوت ها و پیش داوری های اشتباه نخواهد شد.

اگر در خواب مشغول قدم زدن در شهری باشید که جدول های آن از آب های متعفن پر شده باشد، باید توجه داشته باشید که آن شهر، ماکتی از ایده وافکار شما برای آینده، شغل، تحصیل و زندگی عاطفی شماست. این خواب فردی را نشان میدهد که احساسی ناخوشایند نسبت به غرایز اولیه ی انسان ها و نیات واقعی آن ها دارد. همانطور که میدانید، فاضلاب ها در زیر شهر قرار گرفته اند و هنگامی که شهر ذهن شما چنین جدول هایی داشته باشد، نشان دهنده ی دیدگاه های بدبینانه ای دارد که در شما نهادینه شده.

این خواب از شما می خواهد تا با این افکار مبارزه کنید و ریشه ی تولید شدن این افکار را قطع کنید. ممکن است مولد این افکار، اشخاص منفی گرایی باشند که به طور روزمره با آن ها رو به رو هستید. ممکن است منشا این افکار منابع خبری ای باشند که صرفا به نشر اخبار ناراحت کننده می پردازند. این خواب از شما میخواهد که منابع منطقی تری را برای پیدا کردن رویکرد واقعی خود نسبت به زندگی پیدا کنید.

اگر در خواب درگیر یک سیل یا سونامی با آب متعفن شوید، این خواب به استرس درونی شما به خاطر اتفاقات ناگهانی ای می باشد که هم اکنون در زندگی واقعی درگیر آن ها هستید. این خواب نشان میدهد که کنترل روانی خود را در برابر این اتفاقات از دست داده اید. آن سیلاب سمبل استرس و نگرانی درونی شماست که از کنترل شما خارج شده. با دیدن این خواب به بررسی منشا نگرانی ها و استرس های خود بپردازید و با کنترل آن ها، با بحران های زندگی خود مبارزه کنید.

اگر در خواب مشاهده کنید که حوض خانه تان با آبی متعفن پر شده است، این خواب به بی توجهی شما نسبت به احساساتی که بین شما و دوستان و خانواده تان است، اشاره دارد.

به طور کلی، آب متعفن، نشان از بی توجهی و فراموشی است. این فراموشی میتواند غیر عمدی بوده باشد اما خواب سعی دارد به شما یادآور شود که الان بهترین زمان برای بازگشت به عقب و بازیابی احساسات فراموش شده است. چرا که در این زمان شما درگیر چالش هایی هستید که راه حل آن ها در این احساسات فراموش شده نهفته است.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...