تعبیر خواب آب دهان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آب دهان

در تعبیر خواب روانشناسی، آب به عنوان سمبل احساسات شناخته شده و دهان مرتبط با صحبت کردن، تاثیر نهادن، محبت کردن، بلعیدن و سرشار شدن از یک احساس یا فکر، یا وسیله ای برای توهین و بسیاری احساسات دیگر مرتبط می باشد. آب دهان در حالت مجرد، نشان دهنده ی پاره ای از درونیات و افکار شما بوده که می تواند بسیاری از مشکلات و ناراحتی های روانی شما را نشان دهد.

در مواردی آب دهان می تواند سمبل تحقیر کردن دیگران باشد. همان طور که در بیداری و فرهنگ عامه، از تف انداختن، برای توهین و تحقیر دیگران استفاده می شود.

برخی عقیده دارند که بزاق دان سمبل قدرت و میزان تاثیر گذاری فرد است. و به این ترتیب اگر در رویا احساس کنید که دهان شما خشک شده است، این خواب به احساس ضعف و ناتوانی شما برای تاثیر گذاری در محیط کار یا درس اشاره دارد.

 با دیدن این خواب باید توجه داشته باشید که این احساس شما می تواند کاذب و در نتیجه ی عدم اعتماد به نفس شما باشد. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که چه اتفاق یا افراد یا فکری، این احساس منفی را در شما ایجاد کرده؟ چگونه می تواند این افکار منفی را فراموش کرده و یا از این افراد منفی فاصله بگیرید؟ در هر صورت این خواب از شما دعوت می کند تا اعتماد به نفس خود را بازیابی کرده و به شکلی موثر به ابراز وجود بپردازید. اگر احساس می کنید که در شناخت نقاط قوت و ضعف خود دچار ناتوانی شده اید، از افرادی که می توانند در این زمینه به شما مشاوره بدهند کمک بگیرید.

اگر در خواب مشاهده کنید که بزاق دهان خود را بر روی زمین پرت می کنید، باید توجه داشته باشید که زمین می تواند سمبل مالکیت، تعلق یا ایجاد احساس حقارت باشد. صرف این کار در محلی که زمین آن ماهیت خاصی نداشته باشد، اشاره به احساس نیاز شما رای رها شدن از فکری مسموم و آزار دهنده است.

 ممکن است این خواب هشداری از جانب ضمیر ناخودآگاه شما برای رعایت حقوق دیگران و جلوگیری از رفتار هایی باشد که احساس انزجار را در شما یا دیگران ایجاد می کند. ممکن است متوجه رفتار های به ظاهر کم اهمیتی در خودتان شده باشید که می تواند دیگران را ناراحت کرده یا آن ها را در شما بیزار کند.

این خواب به این موضوع اشاره دارد که هر مکان و هر جمعی مناسب بروز رفتار یا افکار بسیار شخصی ما نیست. احترامی که برای دیگران قائل می شویم، مشخص کننده ی میزان علاقه ی ما به آنهاست. احساس صمیمیت باعث نمی شود تا تمام افکار و رفتار های منزجر کننده ی خود را به آن ها ابراز کرده یا تحمیل کنیم.

این خواب از شما می خواهد تا درباره ی نحوه ی رها شدن از افکار منفی خود تجدید نظر کرده و به دنبال شرایطی بهتر و خصوصی تر برای رها شدن از آن ها باشید. از طرفی بزاق دهان در مقایسه با دیگر سمبل های مشابه بسیار ضعیف و جزئی بوده و به رفتار های کوچکی اشاره دارد که ممکن است در حالت عادی متوجه تاثیر منفی آن ها نشده باشید.

اگر در خواب بزاق دهان خود را بر روی شخص دیگری پرت کنید، چنانچه این کار را از روی نفرت و کینه انجام داده باشید، در درجه ی اول باشید توجه داشته باشید که آن فرد جدای از هر ماهیتی که دارد، سمبل بخشی از شخصیت شماست که از آن بیزار هستید. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که این فرد برای شما یادآور چه صفات و ویژگی هایی می باشد؟ با یادآوری این فرد، کدام خاطرات و احساسات در ذهن شما مجسم می شود؟ دلیل نفرت شما از این شخص چیست؟ این تواب از شما می خواهد تا دلیل این نفرت را شناخته و در صورت غیر منطقی بودن، این نفرت را کنار گذاشته و رابطه ای که به قهر و کینه گراییده است را به آشتی مبدل سازید. این آشتی می تواند در درون خودتان و در رابطه با احساسات و گرایشات پیشین شما نیز باشد.

رنگ بزاق شما می تواند سمبل سلامت روان شما باشد، همان طور که در بیداری، بزاق به عنوان یکی از مشخصه های شناخت سلامت فرد مورد بررسی قرار می گیرد. بزاق، یکی از راه های بدن برای دفع میکروب ها و بیماری هاست. ممکن است به این درک رسیده باشید که ایراد هایی در طرز فکر یا احساس شما وجود دارد که روان شما را مختل شده است و بهترین راه خروج از این بحران، کنار گذاشتن این افکار زائد است.

همچنین این خواب می تواند به نگرانی شما درباره ی سلامت روانتان اشاره داشته باشد. ممکن است احساس کنید که جمع شدن احساسات منفی شما را منفعل و بیمار ساخته است. این خواب از شما می خواهد تا به شناخت این افکار منفی و ناراحت کننده پرداخته و ر صورت لزوم، درباره ی احساسات ناخوشایند خود با یک مشاور یا روانشناس صحبت کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...