تعبیر خواب آب دریا

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آب دریا

ممکن است در خواب آب دریا را مستقیما در بستر واقعی آن مشاهده کنید. یا این که مقداری آب را دور از فضای دریا و ساحل و سمبل های مربوط به دریا مشاهده کنید، اما بدانید که این آب، مربوط به یک دریای خاص است. این موضوع بسیار اهمیت دارد که آب دریا، در رویای شما به عنوان سمبلی منفی ظاهر شده یا مثبت؟

دیدن آب دریا در ابعاد وسیع و در بستر واقعی آن، سمبل قدرتمند و قابل توجهیست که شما را به کاوش و کسب تجربه دعوت می کند. دریا سرشار از نقاط ناشناخته و کنجکاو کننده است. پیچیدگی محیط دریا به خاطر در بر گرفتن جانداران و گیاهان مختلف، محیطی مشابه جامعه را یادآوری می کند. این خواب سمبل چالش های فکری شما در رابطه با نحوه ی حضور در جامعه می باشد.

دیدن دریا چه در حالت طوفانی و چه در حالت آرام، خبر از حالات درونی شما می دهد.در تعبیر خواب روانشناسی، آب سمبل احساسات؛ شناخته شده است، و هنگامی که در خواب، مشغول کاوش در دریا هستید، در واقع در حال مشاهده ی حقایقی درباره ی درونیات و ناخودآگاه خودتان هستید.

جزر و مد و یا سونامی، بیانگر غرق شدن و گرفتاری در افکار و احساساتی است که شما را در زندگی واقعی دچار ترس کرده است. مثل گرفتار شدن در استرس ها و چالش های شغلی و درسی یا عاطفی.

اگر در رویا، مشغول مشاهده ی آب دریا، از فاصله ای دور، مانند خانه ای در ساحل باشید، این خواب یادآور این معناست که شما هم اکنون و در زندگی بیداری، انگیزه ی لازم برای خودشناسی و بررسی احساسات خود را پیدا کرده اید. شما کم کم در حال فهم این موضوع هستید که بهتر است از منطقه ی امن خود خارج شده و به کنجکاوی بپردازید تا بتوانید اهداف خود را عملی کرده و توانایی های خود را بیازمایید.

اگر در خواب به هر دلیلی سمبل آب دریا، در شما احساس یاس و ناامیدی را ایجاد کند و یا به هر دلیلی از نزدیک شدن به دریا اجتناب کنید، این خواب روحیات فردی افسرده و بی انگیزه را نشان میدهد که حاضر به مبارزه با ذهنیات منفی خود نیست. این ذهنیات منفی به مرور در شما ریشه کرده و شما را منفعل و ناامید ساخته است. این خواب از شما میخواهد تا ریشه ی بی انگیزگی و یاس خود را پیدا کرده و به مبارزه با آن ها بپردازید. هنگامی که توانایی سفر به نقاط جدیدی از زندگی خود و به دست آوردن تجارب و کشف های جدید را دارید؛ چه افکاری شما را متوقف و مایوس ساخته است؟ چگونه با دامن زن به این افکار منفی، زمینه ی یاس و ناامیدی بیشتر را در خود ایجاد کرده اید؟

اگر در خواب در حال شنا کردن در اعماق دریا باشید، در واقع شما در حال کاوش در ناخودآگاه خودتان هستید. فرد در این خواب در حال انجام نوعی روانکاوی است. روحیات شما در حال تغییر است و در حال سفر به نواحی جدیدی از زندگی خود هستید.

اگر در رویا ، ترجیح دهید که در سطح آب دریا مانده و از رفتن به اعماق دریا و شنا کردن در آب اجتناب کنید، بیانگر این معناست که از رو به رو شدن با ضمیر و احساسات واقعی تان واهمه دارید.

اگر در زمان شنا کردن، حرکاتی راحت و آرام دارید، نشان دهنده ی این معناست که کاوش درونی را بدون نگرانی و چالش انجام می دهید. اگر در حال تقلا هستید، احتمالا به این معناست که خاطراتی را می یابید که مواجهه با آن ها یا قبول و اعرتاف به آن ها، برای شما دشوار خواهد بود.

غرق شدن در آب دریا، بیانگر غرق شدن و گرفتاری شما در خاطرات و احساساتی است که توانایی هضم و گذشتن از آن ها را ندارید. این احساسات احتمالا بر رفتار های شما تاثیر منفی اشته و باعث شده تا در مواقعی صبر و تحمل خود را از دست بدهید. در درجه ی اول این خواب از شما میخواهد تاآستانه ی صبر و تحمل خود را بالا ببرد. در صورت تکرار شدن این خواب به روانپزشک یا مشاور درمانی مراجعه کنید.

غرق شدن میتواند در نتیجه ی احساس منفی شما به خاطر شکست های مالی یا شغلی در زندگی واقعی باشد. در این زمان بهتر است که افکار منفی و تنش آور را کنار گذاشته و به فکر راه حل های جدید برای خروج از این قبیل بحران ها باشید.

اگر در خواب مشغول شستن خود در آب دریا باشید، این خواب سمبل پالایش روحی و کسب آمادگی برای ورود به دوره ی جدیدی از زندگی می باشد. این خوای می تواند نشان دهنده ی شکل گیری افکار و انگیزه های جدید در ضمیر رویابین باشد.

شست و شو در آب دریا در حالات منفی، می تواند نشان دهنده ی وسواس فکری در شخصیت رویابین باشد.

وضعیت آب دریا در خواب شما، می تواند نشان دهنده ی احساسی باشد که از نحوه ی حضور خود در جامعه دارید. در این حالت، وضعیت جوی و رنگ دریا و حتی صداهایی که در خوای می شنوید، در تحلیل خواب تاثیر گذار است.

آب دریا میتواند برای شما یادآور اسطوره، افسانه و خاطره ای خاص باشد. در این حالت، خواب، شما را تشویق به مرور گذشته و درسی که از این داستان ها یا خاطرات گرفته اید میکند.

اگر در خواب، آب دریا را به صورت تیره مشاهده کنید در حالی که این تیرگی حالتی مرموز و وحشت اور را در شما ایجاد کند، نشان دهنده ی نقاط ناشناخته و مجهولی در ضمیر ناخودآگاه شماست که از کاوش و حرکت در ان اجتناب کرده و به دلیل ترس از رو به رو شدن با احساسات و افکار واقعی تان، از آن ها فاصله گرفته اید. این خواب می تواند روحی انباشت شده از وسوسه و نگرانی و دلهره را نشان دهد که هم اکنون بهتر است به پاکسازی و پالایش آن بپردازید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...