تعبیر خواب آب چشمه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آب چشمه

در تعبیر خواب روانشناسی، آب به عنوان سمبل احساسات شناخته شده و چشمه اشاره به منشا و منبع شکل گیری احساسات دارد.چشمه در اشکال مثبت می تواند اشاره به استعداد ها و توانایی های فردی شما داشته باشد که شناخت و به کار گیری آن ها گامی مهم در جهت پیشرفت و رو به رو شدن با چالش های زندگی خواهد بود.

چشمه می تواند با تمایل شما برای بیان احساس و یا فکر مرتبط باشد. ایده یا فکری که در شما به جوشش درآمده و هم اکنون احساس می کنید که بهتر است ابراز شود.

سمبل چشمه با احساس جوانی، حیات و سرور مرتبط است. این خواب می تواند به ایده های شما برای خروج از رکود و احساس انفعال اشاره داشته باشد.

چشمه می تواند به احساسات مادرانه و باروری اشاره داشته باشد. نشان دهنده ی فردی دلسوز که نسبت به فرزندان یا پروژه های خود مسئولیت پذیر است.

چشمه می تواند به منابع کسب دانش و فرصت هایی که برای فراگیری علم پیش روی شماست اشاره داشته باشد.

شنیدن صدای چشمه به جست و جو و تلاش شما برای کسب احساس امنیت و آرامش اشاره دارد.

مشاهده ی چشمه ی آب گرم در کوهستان به امیدها و آرزوهای شما پس از پشت سر گذاشتن مشکلات فعلی اشاره دارد. شما از درون معتقد هستید که مشکلات فعلی در جهت سازندگی شماست و مبارزه با آن ها در نهایت برای شما سودمند خواهد بود.

دیدن چشمه های شفابخش یا با قدرت های خاص نشان دهنده ی استعداد بخصوص و یا ایده ی ارزشمندیست که در درون خود احساس می کنید. این خواب شما را تشویق می کند که توانایی های خود را نشان داده و ایده های خود را عملی کنید.

دیدن چشمه ی آرزو ها که از سکه و قفل هایی برای برآورده شدن خواسته ها پر شده باشد، اشاره به ایده های ناقص و افکار خرافی شما دارد که به جای تلاش و به کار گیری استعدادها، به مسائلی بی پایه و بیهوده خوشبین مانده است. در واقع شما بدون توسل به هر نیروی دیگری و صرفا به واسطه ی تکیه بر توانایی های خود خواهید توانست این مشکلات را رفع کنید. همان طور که چشمه نمادی از استعداد های درونی شماست.

دیدن حیوانات در کنار چشمه اشاره به رشد شخصیتی و نگاه دقیقی دارد که نسبت به غرایز خود پیدا کرده اید. در این زمان شما در حال شناخت افکار و شخصیت خود هستید و هر حیوان سمبل بخشی از توانایی ها، افکار و غرایز شماست.

دیدن چشمه های خاصی که در واقعیت وجود دارند، می تواند به خاطرات و تجربیات شما از بودن در آن محیط خاص اشاره داشته باشد. ناخودآگاه شما با تصویر کردن چشمه ای که پیش از این از آن خاطره دارید شما را به تجربیاتی در زمان و مکان خاص ارجاع می دهد. تجربیاتی که با یادآوری آن ها می توانید ایده های جدیدی برای رفع چالش ها و موانع فعلی خود پیدا کنید.

دیدن همزمان سمبل چشمه و درخت، به تلاش شما برای رشد و پرورش توانایی ها، استعداد ها یا روابطی اشاره دارد که مدت زمان زیادی را صرف آن ها کرده اید. اگر در خواب تصمیم به کاشتن درخت در کنار چشمه گرفته باشید، می تواند بیانگر این موضوع باشد که قلبا از روابط فعلی خود خرسند هستید و به دنبال راه هایی برای تقویت آن ها در طولانی مدت خواهید بود.

اگر در خواب سمبل چشمه به صورت منفی و عاملی وحشت زا ظاهر شود، به طور مثال تحت تاثیر افکار خرافی احساس کنید که چشمه، توسط نیروهای اهریمنی و اجنه تسخیر شده و هر لحظه ممکن است به شما آسیب برسانند، این خواب به ترس شما از رو به رو شدن با افکار و اعتقادات جدیدی اشاره دارد که به تازگی شناخته اید. در واقع این خواب فردی را نشان می دهد که از کسب تجارب و شناخت، وحشت داشته و احتمال می دهد که در اثر کشف افکار جدید دچار تزلزل و انحرافات اخلاقی و فکری شود.

دیدن حیوانات مرده در آب چشمه؛ به ناامیدی و نگرانی شما در رابطه با غرایزی اشاره دارد که در درون شما وجود داشته اما در طول زمان به آن ها بی توجه بوده و به آن ها اجازه ی بروز را نداده اید. این خواب به شما یادآور می شود که هیچ گاه برای شناخت و خودشناسی دیر نیست. می توانید با شناخت و واکاوی شخصیت خود، این خواسته ها و غرایز فراموش شده را احیا کرده و از آن ها استفاده کنید.

اگر چهره ی خود را در آب زلال چشمه مشاهده کنید، این خواب سعی دارد به حقیقت نمایی احساسی که نسبت به خود و افکارتان دارید بپردازد. شما در حال کشف و شناخت خود هستید. در این زمان چالش پیش روی شما این است که در درجه ی اول از چه توانایی های روحی و فکری برخوردار هستید؟ از طرفی چگونه می توانید این توانایی ها را به بهترین شکل به کار بگیرید؟

اگر در خواب با احساس تشنگی در کنار چشمه حضور داشته باشید، این خواب به نیاز درونی شما برای بهره مندی از احساسات غنی و تمایلات درونی تان اشاره دارد. ممکن است در زندگی بیداری از این احساسات غافل شده باشید و یا به هر دلیلی نسبت به بهره گیری از آن ها بی توجه شده باشید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...