تعبیر خواب آب تیره

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آب تیره

در تعبیر خواب روانشناسی، آب به عنوان سمبل احساسات شناخته شده و تیره بودن می تواند نماد تیرگی، جهل، نامعلوم بودن و ناخالص بودن این افکار باشد. زمانی که در خواب با سمبل آب تیره رو به رو می شوید، شما در حال درک مساله ای درباره ی علت نا مشخص بودن و ناخالص بودن احساس یا فکری هستید که در زندگی بیداری شما را به چالش کشیده و ذهن شما را درگیر خود ساخته است.

آب عنصری سیال و روان است که بسیاری از موجودات به واسطه ی آن زندگی می کنند. ما در افکار و عالم خواب، مانند یک ماهی در حال شنا هستیم و افکار ما، مانند اقیانوسی بزرگ است. هر چه که در آب مشاهده می کنید، گوشه از اقیانوس و فکر شماست. آبی که به تیرگی گراییده، شفافیت و خلوص خود را از دست داده. ماهیت این آب مشخص نیست و نمی توان آن که درون آب وجود دارد را به خوبی تشخیص داد. این خواب می تواند سمبل احساسی ناشناخته و مرموز باشد که در حال حاضر و در زندگی بیداری توجه شما را به خود جلب کرده است.

ممکن است در بیداری در حال شناخت یا مطالعه درباره ی اعتقاد یا مکتبی فکری باشید که ذات آن برای شما مجهول یا شک برانگیز است. ممکن است این شناخت ناقص نوعی بدبینی را در شما ایجاد کرده باشد. ممکن است احساس کنید که این اعتقاد یا بینش جدید ماهیتی گنگ و بعضا آسیب رسان دارد. این خواب از شما می خواهد تا دلیل بدبینی خود را جست و جو کرده و درباره ی منطقی بودن این بدبینی مطمئن شوید. شناخت هر چه بیشتر ماهیت این طرز فکر یا عقیده، به شما کمک می کند تا به ماهیت اصلی آن پی ببرید. ممکن است بدبینی شما بی پایه و صرفا به دلیل شناخت اندک شما باشد.

اگر در خواب تلاش کنید تا یک ماهی را از آبی تیره نجات دهید، این خواب به نگرانی شما درباره ی مسیر و فعالیتی که به تازگی در پیش گرفته اید اشاره دارد. ماهی سمبل اشتیاق و استعداد شما برای کسب تجربه است و آب تیره، به احساس و مسیری تیره و نامشخص اشاره دارد که ممکن است به نظر شما مسموم و ناسالم باشد.

در این زمان نگرانی شما در مورد فضایی است که در آن قرار گرفته اید. ممکن است احساس کنید که محیط کاری شما به اندازه ی کافی سالم نیست یا انگیزه های شما به اندازه ی کافی روشن و قانع کننده نیستند. ممکن است احساس کنید که قرار گرفتن در فضایی نامطلوب، انگیزه های شما را مختل کرده یا منافع شما را در معرض خطر قرار داده است.

اگر در خواب آب تیره ی حاصل از یک مرداب را مشاهده کنید، این خواب به بخشی از ایده ها و افکار شما اشاره دارد که به مرور دچار فساد و رکود شده است. این اتفاق می تواند در اثر بی توجهی و نادیده گرفتن آن ها حاصل شده اشد. همان طور که مرداب سمبلی از رکود است. در این زمان احساس می کنید که استفاده نکردن از توانایی ها و استعداد هایی که در گذشته متوجه آن ها شده بودید، به مرور آن ها را بی ارزش کرده و از اعتبار آن ها کاسته است. با دیدن این خواب باید توجه داشته باشید که این احساس رکود و فساد در نتیجه ی بدبینی شما حاصل شده و می توان با تلاش و به جریان انداختن ایده ها و استعداد هایتان مجددا از آن ها بهره مند شوید.

اگر در خواب مشاهده کنید که آب آشامیدنی یا آبی که برای استفاده ی عموم در اداره یا محیط تحصیل شما استفاده می شود، تیره و گل آلود است، باید توجه داشته باشید که محیطی که در خواب مشاهده می کنید از لحاظ هویت، به حوزه ی چالش فکری شما در زندگی بیداری مرتبط است. به طور مثال محیط تحصیلی، به موضوعاتی که در حال آموختن و آزمون و خطا در مورد آن ها هستید، مرتبط است. از طرفی آب تیره می تواند نشان دهنده ی ایرادی باید که در موردتعاملات و احساسات سیال شما حاصل شده و احساس انزجار را در شما ایجاد کرده است.

 ممکن است نسبت به آن فضا یا موضوع، نوعی دلسردی و بدبینی در شما ایجاد شده باشد یا احساس کنید که آن فضا نوعی ناامنی و نگرانی را در شما ایجاد میکند. ممکن است احساس کنید که این فضا، جواب گوی نیاز ها و خواسته های شما نیست. این خواب از شما می خواهد تا دلیل دلسردی و نگرانی خود را جست و جو کرده و درباره ی عواملی که نگرانی و بدبینی را در شما ایجاد کرده اند جست و جو کنید. ممکن است عدم شناخت شما از پتانسیل های آن محیط، علت به وجود آمدن نگرانی و بدبینی در شما باشد.

در نهایت باید توجه داشته باشید که آب تیره، غالبا به عنوان سمبلی منفی ظاهر نمی شود، اما حضور آن به معنای وقوع اتفاقی بد و نگران کننده نیست بلکه بیشتر به ابعاد منفی افکار و احساسات شما اشاره دارد. هنگامی که در خواب خود با آبی تیره رو به رو می شوید، در نظر داشته باشید که تیرگی سبب ناشناخته ماندن و بی اعتبار شدن احساس یا فکری می شود که با آن درگیر هستید. این خواب در هر صورت شما را به تحقیق و مطالعه ی بیشتر درباره ی موضوعی که در شما شک و بدبینی را ایجاد کرده است، دعوت می کند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...