تعبیر خواب آب ایستاده

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آب ایستاده

آب ایستاده یا آب راکد، در مقابل جریان و حرکت قرار گرفته و سمبل آن دسته از افکار و احساساتی در شما است که به هر دلیل دچار رکود شده اند. این رکود را ممکن است در زمینه های مختلف شغلی، تحصیلی و عاطفی خود در زندگی بیداری تجربه کنید. اگر از دیدن این خواب احساسی منفی در شما ایجاد شود، نشان دهنده ی این معناست که شما از شرایط به وجود آمده ناراضی و ناخوشنود هستید. چرا که ممکن است با ناراحتی و نگرانی هایی در زمینه ی تحصیلی و شغلی رو به رو شده باشید.

در غیر این صورت آب ایستاده نشان دهنده ی فردیست که از به جریان انداختن افکار، سرمایه یا ایده های خود خودداری کرده و زمینه های فساد و منفعل شدن آن ها را فراهم ساخته است. این خواب از شما می خواهد تا درباره ی علت و انگیزه ی درونی این انفعال از خود سوال کرده و درباره ی نتایج آن بیشتر فکر کنید. ممکن است هم اکنون متوجه نتایج این سکون و عدم جریان نباشید اما به مرور، به خاطر نادیده گرفتن این توانایی ها متوجه زیان هایی اساسی شوید.

در تعبیر خواب روانشناسی، آب به عنوان سمبل احساسات شناخته شده است. نحوه ی برخورد شما با آب مجسم کننده ی  نحوه ی دست و پنجه نرم کردن شما با افکار و ایده هایی است که در زندگی بیداری با آن ها رو به رو هستید. اگر در خواب مشاهده کنید که در کنار آب ایستاده، مشغول ماهی گیری هستید، این خواب به فردی منتظر و امیدوار برای به وجود آمدن فرصت های شغلی جدید اشاره دارد. این خواب از شما می خواهد تا توانایی های خود را شناخته و به جای انتظار کشیدن، به دنبال کسب تجارب و اگاهی جدید رفته و زمینه های بهره مندی خود از فضای موجود را فراهم آورید. شاید بهتر باشد تا برای به دست آوردن فرصت های جدید شغلی و تحصیلی ریسک کرده و به عبارتی تن به آب بزنید.

ایستاده به معنای راکد و نشسته است و این خواب اشاره به فردی دارد که دچار انفعال شده و ممکن است مدتی را به عنوان استراحت یا صرفا به خاطر شرایط نامناسب، در وضعیتی راکد سپری کند. اگر آب راکد برای شما به صورت سمبلی نشاط بخش و خوشحال کننده مانند یک حوضچه یا استخری مناسب ظاهر شود، این خواب از شما دعوت می کند تا با با توجه به نیاز های روانی خود به سمت آرامش رفته و از کار فکری سنگین و وظایف دشوار دوری کنید.

سمبل آب ایستاده میتواند پیامی از جانب ضمیر نا خودآگاه شما درباره ی لزوم ریسک کردن و تن به آب زدن برای دست یابی به موفقیت های جدید شغلی و تحصیلی باشد. چنان چه این احساس رکود را در زندگی بیداری خود احساس می کنید باید توجه داشته باشید که ایده ها  بروز توانایی های شما می تواند تا حد زیادی به ایجاد موقعیت های جدید شغلی کمک کند. هرچند در آغاز احساس کنید که این فعالیت ها بی حاصل و بی فایده است. زمانی که آب را به طور واضح و روشنی مشاهده می کنید، این خواب به ظرفیت وجودی شما برای تاثیر گذاری مثبت و جلب اعتماد دیگران صحبت می کند.

در مقابل دیدن آبی راکد که دچار کدری شده است، سمبل غیر شفاف بودن و ناخالص بودن و افکار و احساسات شماست. ممکن است در این زمان متوجه ایرادی اساسی در مورد درونیات و روحیات خود باشید. ممکن است احساس کنید که قضاوت های شما دچار قضاوت هایی غیر منطقی و غیر روشن است و این افکار به صورت آبی راکد و تیره ظاهر شده باشد.

از طرفی این خواب می تواند نشان دهنده ی تاثیر بی توجهی شما نسبت به ایده ها و توانایی ها یا استعداد هایی باشد که به مرور دچار انفعال و رکود شده اند. ممکن است احساس کنید که این بی توجهی شما را دچار مشکل و ضرر ساخته است. این خواب از شما می خواهد تا با کنار گذاشتن افکار و نگاه منفی خود، به شناخت و پرورش این توانایی ها پرداخته و با به جریان انداختن آن ها، از فاسد شدن آن ها جلوگیری کرده و خود و دیگران را از این ایده ها و افکار مثبت بهره مند سازید.

اگر در خواب در حال مشاهده ی چهره ی خود در آب برکه یا نوض باشید، این خواب نشان دهنده ی تحلیل و قضاوت شما درباره ی درونیات و احساساتتان می باشد. ممکن است در حال حاضر و در زندگی بیداری با پرسش هایی در مورد نیات و انگیزه های خود رو به رو شده باشید و این افکار به صورت سمبل آب ایستاده و زلالی که قادر است چهره ی شما را به روشنی نشان دهد ظاهر شده باشد. این خواب همچنین به شما یاد آور می شود که درونیان شما و آن چه که در افکار شما می گذرد، در نهایت شخصیت و آینده ی شما را شکل خواهد داد.

اگر در خواب یک ماهی را در آب ایستاده، یا حوض یا یک چاله مشاهده کنید، این خواب پیامی از جانب ضمیر ناخودآگاهتان درباره ی ایده ها و فرصت هایی که در وضعیتی منفعل باقی مانده است به روشنگری می پردازد. ممکن است هم اکنون فرصتی مناسبی باشد تا ایده های خود را عملی ساخته و افکاری که مدت هاست در ذهن خود پرورش داده اید را به چرخه ی کار و زندگی شخصی خود وارد کنید. ماهی می تواند سمبل آن دسته از ایده های شما باشد که از درون ، اشتیاق زیادی برای عملی کردن و رشد و پروراندن آن ها دارید. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که در طول این مدت، چه افکار و انگیزه هایی شما را به سمت منفعل ساختن این ایده ها کشانده است؟ چگونه می تواند ایده های خلاقانه ی خود را در عرصه ی شغلی و تحصیلی وارد کنید؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...