تعبیر خواب موش

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب موش

سمبل موش در دفینه یابی بسیار پر کاربرد است. معمولاً جهت نگاه موش مهم است، اگر دم موش حالت خاصی داشته باشد باید سمت دم را نیز بررسی نمایید. اگر دم موش صاف باشد احتمالاً در مسیر نگاه یا دم راهی دالان گونه باید بیابید که در ابتدای ورود بسیار تنگ و بعد کمی باز تر می شود.

چنان چه دو موش وجود داشته باشد که قوس داشته یا پیچیده شده باشند، نشان دهنده ی آن است که به سمت حرکت و نگاه موش راهی وجود دارد که به دالانهایی پر پیچ و خم منتهی می گردد که در زیرزمین تعبیه گردیده است و اگر دم موش کاملاً مارپیچ باشد به ما می گوید که این دالان ها به یک مرکز خاص منتهی می شوگردند وچنان چه در مجاورت آن تصویر خوشه ای گندم و از این قبیل علائم یافت شود، می تواند سمبل وجود یک انبار و محل ذخیره سازی آذوقه نیز باشد.

موش پستانداری کوچک است از راسته ی جوندگان که مواد غذایی خود را به وسیله ی حرکات رفت و آمدی عقب به جلوی آرواره ی تحتهانی خرد می کند. چون دندان های ثنایای این حیوان مثل سایر جوندگان نمو دایمی دارد برای جلوگیری از نمو بیش از حد مجبور است که دائم دندان های خود را با جویدن چیزهای سنبه سخت (از قبیل دانه ها و حبوبات و غیره) بفرساید و اگر موفق به یافتن دانه های سخت نگردد به جویدن فرش ها و لباس ها و کتاب ها و هرچه که در دسترس خود بیابد مشغول می شود.

موش در رؤیا می تواند با مفهوم حقارت، موذی گری، ریا کاری، زبان بازی و یا در مواردی حساسیت نیز مرتبط  باشد. این سمبل می تواند به ترس شما از احساس دشمنی و خیانت مرتبط باشد. رفتاری که حتی ممکن است از خودتان سرزده باشد و نشان دهنده ی غریزه ای در درون شما باشد که هنوز قادر به کنترلش نیستید. مخصوصاً اگر موش ها در رؤیا به سمت شما حمله ور شده و احساس ترس و انزجار را در شما ایجاد کنند.

اکنون زرنگ، الزاما با هوش و زیرک ، در مفهوم مثبت نیست بلکه به کسی اطلاق می شود که بدون هر زحمتی بتواند، با استفاده از اهرم قدرت و رانت، یک شبه به ثروت کلان دست یابد. زیرکی و سمبل هوش می تواند مانند دیگر غرایز موجود در انسان دارای ابعاد مثبت و منفی فراوانی باشد. این رویا می تواند به مفهوم هوش هیجانی نیز اشاره داشته باشد. تحقیقات نشان داده است اشخاصی که دارای هوش هیجانی بالاتری هستند، پس از فارغ التحصیلی نسبت به دیگران، از جایگاه اجتماعی، سلامت و حقوق بیشتری در جامعه برخوردارند. هوش هیجانی جنبه های غیر شناختی هوش را در بر میگیرد.

توانایی شناخت عواطف و احساسات خود و دیگران، همچنین علم به اینکه چگونه بتوان آن ها را در شرایط مختلف تحت کنترل درآورد، هوش هیجانی است به طوری که با شناسایی عواطف و احساسات دیگران بتوان در زمان و مکان مناسب، بهترین پاسخ را نسبت به آن ها ارائه داد.

به عبارت دیگر داشتن هوش هیجانی راهی برای زیرک بودن است. بخش عمده ای از موقعیت به هوش هیجانی افراد مرتبط است و این توانایی علاوه بر ذاتی بودن می تواند از طریق آموزش کسب شود.

 همان طور که گفته شد، سمبل موش می تواند با مفهوم غیبت نیز مرتبط باشد. این رویا نشان می دهد که ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری، با چالش ها و پرسش هایی در این زمینه مواجه باشید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...