تعبیر خواب ماهی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۱ دیدگاه

تعبیر خواب ماهی

ماهی یک خواب رایج در بین تمام فرهنگ ها می باشد. شما در رویا ماهی را مشاهده می کنید تا با احساسات خود درباره ی کسب تجارت جدید آشنا شوید. ماهی غالبا به عنوان سمبلی مثبت شناخته شده است. این رویا به شما می گوید که چگونه در مسیر کسب تجربه ای جدید قرار گرفته اید و این تجارب چگونه شما را به سمت مسیر های جدیدی از زندگی هدایت می کند.

ماهی می تواند در شما تشویش و نگرانی و وسواس ایجاد کند، مثل زمانی که ماهی را دور از آب مشاهده کنید. در این زمان به تکاپو می افتید تا ماهی را زنده نگه دارید. چنین گزارشی بسیار رایج است، اما دلیل دیدن چنین رویایی چیست؟ همان طور که گفته شد، ماهی سمبل کسب تجارب جدید است. در تعبیر خواب روانشناسی، آب سمبل احساسات و ناخودآگاه انسان می باشد.

 تجاربی که در حال کسب آن ها هستید، غالبا مادی نیستند و با درونیات شما گره خورده اند. هنگامی که به گذشته نگاه می کنید، افکار بسیار متفاوتی داشته اید که به واسطه ی آن افکار، در مسیر های متفاوتی از زندگی قدم برداشته اید. این نشان می دهد که درونیات ما و تغییراتی که در آن ها ایجاد می شود، تا چه اندازه در سرنوشت و مسیری که در پیش میگیریم، و اصولا تصمیم ها و جهان بینی ما موثر خواهد بود.

ماهی هایی که در رویا مشاهده می کنند، همان تجارب و اهرم هایی هستند که شما را در درک و دریافت جدیدی از خودتان می رسانند. افکار یا ارزش هایی که در گذشته داشته اید، اشتباه نبوده اند، آن ها صرفا محدود بوده اند و وضعیت فعلی شما نیز اشتباه یا کاملا صحیح نمی باشد، بلکه گسترده تر از گذشته است و شما هنوز فرصت آن را دارید که دیدگاه های خود را تعدیل کرده و شناخت خود را گسترش دهید.

 درست مانند ماهی ای که در دریا شناور است. شما برای زنده ماندن ماهی تلاش می کنید، همان طور که برای انجام یک پروژه باید روحیه و خوشبینی خود را حفظ کرده و به اندازه ی کافی تلاش کنید. شما باید انگیزه ای را در درون خود زنده نگه دارید و این زنده نگه داشتن در شما وسواس را ایجاد می کند. ماهی با تکاپو و حرکت گره خورده است. بسیار مهم است که درباره ی خود و درونیاتمان، کنجکاو باشیم و هر روز سوال های جدیدی از خود بپرسیم. ما کیستیم؟ چیستیم و در زندگی خود به دنبال چه هستیم؟

ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری، خود را در معرض کسب تجارب و دانسته های جدید مشاهده کنید. شما می دانید که فرصت های جدیدی در اختیار شما قرار گرفته است. با انسان های جدیدی آشنا شده اید یا به درک و دریافتی جدید درباره ی زندگی رو به رو شده اید. ممکن است اخیرا به شجاعتی خاص دست زده باشید و این موضوع توانایی های درونی شما را افزایش داده باشد. به هر حال رویایی با سمبل ماهی به شما می گوید که تا چه اندازه، آماده ی درک پهنه ی جدیدی از زندگی هستید و در این مسیر، چه نگرانی ها و آرزو هایی ها در درون خود احساس می کنید.

شما می خواهید تا خود را و خواسته ها و توانایی های خود را بشناسید، برای همین به درون خود سفر می کنید، حتی اگر پروژه ی شما مربوط به یک شغل یا مرحله ی جدیدی از تحصیلات در زندگی بیداری باشد. این رویا به شما میگوید که تا چه اندازه، در اثر این فعالیت های جدید در حال تغییر هستید. حتی اگر به ظاهر، تحصیلات یا پروژه، دلسرد کننده باشد. این رویا به شما می گوید که همه ی این موقعیت ها جزئی از تقدیر شما هستند که شما را تغییر داده و انسان جدیدی را از شما می سازند. شما فرصتی به دست آورده اید تا توانایی های خود را مهک زده و به انسان جدیدی تبدیل شوید.

از ویژگی های ماهی، وابستگی به آب می باشد. آب همچنین می تواند یادآور حیات باشد. همان طور که در زندگی بیداری، در زندگی ما و دیگر موجودات زنده موثر است، در رویا نیز به درونیات ما، و آن بخش از احساسات ما اشاره دارد که در پویایی روان ما نقشی موثر ایفا می کند.

 پس در مجموع می توان گفت که سمبل قدیمی ماهی، به غریزه ای بسیار ابتدایی و شناخته شده اشاره دارد. این رویا به ما یادآور می شود که انسان ذاتا کنجکاو است و لازم می داند تا تجارب جدیدی را به دست آورده و درباره ی خود و چیستی اش سوالاتی را مطرح کند. این بسیار مهم است تا شنا کردن و نحوه ی کشف را بیاموزید و در آن به مهارت برسید و این رویا به شما می گوید که هم اکنون فرصت مناسبی برای کسب مهارت است.

  • پروانه

    پروانه

    • ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۰:۳۰:۳۷

    اولین سایتی هستش که تعبیر خواباش خیلی شبیه وقایع زندگیمه واقعا عالی

    پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقتتون، خیلی ممونیم ازتون لطف دارید. @};-