تعبیر خواب کبوتر

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب کبوتر

کبوتر در رویا با احساس آزادی، تمایل به آزاد شدن و رهایی مرتبط می باشد. این سمبل گاها می تواند به تلاش برای برقراری صلح نیز مرتبط باشد.

 اگر در رویا یک کبوتر را در محیط زندان مشاهده کنید، این رویا می تواند به تمایل شما برای رهایی از یک محدودیت یا ناراحتی و نگرانی در زندگی بیداری اشاره داشته باشد. مانند فردی که درگیر یک رابطه ی عاطفی یک طرفه شده و در تلاش است تا از این رابطه رهایی یاشد.

دیدن کبوتر در رویا می تواند به تلاش شما برای ایجاد رابطه ی مجدد یا برقراری صلح اشاره داشته باشد. طرف دیگر این ماجرا همیشه یک انسان نیست. تلاش شما می تواند به ایجاد صلح با یک اندیشه، یک طرز زندگی یا ایجاد صلح با خودتان مرتبط باشد.

مهم نیست که در رویای خود، سمبل کبوتر را با چه اشخاصی مشاهده می کنید. نکته ای که باید بدانید این است که انسان هایی که در رویا مشاهده می کنید، همگی سمبل بخشی از شخصیت شما هستند که به صورت سمبلیک ظاهر شده اند.

 برای این که معنای آن ها را بفهمید، توجه داشته باشید که آن شخص برای شما سمبل چیست؟ شما را به یاد چه خاطراتی می اندازد؟ حتی اگر این شخص را در واقعیت نمی شناسید و ملاقات نکرده اید، به حرکات و رفتار و چهره اش در حین رویا توجه کنید و توجه داشته باشید که دیدن این شخص در رویا، چه احساس و طرز فکری را در شما زنده می کند.

حیوانات نیز به همین ترتیب در رویای ما ظاهر می شوند. یعنی هر حیوانی که در رویا مشاهده می کنیم، سمبل یکی از غرایز و تمایلات اولیه ی ما می باشند. نحوه ی ظهور حیوان در رویا، می تواند به نحوه ی بروز آن غریزه ی شما یا مدیریتی که در بروز آن غریزه ی خاص دارید ، اشاره داشته باشد.

 اگر حیوان به شکلی ناراحت کننده یا منزجر کننده ظاهر شود، نشان می دهد که شما هم اکنون در کنترل و استفاده ی درست از غریزه ی خود دچار مشکل شده اید یا احساس می کنید که کنترل این غریزه از دسترس شما خارج شده است.

 اگر احساس کنید که حیوان به شکلی مثبت و تاثیر گذار ظاهر می شود، باید بدانید که شما هم اکنون در حال یادگیری و درک ابعاد جدیدی از این غریزه ی خاص و تاثیری که می تواند در زندگی شما داشته باشد، هستید.

در ادبیات و هنر نیز، سمبل کبوت غالبا به شکلی مثبت ظاهر شده است. هنرمندان با استفاده از سمبل کبوتر، تمایل خود به برقراری صلح و آزادی را منتقل می کنند. کبوتر به رنگ سفید (به معنای صلح) و با سمبل پرواز مرتبط می باشد. این سمبل به ما یادآور می شود که رشد و شادی، در هنگام آزادی و صلح ایجاد می شود.

شما قادر به رشد و پرورش استعداد های خود نخواهید بود، مگر این که بتوانید در روان خود به نوعی صلح رسیده و در زندگی روزمره ی خود بر این طریق باشید. قبلی آکنده از کینه و نفرت، نخواهد توانست به تنهایی به رشد و پرورش رسیده و تنها موجب اسارت و آزار صاحب خود خواهد بود.

با دیدن این رویا از خودتان بپرسید که هم اکنون در کدام یک از جنبه های زندگی خود نیازمند هستید تا به آرامشی نسبی و رشد و تعالی برسید؟ چگونه تمایل دارید که آزادی را به زندگی خود وارد کرده و چه زمان لازم است تا کینه های خود را فراموش کنید؟ کنار گذاشتن کدورت ها و کینه ها و دست برداشتن از سرزنش خود و دیگران، چگونه به شما کمک خواهد کرد تا در زندگی خود پیشرفت کنید؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...