تعبیر خواب فیل

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب فیل

حیوانات در رؤیا اشاره به غرایز بدوی موجود در انسان ها دارند و مفهوم آن ها به مفهومشان در فرهنگ ها و آیین ملل مختلف    و رفتارشناسی آن ها نهفته است. فیل ها سنگین ترین جانوران خشکی هستند. فیل حیوان بسیار باهوش و کینه جویی است، به سختی اهلی می شود اما در صورت اهلی شدن برای همیشه اهلی باقی می ماند. به این ترتیب دیدن سمبل فیل در رؤیا می تواند به وجود خشم و نفرت و کینه در شخصیت رؤیابین اشاره داشته باشد.

از فیل ها برای درمان بعضی از بیماری های روانی در انسان ها بهره گرفته شده است. پزشکان در تایلند از فیل ها برای بهبود کودکان مبتلا به اوتیسم و نیز کودکان نابینا کمک گرفته اند تا کودکانی که از ارتباطات اجتماعی گریزان هستند وارد تعاملات اجتماعی شوند. دیدن این سمبل در رؤیا می تواند به تمایل شما برای زدودن نوعی ناراحتی یا مانع فکری به وسیله ی به کارگیری غریزه ای قدرتمند اشاره داشته باشد. مثل مایل به دیده شدن یا در معرض توجه بودن. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که غرایز مانند دو روی یک سکه عمل می کنند، اگر بتوانید آن ها را کنترل کرده و به خوبی استفاده کنید، شما را به دستاورد های مفید و جدید می رسانند، اما اگر کنترل آن ها را از دست بدهید به ضرر شما عمل خواهند کرد.

خرطوم بینی فیل است. این عضو استخوان ندارد، ماهیچه ای است و یک یا دو انگشت در نوک آن وجود دارد. این جانوران از خرطوم دراز خود به عنوان دست استفاده می کنند و با آن غذا و آب را در دهان خود می گذارند. فیل از خرطوم برای نفس کشیدن و نوشیدن آب استفاده می کند، به این صورت که ابتدا آب را بالا می کشد و سپس آن را از گلویش پایین می فرستد. خرطوم فیل مانند دست نیز عمل می کند. این دست هم آن قدر قوی است که می تواند شاخه های پر برگ را بشکند و هم آن قدر دقیق است که می تواند میوه ای به کوچکی تمشک را با آن بردارد. فیل ها برای ابراز احساس و تمایل برای تولید مثل، خرطوم هایشان را در هم حلقه می کنند.

فیلم می تواند به میل درونی انسان برای در معرض توجه بودن اشاره داشته باشد. ویژگی ای که حالت افراطی ان به عنوان نوعی اختلال شناخته شده است. افراد مبتلا به شخصیت نمایشی، تحریک پذیر و هیجانی اند و رفتاری پر رنگ و لعاب، نمایشی و برون گرایانه دارند. اما علی رغم رفتار متظاهرانه و پر زرق و برقی که دارند، اغلب نمی توانند دلبستگی عمیقی را به مدت طولانی حفظ کنند. این افراد خود را همتای برترین ستاره های سینما می دانند و همواره ستاره ی متظاهر در مجلس بوده و با دلربایی، جذابیت های ظاهری و اغواگری و عشوه گری می کوشند در کانون توجه باشند.

آنان هیجان ها و روابطی پر شور، ولی در عین حال سطحی و پیوسته در حال تغییر دارند. آنان مثلا با فخر فروشی درباره ی داشتن سهام سازمان های بزرگ یا مهارت های ورزشی یا هنری، می کوشند توجه دیگران را به خود جلب کنند. علایق و نگرش های آنان به سهولت تحت تاثیر دیگران یا نقشی که هم اکنون ایفا می کنند قرار می گیرد.

آنان به سرعت روابط صمیمیانه و پر شوری را برقرار می کنند ولی به سرعت خسته شده و احساس می کنند که قدر شناسی کافی از آنان به عمل نیامده است. لغزش های زبانی در گفتار آن ها زیاد است و زبانی پر زرق و برق و پر رنگ و لعاب دارند. اظهار نظر های عاطفی در آن ها شایع است اما اگر مجبورشان کنید که وجود احساس خاصی مثل خشم یا اندوه را در خود قبول کنند، ابراز تعجب، نارضایتی یا انکار می کنند.

این افراد رفتار توجه طلبانه ی بسیاری از خود نشان می دهند. این رویا از شما می خواهد تا از خودتان بپرسید کدام یک از غرایز مربوط به فیل را در خود احساس می کنید؟ چه افکار یا اهدافی شما را ترغیب می کند تا چنین افکاری در شما تداوم پیدا کند؟ چگونه می توانید با کنترل چنین غرایزی، به نوعی تعادل روانی دست پیدا کنید؟  

.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...