تعبیر خواب عنکبوت

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب عنکبوت

عنکبوت ها نیز با الهه ی آتنا، خدای خرد و حکمت در ارتباط بوده اند. آنها هم چنین حیواناتی مقدس دانسته شده اند چون تار آن ها نشان گر این است که ما همه با هم و با طبیعت در ارتباط هستیم. عنکبوت ها سعی دارند تا ما را یادآور یا متوجه یک دوست کنند. در زمان باستان، عنکبوت ها پیام آور یک دوست بودند. دوستی از گذشته یا آینده ی نزدیک که احتمالاً  این دوست که قرار است اطلاعات دست اولی به ما بدهد به زودی ملاقات خواهیم کرد.

در برخی فرهنگ ها عقیده بر آن است که عنکبوت ها خوش یمن بوده و پیام آور خوش شانسی می باشند. عنکبوت در رویا می تواند به دیدگاه های شما درباره ی طبیعت و نقش آن در زندگی انسان اشاره داشته باشد. طبیعت گرایی در اشاره به این باور فلسفی بکار می رود که تنها قوانین و نیرو های طبیعت در جهان فعالند و چیزی فراتر از جهان طبیعی وجود ندارد.

عنکبوت می تواند یادآور این مفهوم باشد که انسان ها طبیعتا خوب هستند و می توانند بر اساس احساسات خود انگیزشان با خوشبختی زندگی کنند اما نیرو های اجتماعی آن ها را مانند تار های عنکبوت به بند می کشد.

بسیار امکان دارد که در خواب های خود با انواع حیوانات و حشرات رو به رو شویم. این موجودات با توجه به نحوه ی ظهور و احساسی که در خواب نسبت به آن ها دارید تعبیر بخصوصی نیز می پذیرند. عنکبوت غالبا به صورت منزجر کننده برای انسان ها ظاهر می شود و از این بابت اشاره به نوعی ترس یا فوبیای روانی دارد که در روز ها یا ماه های اخیر، بیش از پیش در حال درگیر کردن ذهن و روان فرد می باشد. در وضعیت منفی، دیدن عنکبوت در خواب می تواند به بیزاری درونی شما از تحت کنترل قرار گرفتن اشاره داشته باشد. ممکن است احساس کنید که فردی در زندگی بیداری در حال سلطه یا سو استفاده از شماست و این موضوع باعث ایجاد فشار روانی برای شما شده است. لازم است تا در این مورد با خودتان صادق باشید و به سرعت این فرد را شناسایی کنید چون احتمالا در حال حاضر سعی می کنید تا نسبت به این فرد احساسات مثبتی داشته باشید.

سمبل عنکبوت مخصوصا در مواقعی ظاهر می شود که فرد در یک رابطه ی عاطفی نا سالم گرفتار شده و به علت تعلق عمیق قلبی، قادر به ترک رابطه نیست. این سمبل هشدار می دهد که در صورت خارج نشدن از این رابطه، عواقب رفتار های کنترل گر با سلطه طلبانه ی فرد مقابل می تواند دامن گیر شما شده و احساس ترس، محدودیت و پشیمانی را برای شما به ارمغان آورد.

عنکبوت گاها می تواند به میل درونی شما برای کنترل دیگران نیز اشاره داشته باشد. ممکن است در تلاش باشید تا تمام رفتار ها و رفت و آمد ها شریک احساسی خود را زیر نظر بگیرید چون نوعی احساس بدبینی در درون شما ایجاد شده یا به شدت به این فرد، احساس وابستگی دارید. این خواب از شما می خواهد تا این غریزه ی درونی را کنترل کنید و اجازه ندهید که غریزه بر شما سلطه پیدا کند چرا که این موضوع می تواند آرامش شما را در روز ها یا ماه های آینده به شدت مختل کند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...