تعبیر خواب خوک و گراز

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب خوک و گراز

خوک و گراز دو سمبل با ویژگی های غالبا مشترک هستند. گزارشات بسیاری از رویاها وجود دارد که حیواناتی با ویژگی های مشترک چند حیوان که در واقعیت وجود دارند، در رویا به صورتی سوررئال دیده شده اند. پیش از شناخت تعبیر مربوط به هر حیوان، باید گفت که حیوانات در رویا، به تمایلات و غرایز اولیه ی انسان اشاره دارند.

بسیار اشتباه است اگر این غرایز را به مفاهیم مثبت و منفی دسته بندی کنیم. در تعبیر خواب روانشناسی، تمام غرایز در یک رده قرار می گیرند، و قابل ارزش گذاری نیستند ، چنان چه هر حیوان در نوع خود دارای جایگاهی است و به سبب تابع غرایز بودن، نمی توان آن ها را خوب یا بد دانست.

در انسان کمابیش ، تمام غرایز حیوانات وجود دارند و غرایز نقش بخصوصی در شکل دادن به روزمره و روند زندگی ما ایفا می کنند. با این وجود، غرایز مانند دو روی یک سکه می باشند. اگر کنترل آن ها را از دست داده یا نتوانید آن ها را رام کرده و به درستی بشناسید، به شکل حیوانات درنده یا منزجر کننده ای که برای شما ایجاد مزاحمت می کنند، ظاهر خواهند شد. از طرفی اگر غرایز را تحت کنترل خود در آورده و به درستی از آن ها بهره بگیرید، خواهید توانست تا راه موفقیت خود در زمینه های مختلف زندگی را پیدا کنید.

با این اوصاف، درباره ی خوک و گراز، باید گفت که دیدگاه های گوناگونی وجود داشته که در این مطلب، به ابعاد مثبت و منفی آن ها خواهیم پرداخت.

خوک در جامعه ی مدرن، سمبل سرمایه داری می باشد. حیوانی که اهلی شده اما همچنان به شیوه ای منزجر کننده و رقت انگیز نگه داری می شود. در فرهنگ اسلامی جزء جانوران حرام گوشت شناخته شده. اگر شما در واقعیت فردی گیاه خوار باشید، مشاهده ی خوک چه به عنوان یک حیوان زنده، چه به عنوان یک ماده ی خوراکی، می تواند به گرایشات شما در زندگی بیداری اشاره داشته باشد.

اگر شما هم اکنون و در زندگی بیداری، با پرسش هایی درباره ی راه های کسب در آمد یا سرمایه داری و اقتصاد جوامع رو به رو باشید، چنین رویایی می تواند به دیدگاه های شما درباه ی نحوه ی رشد سرمایه داری اشاره داشته باشد. دیدگاهی که عقیده دارد سرمایه داری غالبا از راه های کثیف و غیر اخلاقی رشد کرده و ثروت های مشروع به سختی به دست آمده و محدود هستند.

سمبل گراز نیز با خصوصیات و معانی خوک مشترک است. با این تفاوت که گراز اهلی نشده و به نوعی خشونت و وحشی گری اشاره دارد. ظهور این سمبل در رویای شما می تواند به پرسش های شما درباره ی خون ها و خشونت هایی که در دنیای سرمایه داری وجود دارد، اشاره داشته باشد.

ممکن است هم اکنون چنین تمایلاتی را در خود نیز احساس کنید. به هر حال این رویا به شما می گوید که هم اکنون علاقه مند هستید تا دیدگاه های خود درباره ی نحوه ی کسب درآمد را بازخوانی و تعدیل کنید.

در افسانه ها میخوانیم که روز ی از روزها که آدونیس،برای ساعتی از ونوس دور شده بود تا به شکار بپردازد،ناگهان گراز زیبا وچالاکی را در برابر خویش یافت وچهارنعل دنبال او به تاخت درآمد.گراز و آدونیس که سوار بر اسب بود،مسافتی دراز را در دل کوه و جنگل پیمودند تا به کنار رودخانه ای رسیدند وایستادند.

در آنجا بود که ناگهان گراز به صورت مارس(مریخ)در آمد و با نیروی خدایی خود آدونیس را بر زمین کوفت و سینه اش را از هم درید.این سمبل می تواند به ترس درونی رویابین از مردان،مردانگی یا مردسالاری اشاره داشته باشد.مخصوصأ اگر دیدن گراز،نوعی احساس ترس و نگرانی را برای او ایجاد کند.

گراز دارای ناخن های درازی است که در صورت مواجهه با خطر ناخن می کشد.بدن گراز بسیار متراکم است،دارای سر بزرگ و پاهای نسبتأ کوتاه است.خز او از موهای زبر  ضخیم و بلندی است که در پشت سر و گردن تا شانه و تا وسط بدن بلند تر است.رنگ آن از خاکستری تیره تا سیاه وقهوه ای متغیر است.

از آنجایی که هیچ چیز در عالم رویا غیرممکن نیست،بسیار طبیعی است که گراز را در رویای خود با رنگ های دیگری نیز مشاهده کنید.در این حالت رنگ گراز نیز در تعیین مفهوم رویای شما تاثیر گذار خواهد بود.دندان های آن ها می تواند برای دفاع و جنگیدن و حفر زمین به کار آید.حساسیت بویایی گراز 2000 برابر انسان است.این سمبل می تواند به غرایز اولیه ای در شما اشاره داشته داشته باشد که احساس می کنید قدرت زیادی برای درک محیط ، شناخت خطرات و یافتن اهداف را به شما می دهد.

گراز های نر چون بدنشان بافت چربی ندارد که گرمشان کند زمین را با عاج هایشان می کنند و در آن می خوابند.اما بچه ها چون قدرت حفر زمین را ندارند در کنار هم جمع می شوند.در صورتی که به آن ها حمله شود یا احساس خطر کنند می توانند به خوبی از خود دفاع کنند.

نر ها با حرکت سر خود از پایین به سمت بالا و با استفاده از دندان ها تیز خود،زخم های بدی به دشمن وارد می کنند و ماده ها که دندان های بزرگ ندارند با دهان بزرگ خود گاز می گیرند. البته این حملات معمولأ برای انسان کشنده نخواهد بود.گراز ها لانه ی خود را در کنار آب می سازند و در طول روز در لانه می مانند اما هنگام بارندگی و وقوع سیلاب گراز ها لانه را ترک می کنند.

گراز یکی از مهم ترین منابع غذایی ببر در مناطقی است که هر دوی این حیوانات در آن حاضرند.ببر ها معمولأ دسته های گراز را تعقیب کرده ویکی از اعضای مریض یا ضعیف را شکار می کنند.اما معمولا از درگیری با گراز های نر بالغ می پرهیزند.در موارد بسیاری گراز ها برای دفاع از خود زخم هایی به ببر ها وارد کرده اند که منجر به مرگ آنها شده است.گرگ دیگر شکارچی مهم گراز در برخی مناطق است.

گرگ ها بیشتر به سراغ بچه گراز ها می روند.در درگیری با گراز های بزرگسال،گرگ به جای حمله ی مستقیم،با یک ضربه گردن گراز را زخمی می کند تا از خون ریزی شدید ضعیف شود و بعد حمله ی نهایی را هنگامی انجام می دهد که گراز بی جان شده است.کفتار راه راه نیز گهگاه از گراز تغذیه میکند.بچه گراز های کوچک برای چندین گونه ی دیگر نیز شکار مهمی به شمار می روند.از جمله مارهای بزرگ.بالغ ها با توجه به اندازه،قدرت  وتوانایی دفاعی شان عمومأ هدف حمله قرار نمی گیرند هر چند آن ها نیز ممکن است شکار پلنگ های بالغ، خرس های بزرگ و تمساح های بالغ شوند.

گراز در رویای شما می تواند به تلاش و غریزه ی شما برای زنده ماندن اشاره داشته باشد. دیدن شکارچی های گراز می تواند به ترس ها و موانعی که بر سر راه خود مشاهده می کنید اشاره داشته باشد. این رویا نشان می دهد که شما به طور غریزی ممکن است تا چه اندازه برای رسیدن به اهداف خود یا زنده ماندن و بقا تلاش کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...