تعبیر خواب مار 2

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مار 2

مار سمبلی رایج و عمومی می باشد که ممکن است در اشکال و حالات گوناگونی در خواب ظاهر شود. مار ها نمادهای پیچیده ای هستند زیرا می توانند معانی مثبت و منفی گوناگونی داشته باشند. برای درک سمبل مار در رویا، بسیار اهمیت دارد که مار در خاطرات و فرهنگی که در آن رشد یافته اید سمبل چیست و یادآور کدام خاطرات و افکار است. به عنوان مثال اگر شما در واقعیت مار را به عنوان حیوان خانگی نگه می دارید، معنای خواب شما متفاوت از فردیست که در واقعیت از مار ها وحشت داشه و فراری است.

همچنین مار در بسیاری از فرهنگ ها با انواع قدرت های فکری و معنوی در ارتباط است و در صورت شناخت و تاثیر پذیری شما از این فرهنگ ها، معنای خواب شما نیز به آن فرهنگ مرتبط است.

مواردی که مار به صورت عاملی وحشت زا ظاهر می شود:

برای بسیاری از افراد، مار سمبلی ترسناک و وحشت آفرین است. مار ها غیر قابل پیش بینی هستند و می توانند به طور ناگهانی حمله کنند. بنابراین مار در رویای شما می تواند سمبل ترس شما از اتفاق یا فردی در زندگی واقعی تان باشد که احساس می کنید برای شما خطر آفرین است. توانایی پیش بینی رفتارش را ندارید یا می تواند به طور ناگهانی به شما آسیب برساند. در واقع مار، سمبل همه ی آن چیزهایی است که از آن ها شناختی ندارید و این عدم شناخت شما را دچار وحشت کرده است.

مواردی که مار به صورت یک تهدید مخفی ظاهر می شود:

ممکن است مار را در میان بوته و به شکلی که خود را مخفی کرده است ببینید. این خواب می تواند نشان از ترس درونی شما از یک تهدید و یا یک خیانت احتمالی باشد. ممکن است احساس کنید که فرد یا افرادی در کمین هستند تا به شما آسیب رسانده و یا از شما سواستفاده کنند.

مواردی که مار به صورت سمبل تمایلات جنسی ظاهر میشود:

طبق نظریات فروید، مار می تواند نشانه ی وسوسه و غرایز، افکار سرکوب شده، انرژی جنسی ای که فرد به تازگی به آن پی برده و یا مواردی از تمایلات باشد که در نظر فرد نوعی تابو می باشد.

اگر در خواب یک مار را در رخت خواب خود مشاهده کنید، این خواب میتواند سمبل آن بخش از افکار شما باشد که به شما این حس را القا میکند که دارای تمایلات بیش از حد هستید. از طرفی این خواب میتواند نشان دهنده ی نگرانی شما و به نوعی احساس خطر و تهدیدی باشد که در مورد روابط خود دارید.

اگر از مار وحشت دارید، این خواب نشان دهنده ی ترس شما از تعهد و روابط جنسی و ایجاد صمیمیت است.

اگر در خواب در حال خوردن یا بلعیدن مار باشید، این خواب نشان دهنده ی تمایل شما به ایجاد رابطه و صمیمیت بیشتر است. ممکن است احساس کنید که در این زمان و در زندگی بیداری، به خواسته ی خود در مورد داشتن یک رابطه ی خوب دست نیافته اید.

مواردی که مار به صورت سمبل بی رحمی و ظلم ظاهر میشود:

مار می تواند تصور ذهنی شما از فردی بی رحم و ظالم باشد. ممکن است در خواب مشاهده کنید که مار سعی دارد به شما حمله کرده، شما را نیش زده یا حتی زنده زنده ببلعد. ممکن است در خواب، مار تبدیل به یک انسان شود. این خواب پیامی از طرف ضمیر ناخودآگاه شما، در رابطه با عدم اعتماد شما به آن فرد خاص است.

زمانی که مار سمبل تغییر و دگوگونیست:

مار با پوست اندازی، توانایی تغییر و دگرگونی را نشان میدهد. اگر خواب مار، احساسی مثبت را در شما ایجاد کند، پیام خواب میتواند نشان دهنده ی دیدگاه مثبت شما درباره ی تغییرات، رشد، افزایش دانش و آگاهی و مواردی از این قبیل در زندگی واقعی باشد. چه تغییرات جدیدی در زندگی واقعی شما در حال وقوع است؟ یا به دنبال تغییر چه چیز هایی هستید؟

اگر در خواب مار را با رنگ قرمز مشاهده کنید، نشان دهنده ی اشتیاق زیاد شما برای وقوع این تغییرات است. اگر در خواب با مار مبارزه میکنید، نشان دهنده ی تلاش شما برای جلوگیری از وقوع تغییرات است. ممکن است به نتایج تغییرات جدید مایل و علاقه مند باشید اما از رو به رو شدن با چالش های مربوط به این تغییرات فراری باشید.

زمانی که مار با سمبل شفا و بهبودی ظاهر میشود:

در برخی از فرهنگ ها، مار به عنوان سمبلی شفابخش شناخته شده. از طرفی از زهر برخی از مار ها به عنوان پادزهر استفاده میشود. سمبل علم پزشکی نیز یک چوب دستی با دو مار است که اشاره به همین موضوع دارد. بنابراین مار در خواب شما میتواند سمبل بهبودی یا در امان بودن از آفت ها، ناراحتی ها یا بیماری باشد.

زمانی که مار به عنوان سمبل خلاقیت و ایده پردازی ظاهر میشود:

مار می تواند در حالت مثبت، اشاره به بعد انعطاف پذیر افکار شما برای خلاقیت ورزی در انجام امور باشد. در نتیجه می توان گفت که مار با توجه به نوع افکار و دغدغه های شما میتواند در قالب های مثبت و منفی ظاهر شود. در تفسیر این قبیل خواب ها بهتر است ابتدا پیش زمینه و دیدگاه خود نسبت به مار را شناخته و بررسی کنید تا بتوانید به تحلیل دقیق و روشنی از خواب خود دست یابید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...