تعبیر خواب کرگدن

نوشته شده توسط:ارغوان | ۱ دیدگاه

تعبیر خواب کرگدن

حیواناتی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل غرایز مختلف موجود در رفتار و شخصیت خودمان هستند. کرگدن در خواب می تواند با مفاهیمی مثل تنومندی و پرزور بودن مرتبط باشد. این خواب صرفا به جنبه های ظاهری اشاره نداشته و می تواند تصویرگر فردی باشد که در تلاش است تا این ویژگی ها را در روان و رفتار خود تقویت کند.

بسیار اهمیت دارد که در حین دیدن این خواب چه احساساتی را تجربه می کنید یا واکنش شما نسبت به دیدن کرگدن چیست. هر حیوان، مجموعه ای از غرایز است و انسان تنها موجودی است که قادر به شناخت غرایز درونی خود بوده و می تواند به تربیت و کنترل آن ها بپردازد.

همان طور که در زندگی بیداری، اهلی کردن حیوانات کمک بزرگی به معاش و روزمره ی انسان کرده است و در واقع باعث منفعت او شده است، کنترل غرایز خودمان نیز، کمکی برای گسترش زمینه های مختلف زندگی خودمان خواهد بود.

تعبیر خواب کرگدن سیاه: رنگ سیاه در خواب با مفهوم جهل و ناشناختگی مرتبط است. این خواب نشان دهنده ی عدم شناخت درونی شما نسبت به سمبل و غریزه ی کرگدن می باشد. اگر در خواب مشاهده کنید که مورد حمله ی کرگدن قرار گرفته اید، این خواب به ترس درونی شما از مواجهه با غریزه ی کرگدن در زندگی بیداری می باشد. در واقع شما در حال سرکوب این غریزه هستید و این موضوع به تشدید ترس شما نسبت به احساس و میلی که در شما به طور طبیعی وجود دارد منجر شده است.

تعبیر خواب کرگدن در خانه: خانه در تعبیر خواب روان شناسی، استعاره از محدوده ی امنیت و آرامش روانی فرد رویابین می باشد. زمانی که کرگدن را به گونه ای در خانه ی خود مشاهده کنید که برای شما نوعی احساس نگرانی را ایجاد کند یا تمایل داشته باشید که او را از خانه خارج کنید، این خواب نشان دهنده ی عدم کنترل شما بر احساس قدرت طلبی یا زور گویی ای می باشد که در درون خود احساس می کنید.

 این خواب از شما می خواهد تا این غریزه را شناخته و به تربیت و کنترل آن بپردازید. در واقع از خودتان بپرسید که چه افکاری باعث می شود تا این غریزه یا میل را به شکلی افراطی از خود بروز دهید؟ چگونه احساس می کنید که بروز این غریزه باعث می شود تا آرامش شما و اطرافیان را مختل کند؟

تعبیر خواب کرگدن مرده: همان طور که گفته شد، غرایز مانند دو روی یک سکه هستند. وجود آن ها لازمه ی طبیعت انسان است و به ما کمک می کند تا دست که خلاقیت و کار های جدیدی در زندگی بزنیم. زمانی که کرگدن را در خواب خود مرده مشاهده کنید، باید بدانید که مرگ، در تعبیر خواب روان شناسی استعاره از توقف و انفعالی می باشد که در زندگی به آن دچار شده اید. انفعالی که صرفا در زمینه های مرتبط با کرگدن، یعنی قدرت مندی و پرزور بودن (از لحاظ روانی) ظاهر شده است.

از طرفی اهمیت دارد که در هنگام دیدن کرگدن مرده چه احساسی در شما ایجاد می شود. این خواب از شما می خواهد تا وجود این غریزه را در خود شناخته و اجازه ندهید که ضعف و فقدان این نیرو بر شما غلبه پیدا کند.

  • نگین

    نگین

    • ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۲:۴۸:۳۷

    سلام من خواب دیدم تو به قفس افتادم که پر از حیوان بود وقتی افتاد تو اون قفس یه کرگدن اول قصد حمله بهم داشت ولی بعد باهام خوب شد و شیر ویوسپلنگ که میخواستن بهم حمله کنن نمیزاشت ومراقبم بود بعد یه قسمت دیگش یه جا بود پر از فیل های بزرگ کوچیک فیل نر میخاست بهم حمله کنه فیل ماده نمیزاشت و باهام حرف میزدن همه ی حیوانات ولی چون از طرف فیل ماده وکرگدن در امنیت بودم همه حیوانات باهام خوب بودن وکاریم نداشتن دیگه