تعبیر خواب افعی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب افعی

افعی نوعی مار است که دیدن آن در خواب می تواند برای شما احساس ترس و وحشت یا نوعی تهدید را ایجاد کند. در تعبیر خواب سنتی، مار و افعی یا دیگر خزندگان به عنوان نوعی تهدید شناخته شده اند که ممکن است از جانب دیگران باشند، اما در تعبیر خواب روان شناسی، تمام حیواناتی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل غرایز مختلف موجود در رفتار و شخصیت انسان هستند و زمانی که یک حیوان به شکلی آزار دهنده یا استرس آور ظاهر می شود یعنی ممکن است در شناخت این غریزه دچار سو تفاهم شده باشیم یا قادر به کنترل آن نباشیم.

مار افعی در خواب می تواند با غرایزی مثل حسادت، کینه و دشمنی و میل به بقا و زنده ماندن به هر قیمتی مرتبط باشد که به طور طبیعی در انسان وجود دارد. اما از طرفی، انسان تنها موجودی است که می تواند به شناخت و کنترل غرایز خود پرداخته و از این پتانسیل درونی برای گسترش زمینه های مختلف زندگی خود بهره بگیرد. این خواب از شما می خواهد تا منشا افکار منفی ای که شما را در شناخت غرایز مرتبط با افعی دچار مشکل یا ترس کرده اند شناخته و از تداوم این افکار جلوگیری کنید.

اگر در خوابی با موضوع افعی، با انسان های دیگری نیز رو به رو شوید، باید بدانید که این انسان ها، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودتان هستند. برای این که دلیل حضور دیگران را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که این افراد، چه احساس، فکر یا خاطره ای را برای شما زنده می کنند؟ درسی که از این افراد می گیرید، چگونه می تواند الهام بخش شما برای برون رفت از چالش های فعلی در زندگی بیداری باشد؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...