تعبیر خواب گاو

نوشته شده توسط:ارغوان | ۱ دیدگاه

تعبیر خواب گاو

گاو از سمبل های کهنی است که می تواند در اشکال و موقعیت های گوناگونی در خواب ظاهر شود. حیوانات عموما به عنوان غرایز اولیه ی بشر شناخته می شوند. اگر در خواب خود، از مواجهه با سمبل گاو دچار ترس و وحشت شوید به این معناست که هنوز قادر به درک و کنترل انرژی و غریزه ی مربوط به گاو در درون خود نیستید و هم اکنون زمان آن است تا برای گذر از چالش های فعلی خود در زندگی بیداری، با این ترس آشنا شده و از آن گذر کنید.

برای درک علت حضور گاو در خواب و مفهوم مرتبط با آن بهتر است در ابتدا با نقش گاو در فرهنگ عمومی آشنا شوید:

پرستش گاو نر، در مصر، خاورمیانه ی باستان، شرق مدیترانه و هندوستان رایج بوده است و بعد ها به یونان و رم و بخش هایی از اروپا نیز سرایت کرد.

در بین النهرین و مناطق مجاور، تصاویر گاو های نر با حاصل خیزی و تجدید حیات در ارتباط بود و در ادوار بسیار کهن، گاو نر معمولا نماد خدای قیم شهر به شمار می رفت.

علامت گاو با نام ثور، یکی از صورت های فلکی مرتبط است و احیای بهار را نوید می دهد.

به صورت عمومی می توان گفت که دیدن سمبل گاو در خواب می تواند به تلاش یا انرژی مورد نیاز شما برای در پیش گرفتن مسیر، اهداف و رویاهای جدیدی اشاره داشته باشد که هم زمان، اقتدار و سخت کوشی شما را می طلبد.

  • محسن خسروی

    محسن خسروی

    • ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۳:۳۹:۵۸

    سلام، ممنونم از محتوای بسیار مفید و اموزنده سایتتون! ممنون میشم اگر نظرتون رو در مورد خواب من بگید. من خواب دیدم که ۳ تا گاو داشتم به این صورت که من سوار یکی از گاوام شده بودم و ۲ گاو دیگه پشت سر من و گاو اول در یک جاده روستایی آسفالت و مستقیم بی انتها در حرکت بودیم. پشت سر من و گاوام یه فرد با ماشین هم به خاطر سرعت پایین ما آرام حرکت می کرد. بعد من گفتم اصلا ما رسیدیم و به ان فرد گفتم که من و گاوام می خواهیم از جاده خارج شویم و حواست به ما باشد که به ما نزنی! من و گاوام (همچنان به این صورت که من سوار گاو اول بودم و دو گاو دیگر هم پشت سر ما می امدند) آرام از ان جاده وارد یک جاده روستایی خاکی بن بست که یک کلبه در انتهای ان بود شدیم! من می دانستم که مقصد ان کلبه است و فقط در این فکر بودم که حالا من با این ۳ گاو چه کنم! اون وسط هم این گاوا مومو می کردن و احساس محبت متقابل بین من و گاو ها بود. بسیار متشکرم 🙏