تعبیر خواب کشیدن دندان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب کشیدن دندان

دندان از سمبل های رایجی است که در فرهنگ عمومی شایعات متعددی در مورد تفسیر آن وجود دارد. در این مطلب به بررسی تفسیر خواب کشیدن دندان از دیدگاه روانشناسی می پردازیم. برای درک این موضوع بهتر است در ابتدا با مفهوم سمبل دندان و علت ظهور آن در خواب بپردازیم. دندان ها ابزاری برای خوردن غذا می باشند. آن ها به ما کمک می کنند تا به تجزیه و خورد کردن مواد غذایی بپردازیم. همچنین به ما کمک می کنند تا برخی صدا ها و آوا ها را در حین حرف زدن ایجاد کنیم. آن ها تاثیر زیادی در زیبایی و ارتباطات اجتماعی ما دارند.

غذا در تعبیر خواب روان شناسی سمبل غذایی است که به روح و روان خود می رسانیم. کتابی که مطالعه می کنید نوعی خوراک روانی است و ذهن و فکر شما از محتوای کتاب تغذیه می کند و تاثیر می پذیرد. شما به کمک توانایی های ذهنی خود به تجزیه و تحلیل محتوای کتاب می پردازید.

دندان ها می توانند نماد آن دسته از ابزار ها و مهارت های روانی باشند که به ما کمک می کنند تا به تجزیه و ساده کردن داده های اطراف خود بپردازیم. این مهارت ها معمولا اولیه و ساده اما بسیار کاربردی هستند. چنانچه به سیستم گوارش انسان توجه کنید، متوجه می شوید که پس از دندان ها، ارگان های بسیاری در زمینه ی تجزیه و هضم و جذب مواد غذایی نقش دارند. با این حال چه می شود اگر دندان های ما دچار مشکل شوند یا آن ها را از دست بدهیم؟

اتفاقاتی که در زندگی می افتند می توانند به سلامت روانی ما آسیب برسانند. خوابی با موضوع کشیدن دندان می تواند نمادی از یک مشکل یا آسیب روانی باشد که اخیرا و به علت یک حادثه یا تصمیم به آن دچار شده اید. این خواب می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که لازم است به ترمیم و بازسازی قوای روانی خود بپردازید. شما می توانید فقدان یا مشکل به وجود آمده در سطح روانی را برطرف کنید هر چند ممکن است برای رفع این مشکل نیاز به زمان و تحقیق بیشتری داشته باشید.

همچنین شما شانس این را دارید که توانایی هایی به مراتب بهتر و قوی تر را جایگزین بخش های آسیب دیده ی روان خود کنید و از این طریق به شکل کارآمد تر و سالم تری با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...