تعبیر خواب عفونت دندان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۱۱ دیدگاه

تعبیر خواب عفونت دندان
آپدیت ۲۰۲۲
ممکنه در عالم خواب ببینید که دندون های شما یا فرد دیگه ای عفونت کرده و این موضوع باعث ایجاد درد و ناراحتی شده. دندان ها یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اجزای بدن هستن که در صورت آسیب دیدن میتونن درد و رنج زیادی رو برای ما ایجاد کنن یا برطرف کردن مشکلشون در واقعیت ممکنه هزینه های زیادی رو برای ما ایجاد کنه. دندون ها قطعاتی ظریف و سرسخت هستن که در چند کار مهم یعنی حرف زدن، زیبایی و غذا خوردن به ما کمک میکنن. اما خوابی با موضوع عفونت دندان لزوما به این معنی نیست که در واقعیت قراره اتفاق بدی برای دندون های شما بیوفته. ما در ذهنمون یک سری توانایی ها داریم که به ما کمک میکنن احساسات دنیای اطرافمون رو راحت تر درک و تجزیه و تحلیل کنیم. این توانایی ها به ما کمک میکنن تا ذات آدم های اطراف خودمون رو بشناسیم و باهاشون ارتباط بهتری بگیریم. اما اگر از این توانایی های ذهنی درست استفاده نکنیم و ذهنمون درگیر افکار و احساسات منفی بشه، قطعا این توانایی ها آسیب میبینن یا دچار مشکل میشن. اغلب خواب هایی با موضوع دندان خراب یا دندون کرم خورده یا عفونت کرده، نماد احساسات و اشکالاتی هستن که نمیذارن به راحتی در مورد دنیای اطراف خودمون فکر و قضاوت کنیم.
پس خوابی با موضوع عفونت دندان میشه گفت یک خواب هشدار آمیز هست در مورد اینکه به شیوه های قضاوتی و فکر خودتون بیشتر توجه کنید و مسائل رو به شکل خردمندانه تری حل و فصل کنید. به طور مثال توجه کنید اخیرا دیگران رو در مورد چه مسائلی به طور تند و غیر منطقی قضاوت کردید؟ چی باعث شده که قضاوت غلطی انجام بدید؟
دندون ها وسیله ای برای غذا خوردن هستن. اونها به ما کمک میکنن تا غذا ها رو قطعه قطعه کنیم و اونها رو برای فرایند هضم آماده کنیم. دندون ها وقتی در عالم خواب ظاهر میشن، نماد یک سری توانایی های ذهنی هستن که به ما کمک میکنن احساسات مختلف درون دنیا رو برای هضم و درک روحی و روانی آماده کنیم. شما هر روز مقدار زیادی احساسات مختلف رو از دنیای اطراف خودتون دریافت میکنید و این احساسات روی ذهن و روان شما تاثیر میذارن. از آدم هایی که میبینید و باهاشون صحبت میکنید تا کتابهایی که میخونید، موسیقی ای که گوش میدید، فیلم هایی که میبینید، همه ی این مسائل در حال رسوندن یک سری خوراکی به وجود شما هستن. وقتی ما غذای خوبی دریافت نکنیم یا نتونیم تشخیص بدیم چه غذایی در حال آسیب رسوندن به ماست و مدام خودمون رو در معرض انرژی ها و افکار منفی قرار بدیم، دندان های ذهن ما آسیب میبینن و از درون درد میکشیم.
ما در واقعیت هر زمان که غذایی میخوریم لازمه مسواک بزنیم یا ماده ای درون دهان ما راکد نشه و فساد ایجاد نکنه. در مورد ذهن هم ما نیاز داریم که احساسات مختلف رو تجزیه کنیم و بعد ازشون بگذریم. نباید چیزی اونقدر ذهن ما رو مشغول کنه که شروع کنه به ایجاد انرژی منفی. به طور مثال فردی رو فرض کنید که سعی داره درون جامعه خوب ظاهر شه و اعتماد به نفس داشته باشه اما نمیدونه چه دقیقا چطور باید این کار رو انجام بده و هر چی فکر میکنه در نهایت ذهنش مشغول به مسائل وسواس گونه و منفی میشه. در واقع به خاطر اعتماد به نفس پایین و غیر منطقی فکر کردن، یک سری ایده ها و انرژی ها درون ذهنش میمونه و تبدیل به انرژی های راکد و فاسد میشه و اصطلاحا دندون های ذهن فرد آسیب میبینن و دچار عفونت میشن. این فرایند میتونه برای ما به لحاظ روانی درد اور باشه و بعد نیاز داریم به طور جدی تری به درمان روان خودمون بپردازیم.
این خواب از شما میخواد که مراقب شیوه های فکر کردن و قضاوت خودتون باشید و از سلامت ذهنی خودتون مراقبت کنید. ما برای لذت بردن از زندگی و رشد نیاز داریم که خوب فکر کنیم. خوب فکر کردن منشا بهره بردن از زندگی و احساس شادیه. اما مهمه که یاد بگیریم از توانایی های ذهنی خودمون به درستی استفاده کنیم و اجازه ندیم که این توانایی ها آسیب ببینن.


تعبیر خواب عفونت دندان

عفونت دندان قطعا تجربه ی زیبا و خوش آیندی نیست و دیدن این سمبل در خواب ممکن است موجب نگرانی یا اضطراب بیننده ی خواب شود. از دیدگاه سمبل شناسی، دندان ها نماد آن دسته از توانایی های پایه و اساسی روان ما هستند که کمک می کنند به تجزیه و تحلیل خوراک ذهن و روان خود بپردازیم. همچنین بخشی از این توانایی ها به ما کمک می کنند تا با دیگران ارتباط فکری برقرار کنیم. برای درک این موضوع به کاربرد دندان ها در دنیای واقعی توجه کنید. ما به کمک دندان ها به خورد کردن غذا و شروع عمل بلعیدن می پردازیم. در حین حرف زدن، دندان ها نقش موثری در ایجاد صدا ها و آوا های مختلف دارند. همچنین ظاهر دندان و زیبایی شان در روابط اجتماعی ما موثر هستند.

به موازات توانایی های فیزیکی، ما از یک سری توانایی های روانی برخورداریم که به ما کمک می کنند تا به تجزیه و تحلیل داده های اطراف خود بپردازیم. سخنان و افکار دیگران را درک کنیم. احساسات را دریافت کرده و درونی سازی کنیم و ...

عفونت دندان ها در خواب نشان می دهد که مشکلی در جریان این عملکرد های روانی رخ داده است و لازم است در مقابل این موضوع واکنش نشان داده و از سلامت روانی خود محافظت کنیم. عفونت دندان در نتیجه ی رشد نامعمول سلول های ویروسی یا بیماری زا ایجاد می شوند. یک عامل بیگانه که برای بدن ما مناسب نیست. پس در ابتدا لازم است تا متوجه شوید این مشکل چگونه عارض شده است. با دیدن خوابی با موضوع عفونت دندان، از خودتان بپرسید که در حال حاضر و در زندگی بیداری، چه مسائلی باعث مختل کردن ارتباط شما با جهان اطراف تان شده اند و افکار شما را مختل کرده اند؟ چه مساله ای بیش از همه شما را آزرده و اجازه نمی دهد تا مانند گذشته از روزمره ی خود لذت ببرید؟ این مشکل از چه زمان آغاز شده و چگونه به صورت تدریجی به شما غلبه کرده است؟ خوابی با موضوع عفونت دندان ها یا لثه از شما می خواهد تا از خود در مقابل آفت های فکری یا انسان ها و عقاید بیمارگونه و آلوده بیشتر محافظت کنید.

 • ......

  ......

  • ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۴:۱۳:۱۹

  سلام مامانم خواب می بینه که من چهار پنج ساله شدم و گم شدم تو یه باغ بزرگ، بعد از کلی جست و جو منو پیدا می کنه. دوباره گم میشم و دوباره تلاش به پیدا کردن من میکنه. جیغ میزنه و از خواب بیدار میشه.

  پاسخ مدیر (arghavan ):   فرزندان از مهم ترین و ارزشمند ترین دارایی های ما در زندگی می باشند و از دست دادن ناگهانی آن ها بخصوص از روی غفلت می تواند احساس بسیار ناخوش آیندی را درون ما ایجاد کند. ما در سطح روانی و ذهنی نیز دارای ثروت ها و دارایی هایی هستیم که به اندازه ی فرزندان برای ما مهم و ارزشمند هستند. (این ثروت ها بیشتر جنبه ی غیر مادی دارند، مانند ثروت های معنوی) که برای پرورش و رشد این ویژگی ها تلاش زیادی به خرج داده ایم. درست مثل فرزند آوری که با تمام لذت هایی که دارند، سختی ها و مسئولیت های زیادی را نیز با خود به همراه خواهند داشت. خوابی با موضوع گم شدن فرزند، تلنگری از جانب ناخودآگاه بیننده ی خواب است مبنی بر این که مراقب داشته های معنوی خود باش و آن ها را در اثر غفلت و بی توجهی از دست نده.
 • رها

  رها

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۹:۳۶

  سلام بنده دیشب خواب دیدم که دندان بالا سمت چپ که زیر گونه قرار دارد لق لق شده بود که با زبان تکان میخورد به راحتی بعدش تو خواب با دست دندانم رو تکون دادم دیدم به راحتی دندانم میاد بیرون اما کامل دندانم رو در نیاوردم و سریع به دست دندان رو فشار دادم سر جای خودش و به مادرم گفتم با نگرانی که مامان دندانم لق شده و در ادامه تو خواب به فکر این افتادم که چسب بزنم مقداری به کنارش تا دندانم سرجاش محکم بماند بلکه خود به خود ترمیم شود در ادامه یادم میاد روی یه صفحه کلی دندان چیده بودم جلوی خودم روی میز که داشتم با چسب اون دندانی که لق شده بود را محکم کنم با چسب بعدش از خواب پریدم

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام دوست عزیز برای مطالعه ی تعبیر خوابتون به لینک زیر مراجعه کنید
  https://www.aquatabirkhab.ir/posts/307674-تعبیر-خواب-با-موضوع-لق-شدن-دندان
 • زهرا

  زهرا

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۷:۲۱

  سلام وقتتون بخیر،من خاب دیدم دخترم به یک دندانپزشکی مراجعه کرده بود همرا من میخاست دندونشو بکشه اما دکتر نبود یه پرستار اومد دندون شو بکشه دخترم عذاب میکشید از دست پرستار ولاغر نحیف شده بود .جالب اینجاس دخترم شب قبل هم خواب دیده بوذ یکی از دندونای جلوییش شکسته.ممنون میشم تعبیرشو بگید.

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقت شما بخیر باشه
  برای مطالعه ی تعبیر خوابتون به لینک زیر مراجعه کنید:
  https://www.aquatabirkhab.ir/posts/307673-تعبیر-خواب-با-موضوع-دندان-پزشکی
 • حمید صادقی

  حمید صادقی

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۴:۳۸:۵۴

  درود برشما
  خواب دیدم دندان سیاه و خرابم که درد هم میکرد را با دست خیلی راحت کشیدم و دور انداختم. کمی هم خونریزی کرد

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقت شما بخیر باشه
  برای مطالعه ی تعبیر خوابتون به لینک زیر مراجعه کنید:
  https://www.aquatabirkhab.ir/posts/307671-تعبیر-خواب-با-موضوع-دندان-سیاه
 • آوا

  آوا

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۴:۴۰:۳۰

  سلام من خواب دیدم دندانهای سمت چپ بالام مصنوعی بودن رفتم نخ دندون بزنم همه جداشدن بالثه مصنوعی افتادن توجوی آب من میرفتم اوناروبگیرم آب نبره که تونستم بگیرم ولی با یه چوب نمیتونستم بادستم بگیرم احساس کردم یه تیکشم آب باخودش برد ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقت شما بخیر باشه، برای مطالعه ی تعبیر خوابتون به لینک زیر مراجعه کنید:
  https://www.aquatabirkhab.ir/posts/307670-تعبیر-خواب-با-موضوع-دندان-مصنوعی
 • فاطمه حیدری

  فاطمه حیدری

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۴:۰۰

  سلام..بین ساعت سه وچهارشب خواب دیدم که یکی ازدندونام شکست وخردش تودستم بودونشونشون دادم به برادربزرگم..میشه تعبیرشوبگین..

 • نگار

  نگار

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۵:۱۷

  سلام من خواب دیدم دندان جلویی فک پایینم کج شده و اون یکیو دندون داره جلوشو میگیره که تصمیم گرفتم ارتودنسی کنم تعبیرش چی میتونه باشه؟

 • عسل

  عسل

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۶:۱۰

  من خواب دیدم ، رفتم دندون پزشک گفتم دندونام نگاه کت ، به دندونام نگاه کرد و گفتم جرم داره روش ، دکتره گفت اگه داشت اون موقع خراب میشید ، بعد من رفتم حتی تو خواب من دوبار رفتن به دندون پزشک رو دیدم ، یه بار آقا بود ، یه بارم خانم بود،خانمه عینکی هم بود به هردوشون یه چیزو گفتم ، اونا هم یه چیزو گفتن که اگه جرم داشت الان خراب شده بود پاشو برو

 • مهسا

  مهسا

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۷:۰۸

  من خواب دیدم رفتم دندون پزشکی دکتر خیلی عصبی بود واز من خیلی بدش می‌اومد میخواست دندونمو عصب کشی کنه با یه وسیله ای محکم زد توی دندونم و خیلی دردم گرفت واون همش عصبانی میشد

 • مهدی

  مهدی

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۸:۲۷

  سلام،من خواب دیدم ک دندان اضافی ک در فک بالا داشتم ک سالها قبل اونو کشیده بودم در دهانم لق شد و ب سمت دستشویی ک رفتم با دست کندمش افتاد و رفت تو دستشویی خون ریزی هم داشتم و عجیب تر اینکه دندانم مثله شیشه و سیاه رنگ بود ،میخواستم بدونم چ تعبیری دارد، ممنونم

 • ناهیدقاسمی

  ناهیدقاسمی

  • ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۷:۳۵:۴۷

  سلام ببخشین من خواب دیدم پشت دندانهای ردیف بالام دوتادندان جلوییم پرسوزن ته گرد شده و دارم یکی یکی اون سنجاقارابیرن میکشم بعضی ازسوزن ها تهشون زنگ زده بود وبوی بدداشت . منم خسته شده بودم باخودم میگفتم چرااین سوزن ها تموم نمیشن . بعد باخودمم فکرمیکردم میگفتم قبلا وقتی که خواستم دندونامو تمیر کنم ازاین سنجاقا استفاده کردم همشون تولثم جاموندن . خیلی ممنونم

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقت شما بخیر
  گاهی اوقات ما در زندگی واقعی از عادت ها و شیوه های نادرستی برای استفاده از روزمره و لذت بردن از زندگی استفاده می کنیم. به طور مثال خود را با کتاب ها یا بازی هایی سرگرم می کنیم که محتوای نامناسبی دارند و برای استفاده از این بازی ها، توجیهات و دلایل غیر منطقی می آوریم. این کار باعث می شود تا در طولانی مدت، آسیب هایی متوجه سیستم ایمنی روان ما شده و انسداد ها و ناراحتی هایی را تجربه کنیم. برای درک این خواب توجه داشته باشید که اخیرا خود را با چه کار ها و عادت های نامناسبی مشغول کرده اید؟ این کار ها چگونه باید از بین رفتن وقت و انرژی مفید شما می شوند؟