تعبیر خواب بیماری سرطان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب بیماری سرطان

گاهی ممکن است در رویا، خود یا دیگران را دچار بیماری مشاهده کنیم. این نوع از رویا ها، غالبا نوعی نگرانی یا ترس را در رویابین ایجاد میکنند، به طوری که ممکن است فرد، پس از بیدار شدن، دچار احساس پریشانی شده و احساس کند که ممکن است برای او یا دیگران، بیماری یا مشکل خاصی ایجاد شود. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مشکلاتی که در رویا مشاهده می کنید، حتی اگر در واقعیت به وجود بیایند، به هیچ عنوان گونه از پیش بینی نیستند و بیش از هر چیز بازگو کننده ی حالات روانی و درونیات شما هستند.

بیماری سرطان در اثر تقسیم نا متقارن سلول های سرطانی از ساز و کار های عادی تقسیم و رشد سلول ها جدا می افتند. علت دقیق این پدیده نا مشخص است. دیدن این سمبل در رویا می تواند به نگرانی یا احساس شما درباره ی نوعی ناراحتی یا اختلال روانی در شما اشاره داشته باشد، حتی اگر در رویای خود شخص دیگری را دچار بیماری سرطان مشاهده کنید.

در اینجا باید بدانید که تمام انسان هایی که در رویا مشاهده می کنید، سمبل بخشی از روان و شخصیت خود شما هستند. این رویا می تواند به نوعی عدم تعادل و بی ثباتی در افکار رویابین اشاره داشته باشد. برای درک مفهوم این رویا بهتر است با ویژگی ها و علل ایجاد بیماری سرطان آشنا شویم. در یک جاندار سالم، همیشه بین میزان تقسیم سلول، مرگ طبیعی سلولی و تمایز، یک تعادل وجود دارد.

سرطان شامل همه ی انواع تومور های بدخیم می شود. وقتی یکی از سلول های بدن توسط عوامل مختلف، رشدی غیر طبیعی می کنند و باعث رشد غیر عادی سلول های دیگر می شود، و در نهایت منجر به تولید تومور می شود که آن قسمت را از کار می اندازد و به قسمت های دیگر نیز سرایت می کند. سرطان تنها ویژه ی انسان نیست و همه ی جانوران و گیاهان پرسلولی نیز ممکن است به سرطان دچار شوند.

سمبل سرطان در رویا می تواند به ترس شما از بروز یک ایراد یا مشکل غیر قابل پیش بینی در روند پیشبرد یک پروژه یا رابطه، در زندگی بیداری اشاره داشته باشد. ممکن است احساس کنید که قادر به توقف یا از بین بردن مشکل نیستید. در صورتی که ممکن است چنین مشکلی اصلا وجود نداشته باشد و ریشه های ترس و نگرانی شما کاملا غیر منطقی باشند. اصولا چنین رویایی از شما می خواهد تا ترس های بی پایه و غیر قابل پیش بینی را کنار گذاشته و اجازه ندهید که خیره شدن به این ترس ها، شما را از زمان حال غافل کند. هم اکنون زمانی است که باید از داشته های خود لذت ببرید.

سرطان بیماری پیش رونده است. گفته می شود که 70 درصد مرگ های ناشی از سرطان در کشور های در حال توسعه رخ می دهد. این رویا می تواند به نگرانی روانی شما به خاطر فعالیت در یک محیط نامناسب شغلی یا عاطفی اشاره داشته باشد. مصرف دخانیات در ایجاد سرطان در مجاری تنفسی نقش اساسی دارد. دیدن چنین سمبلی در رویا در مواردی می تواند به نگرانی شما درباره ی سلامت جسمی نیز مرتبط باشد. از طرفی سمبل سیگار غالبا با احساس ناراحتی و افسردگی در شخصیت رویابین مرتبط است.

مصرف الکل در ابتلا به سرطان های دهان، حنجره، مری و سرطان کبد موثر است. مصرف قند در طول دوره ی درمان سرطان ممنوع است. زیرا سلول های سرطانی با مصرف قند می تواند بهتر بافت های دیگر بدن را آلوده کند. معنی این حرف این است که سلول سرطانی با مصرف قند قوی تر می شود و با سرعت بالاتری تکثیر می شود. توضیح ساده آن است که سلول سرطانی دارای 94 گیرنده ی قند است ولی سلول بدن دارای 4 گیرنده است و هر مولکول قندی را که ببیند جذب می کند و بزرگتر می شود. دیدن این سمبل در رویا می تواند به نگرانی شما درباره ی شادی و مشغول شدن به برخی سرگرمی ها اشاره داشته باشد که احساس می کنید افراط در آنها می تواند موجب آسیب رساندن به روان شما بشود.

سرطان به سه طریق در بدن گسترش پیدا می کند. از طریق بافت که در این حالت، سرطان به بافت نرمال مجاور حمله می کند. از طریق دستگاه لنفاوی حرکت می نماید و به دیگر نقاط بدن می رسد و از طریق خون به صورتی که سرطان به سیاهرگ ها و مویرگ ها حمله می کند و همراه خون به دیگر نقاط بدن می رسد. در این حالت باید توجه داشته باشید که تمام اندام های بدن و مشکلات آن ها در رویا به صورت سمبلیک ظاهر می شوند و اشاره به بخشی از عملکرد ها و توانایی های شما دارند.

بیماران سرطانی به طور شایع دچار از دست دادن شدید چربی بدن و توده ی بدون چربی بدن و به دنبال آن ضعف شدید، بی اشتهایی و کم خونی می شوند. این نشانگان تحلیل برنده نزاری نامیده می شود. علت اصلی نزاری سرطان مشخص نیست با این حال شکی نیست که نزاری به علت نیاز های تغذیه ای تومور ایجاد نمی شود. در این حالت، دیدن این سمبل در رویا می تواند، به نگرانی شما از وجود علتی نامشخص که در حال تحلیل بردن قوای روانی شما است اشاره داشته باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...