تعبیر خواب بوی بد

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب بوی بد

ما در خواب های خود می توانیم تجربه ی خاصی از استشمام بو داشته باشیم همچنانکه رنگ، صدا، طعم و درد را احساس می کنیم. بو های بد می توانند سمبل تجربیات یا احساسات بدی باشند که پیش از این یا در حال حاضر در زندگی بیداری تجربه کرده اید. فراموش نکنید که بو های بد نیز می توانند اعتیاد آور باشند یعنی فرد به دلیل مجاورت زیاد و تحت تاثیر قرار گرفتن زیاد، نوعی وابستگی و علاقه را احساس کند و تشخیص این موضوع بر عهده ی ادراک شماست.

بوی بد کلمه ای توصیفی برای آن دسته از بوهایی است که منشا ضعیف یا سطح پایینی دارند. آن بویی که شما را آزار می دهد یک بوی بد است و لازم است در مجاورت آن قرار نگیرید. بو های بد در خواب، می توانند سمبل آن دسته از عقاید و افکار ناخوش آیندی باشند که در زندگی بیداری در مجاورت آن ها قرار می گیرید و برای شما احساس ناراحتی ایجاد می کنند. ممکن است این افکار گاها شما را تحت تاثیر نیز قرار دهند.

در قدم اول لازم است تا منشا آن ها را بررسی کنید. به طور مثال ممکن است فکر انتقام آن فکر یا عقیده ی آزار دهنده ای باشد که شما را آزار می دهد و ممکن است در خواب به صورت یک موجود بد بو یا شی بد بو ظاهر شود. این یعنی این که چنین فکری در حال آزار دادن شماست اما در قلمرو روان شما نیز حضور دارد و به نحوی درون شما لانه کرده.

بیرون کردن چنین احساساتی چنان که به نظر می رسد کار ساده ای نیست. آن ها را می توان گاهی سرپوش گذاشت یا گاهی به نظر می رسد بوی آن ها قطع شده اما گاها با یک اشاره ی کوچک دوباره قدرت نمایی می کنند. چنین افکار و عقایدی معمولا در نتیجه ی یک تجربه ی عمیق و مهم ایجاد شده اند. هر چه تجربه ی شما عمیق تر باشد، از بین بردن آن نیز دشوار تر خواهد بود.

شما معمولا متوجه خواهید شد که کدام بخش از روان شما و در اثر چه اتفاقاتی در حال تجربه ی یک احساس دردناک یا آزار دهنده می باشد.

ممکن است احساس کنید لازم است از فردی آگاه و متخصص کمک بگیرید. اما هم اکنون می خواهیم از تصاویر خواب برای درک و تشریح موضوع استفاده کنیم. تجسم کنید که در خانه ی شما همه چیز تمیز و خوشبو است اما یک فرد کثیف و بد بو وجود دارد که حاضر به ترک کردن خانه نیست چون با او دوست هستید و به او علاقه ی زیادی دارید یا برای او احساس دلسوزی دارید. شما ممکن است بار ها به او بگویید که بوی بدی می دهد و این بو واقعا برای شما آزار دهنده می باشد اما او توجهی نکرده و همچنان به آزردن شما ادامه می دهد.

بو ها موجودیت فیزیکی ندارند اما می توانند حریم های خصوصی را پشت سر بگذارند. همانند صوت ممکن است شما یک موسیقی خوب و زیبا داشته باشید اما قطعا کار جالبی نیست که این موسیقی را نصف شب و با صدای بلند در ساختمان پخش کنید و مزاحم خوابیدن دیگران شوید.

دوست بد بوی شما نیز در حال تجاوز به حریم خصوصی شما می باشد و در صورت توجه نکردن به خواسته ی شما لازم است از او بخواهید که از شما فاصله بگیرد یا خانه را ترک کند. در صورتی که با این فرد ارزش یا سند خانه را شریک باشید پس لازم است به فکر فسخ قرار داد باشید. اگر این داستان تنها یک خواب باشد، دوست بد بوی شما سمبل همان افکار و عقاید آزار دهنده ای است که به آن ها خو گرفته اید یا به علت قدمت وابستگی یا برخی کارایی هایی که برای شما داشته اند مایل به کنار گذاشتن آن ها نیستید.

اگر در خواب مشاهده کنید که خانه ی خود را با این فرد شریک هستید یعنی میزان اعتیاد و خو گرفتن شما به حد بالایی رسیده و هم اکنون توانسته به بخش های زیادی از روان شما دسترسی پیدا کند و زمان بیشتری لازم است تا بتوانید از شر این مشکل خلاص شوید.

مشکلات روانی درست مثل یک ویروس عمل می کنند. ویروس هایی که متجاوز بوده و رفتار های یک سلول عادی را ندارند.

این معیار یک روش عالی برای تشخیص احساسات یا افکار غلط می باشد. عقاید یا افکاری که به دیگران یا شما آزار رسانده و رفتاری متجاوزانه یا زالو وار دارند، پس از مدتی از کنترل خارج می شوند و نمی توان جلوی آن ها را گرفت، ویروس تلقی می شوند.

سلول ها یا احساسات یا عقاید عادی را به راحتی می توانید مهار کنید و به نظر نمی رسد که در بند آن ها گرفتار شده اید. فضا را برای زندگی ویروس ها یا بو های بد دشوار کنید. برای این که از شر چنین عناصر آزار دهنده ای خلاص شوید انرژی خود را صرف فراری دادن، محدود کردن یا حذف آن ها کنید. آپدیت ها معمولا حوزه ی تاثیر و نفوذ ویروس ها را ضعیف یا غیر ممکن می کنند. اما روان ما انسان ها چگونه به سمت آپدیت شدن می رود؟

ما بار ها در طول زندگی آپدیت هایی را تجربه کرده ایم. به طور مثال درگیری با مساله ی 2+2 دیگر برای ما استرس آور نیست. یا مشکلات نگارشی بسیاری هم اکنون برای ما مثل آب خوردن شده اند و دیگر آن ها را فراموش کرده ایم. هر چند هنور در موقعیت هایی دچار استرس و نگرانی یا چالش می شویم اما همواره در مسیر کسب مهارت های گوناگون و جدید می باشیم.

یادگیری مهارت های روانی از جمله مواردی است که شاید کمتر به آن ها توجه می کنیم اما در کنار دیگر مهارت ها می توانند بسیار کارآمد بوده و آرامش و پیشرفت ما را در طول زندگی تامین کنند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...