تعبیر خواب اندام دست انسان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب اندام دست انسان

دست ها می توانند در خواب، در اشکال و موقعیت های گوناگونی ظاهر شوند و به عنوان یک سمبل، توجه ما را جلب کنند. از گذشته های دور، دست ها و نحوه ی طراحی آن ها در علم نقاشی نیز دارای مفاهیم بخصوصی بوده است و حالات مختلف دست در فرهنگ عمومی، تبدیل به یک سری سمبل های بسیار پر کاربرد شده است که همه ی ما گاها با آن ها رو به رو شده ایم یا از آن ها برای رساندن یک منظور استفاده کرده ایم.

دست ها فارغ از اشکال سمبلیکی که با آن ها درست می کنیم می توانند دارای مفاهیم متفاوت تری نیز باشند. دست ها توانایی قابل توجهی در جریان خلق و انجام کار های ظریف دارند. این بخش از بدن به ما اجازه می دهد تا افکار و احساسات خود را به کمک قلم یا کیبورد ثبت کنیم. دست ها نوعی ابزار بسیار کارآمد برای تسریع روند تکامل ما می باشند. دست ها می توانند سمبل ابراز یا قدرت تاثیر گذاشتن ما بر زندگی مان باشند. ممکن است در حالی خوابی با موضوع دست را مشاهده کنید که در زندگی بیداری فاید دست هستید. این خواب یک بیان سمبلیک داشته و ربطی به وضعیت دست های شما در دنیای واقعی ندارد، حتی اگر این خواب تصویرگر زخم ها یا خالکوبی های واقعی شما در دنیای واقعی باشد، باز هم لزوما ربطی به وضعیت دست های شما در دنیای واقعی ندارد.

این خواب از یک بیان سمبلیک برخوردار بوده و پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر قدرت هایی که درون شما نهادینه شده اما آن ها را دست کم گرفته یا از آن ها بی اطلاع هستید. دست ها همان قدرت خلاقیت شما هستند اما نه لزوما خلاقیت شما برای ساخت یک ابزار فیزیکی. این خلاقیت می تواند تمام جنبه های زندگی شما را شامل شود یعنی قدرت شما برای خلق ایده و افکار جدید، ایده های فلسفی و روانشناسی، نوع خاصی از اندیشیدن و تفسیر دنیا یا دیگر مسائلی که مرتبط با خلاقیت هستند.

حال اگر در خواب مشاهده کنید که سمبل دست ها دچار مشکلی شده است به طور مثال دست شما یا فرد دیگری زخمی شده قطع شده یا دچار بیماری پوستی خاصی شده است، می تواند به این معنا باشد که در سطح روانی دچار ناراحتی یا مشکلی شده اید که توانایی های شما که مرتبط با خلاقیت هستند را مختل کرده و لازم است این مشکل را برطرف کنید. با استفاده از دیگر سمبل های خواب و تفسیرشان می توانید علت مشکل را پیدا کنید.

به طور مثال ممکن است نوعی اعتیاد منفی یا پرداختن مکرر و طولانی مدت به دیدگاهی منفی تحت تاثیر معاشرت با انسان های منفی گرا، این مشکل را برای شما ایجاد کرده باشد و با آگاهی از آن بتوانید جلوی منبع تقویت مشکل را بگیرید یا راه درمانی برای آن پیدا کنید.

چندان تفاوتی ندارد که در خواب شما دست چه کسی دچار مشکل شده یا از ویژگی های خارق العاده ای برخوردار است. در شیوه ی تعبیر خواب روان شناسی، انسان ها و حیواناتی که مشاهده می کنیم سمبل ابعاد مختلف شخصیت خودمان در سطوح و لایه های مختلف روان هستند. به طور مثال اگر یک بازیگر سینما یا یکی از دوستان قدیمی خود را در خواب مشاهده کردید، توجه داشته باشید که فکر کردن به او چه احساس یا انرژی ای را درون شما زنده می کند؟ او برای شما یادآور چه دیدگاهی نسبت به زندگی است؟ این دیدگه تا چه اندازه در حال تاثیر گذاشتن بر شما می باشد؟ این تاثیر مثبت است یا منفی؟ پیروی از این دیدگاه به تقویت قدرت خلاقه ی شما کمک می کند یا در حال محدود و مختل کردن آن می باشد؟ اگر این دیدگاه منفی است و یک چرخه ی عادت فکری بیهوده یا مضر را برای شما ایجاد کرده، چگونه می توانید با این عادت مبارزه کرده و عادت مناسبی را جایگزین آن کنید؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...