تعبیر خواب اندام دماغ

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب اندام دماغ – بینی

وضعیتی که از دماغ در خواب مشاهده می کنید، لزوما ارتباطی با وضعیت دماغ شما یا دیگران در دنیای واقعی ندارد بلکه توصیف کننده ی یک ابزار روانی می باشد که لازم است در مورد آن نکات جدیدی را بیاموزید. دماغ یک حسگر بسیار قوی برای درک اتفاقاتی می باشد که در محیط پیرامون ما در جریان می باشد. شما به کمک دماغ فیزیکی خود می توانید محیط های آلوده یا مسموم را شناسایی کنید یا کثیف بودن بدن انسان ها را تا حدی تشخیص دهید. به کمک دماغ همچنین می توان افراد خوش عطر و بو یا غذاهای خوشبو را شناسایی کرد. در سطح روانی نیز ابزار هایی درون ما وجود دارد که در مورد بسیاری از آن ها بی اطلاع هستیم یا حتی در مباحث علمی، اسمی برای آن ها انتخاب نکرده ایم.

اما در فرهنگ عامیانه، تشبیهات و اصطلاحات جالبی برای اشاره به برخی از این ابزار های روانی وجود دارد. به طور مثال در ضرب المثل های متعددی، افراد دروغ گو یا سیاه دل یا دارای عقاید مسموم به انسان هایی با بوی بد تشبیه شده اند و از این بابت موجوداتی آزار دهنده تلقی می شوند. افکار فلانی بود می دهد! این قضیه بو دار است! بوی خیانت را احساس می کنم! ما چرا از این اصطلاحات استفاده می کنیم؟ چرا که در حال استفاده از یک ابزار روانی بخصوص می باشیم که می تواند احساسات خاصی را برای ما مصور کند.

اما همانطور که دماغ در سطح فیزیکی می تواند دچار فریب شود (به طور مثال مواد شیمیایی ای که در جنگ به کار می روند اما بوی بادام می دهند و معمولا اخطار در مورد این مواد جزو اولین مسائلی است که به افراد تحت تعلیم موارد دفاعی آموزش داده می شود) ممکن است در سطح روانی نیز برخی ابزار های ما دچار اشتباه شوند یا برای رسیدن خطای این ابزار ها به صفر، لازم باشد تا مهارت های روانی بیشتری را بیاموزیم.

دماغ و مفهوم سمبلیک آن بیشتر از هر چیز هول محور اخلاقیات مربوط به قضاوت می گردد، حال چه در حال قضاوت خود باشید چه دیگران. پس یکی از سوالاتی که در هنگام دیدن سمبل دماغ در خواب خود می توانید بپرسید این است که آیا من در روز ها یا ماه های اخیر در حال قضاوت دیگران یا خودم به طور جدی بوده ام؟

یکی از رفتار هایی که می تواند باعث ایجاد احساس پشیمانی یا ضرر زیادی شود انجام قضاوت اشتباه می باشد. حتی اگر قضاوتی نادرست در حق خودتان انجام دهید و به این واسطه خودتان را ناراحت و محکوم کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...