تعبیر خواب یونان باستان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب یونان باستان

بسیار اتفاق می افتد که در رویا های خود به دوره های مختلف تاریخی وکشور های مختلف سفر کنیم. به گفت و گو با انسان های کهن بپردازیم حتی اگر در واقعیت درباره ی آن دوره یا کشور خاص اطلاع چندانی نداشته باشیم. پیش از هر چیز باید بدانیم تمام پدیده هایی که در رویا مشاهد می کنیم به صورت سمبلیک ظاهر می شوند و همگی سمبل بخشی از شخصیت ما می باشند.

یونان باستان به تمدنی گفته می شود که متعلق به دوره ای از تاریخ یونان است که از دوره ی استانی هشتم تا ششم قبل از میلاد مسیح شروع شده و تا عصر کلاسیک (حدود قرن ششم تا هفتم) به طول انجامید. زمانی که در رویای خود با این سمبل رو به رو می شوید، باید بدانید که مفهوم رویای شما تا حد زیادی با فرهنگ و داستان این سرزمین و تاریخ گره خورده است.

هزار سال پیش از میلاد، مردم یونانی زبان در سرزمین اصلی یونان ساکن شدند. این افراد اولین منطقه ی شهری خود را بنیان گذاری نمودند. یونان باستان مهد پرورش نویسندگان، فیلسوفان و هنرمندان تأثیر گذاری می باشد و مشاهده ی این سمبل در رویا می تواند به پرسش ها و چالش های ذهنی شما درباره ی خلاقیت ، ابتکار یا پیشرو شدن در زندگی اشاره داشته باشد.

در زبان یونانیان قدیم، کلمه ی فلسفه به معنی عشق به دانایی است. در طول سال های 300 تا 500  قبل از میلاد، تمامی علوم عقلانی رونق یافتند. مشاهده ی هر یک از اندیشمندان و فیلسوفان وهنرمندان یونانی در رویا نیز به صورت سمبلیک، اشاره به بخشی از خواسته ها و چالش های شما در زندگی واقعی می باشد. ارسطو، فیلسوف یونانی، تعلیم و تربیت اسکندر مقدونی را که بعد ها به سرداری بزرگ مبدل شد، به عهده می گیرد.

در شهر اسکندریه ، که به وسیله ی یونانیان در مصر بنا گردید، پزشکی به نام هیروفیلوس به منظور بررسی دستگاه عصبی و اجزای بدن انسان ، به تشریح اجساد می پردازد. یونان باستان با سمبل برده داری مرتبط می باشد. در یونان به شخصی برده گفته می شد که اهل آتن نباشد یعنی پدر و مادرش آتنی نباشد و در عین حال جزو انسان آزاد محسوب نشود.

این رویا می تواند به بخش هایی از ایده ها و افکار و شخصیت شما اشاره داشته باشد که در بند برخی افکار و عقاید شما اسیر شده اند و اجازه ی بروز آن ها را گرفته اید. این اسارت ممکن است هم اکنون در شما نوعی ناراحتی، عذاب وجدان یا احساس محدودیت را ایجاد کرده باشد. این احساس منفی خود را به شکل سمبل برده داری نشان می دهد.

فرهنگ کلاسیک یونان که بین قرون چهارم تا پنج میلادی به اوج شکوفایی خود رسید تاثیر بسیار زیادی بر روی امپراتوری روم گذاشت و پایه های دنیای غرب را نیز تشکیل داد. اولین دموکراسی جهان در یونان شکل گرفت اما در جهان از 185 سال پیش شروع شد، بنابراین دیدن یونان باستان در رویا می تواند به ایده آل های شما یا آرزوی شما برای زیستن در یک جامعه ی آرمانی اشاره داشته باشد.

از طرفی باید بدانید که بیش از 40 تا 80 درصد جمعیت آتن در دوران باستان برده بوده اند. در قرون چهارم و پنجم قبل از میلاد، یونان پیشرفته ترین و قدرتمند ترین اقتصاد جهان را داشت. بنابراین دیدن این سمبل در رویا می تواند به تلاش شما برای بودن در جمع یا شغلی اشاره داشته باشد که موجب اعتماد به نفس، و آزادی عمل شما خواهد شد.

واژه ی مدرسه در زبان انگلیسی از یونانی آمده است و به معنای اوقات فراغت است. بنابر این اگر سمبل یونان باستان را در رویا به همراه سمبل های آموزشی مثل مدرسه، هم کلاسی، معلم ها یا کتاب های درسی مشاهده کنید، به این معنا است که هم اکنون و در زندگی بیداری، به دنبال راه هایی سرگرم کننده برای یادگیری مهارت ها و علوم جدید هستید.

مفهوم دموکراسی امروزه از پرکاربرد ترین مفاهیمی است که هم در حوزه ی علوم انسانی و هم در رسانه ها و جراید به کار برده می شود، لذا ما در اینجا با دو برداشت از مفهوم دموکراسی رو به رو هستیم، یک برداشت که معطوف به مفهوم دموکراسی در تاریخ بشر، مشخصا از یونان باستان و عصر پریکلس تا عصر مدرن یا دموکراسی اومانیستی و انسان محور است و برداشت دیگر که دموکراسی را معادل آزادی خواهی می پندارند، بدون این که مبانی و مبادی تاریخی آن را در نظر بگیرند.

بسیار اتفاق می افتد که در رویا های خود درباره ی مفاهیمی با دیگران صحبت می کنیم که در واقعیت نسبت به آن ها شناخت اندکی داریم. در ابتدا باید بدانید که تمام افرادی که در رویا مشاهده می کنید، سمبل بخشی از شخصیت شما هستند و به طور مثال اگر خود را مشغول صحبت در مورد دموکراسی و یونان باستان با فرد دیگری مشاهده کنید، باید بدانید که آن فرد در واقع یکی از ابعاد شخصیتی شما است  و شما در حال تحلیل و درک مفهوم جدیدی به وسیله ی نیروی تحلیل و نقد خود هستید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...