تعبیر خواب استان همدان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب استان همدان

بسیار اتفاق می افتد که در رویاهای خود با شهر ها، استان ها یا کشور های مختلفی رو به رو می شویم که در واقعیت شناخت چندانی نسبت به آن ها نداریم یا در آن محل زندگی نکرده ایم. در این حالت باید توجه داشته باشیم که این شهر برای ما سمبل چیست و در رویا، و هنگام مشاهده ی سمبل شهر، چه احساسی بر ما غلبه می کند. از طرفی باید توجه داشته باشید که شما در هنگام مشاهده ی یک شهر، در حال مشاهدهی اتمسفر زندگی، روحیات، چشم انداز خود نسبت به آینده یا برخی درونیات خود هستید. انسان هایی که در رویا مشاهده می کنید نیز سمبل بخشی از شخصیت شما هستند. همدان یکی از کلان شهر های ایران در منطقه ی غربی و کوهستانی ایران و مرکز شهرستان و استان همدان است.

این شهر در دامنه ی کوه الوند واقع شده است و از شهر های سردسیر ایران به شمار می آید.همدان قدیمی ترین شهر ایران واز کهن ترین شهر های جهان است. همدان اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، ماد ها بوده است. هم اکنون استان همدان به دلیل داشتن مراکز تاریخی و دیدنی به عنوان پنجمین شهر فرهنگی و توریستی کشور شناخته می شود.

آرامگاه ابوعلی سینا نماد شهر همدان وهم چنین یکی از نماد های پیشینه ی ایران در فرهنگ جهان و دانش و علم به شمار می رود. این شهر تحت نام هایی از قبیل هگمتانه، هگمتان، اکباتان، امدانه، اناندانا نیز در تاریخ نوشته شده است. در کتیبه های آشوری نام این شهر امدانه آمده است. این اسم بایستی مشتق از کلمه ی ماد باشد؛ چنان که آشوریان قوم ماد را امادای ذکر کرده اند. از این رو امادانه به معنی محل ماد ها و جایی است که ماد ها زندگی می کردند.

تعبیر شهر هایی که در رویا می بینیم تا حد زیادی با فرهنگ و تاریخ آن شهر و تصویری که از آن شهر در ذهن ما شکل گرفته، مرتبط می باشد.

همدان به عنوان یکی از کهن ترین شهرهای ایران از پیشینه ی چند هزار ساله ای برخوردار است. پیش از آمدن اقوام آریایی، شهر همدان از زیستگاه های اصلی قوم کاسیان به شمار می آمده است. به گفته ی هرودوت، این شهر را نخستین شاه ماد، دیاکو بنیاد نهاده است. دیدن چنین سمبل های تاریخی در رویا می تواند به دیدگاه های شما درباره ی جامعه شناسی و تاریخ اشاره داشته باشد.

این موضوع اهمیت دارد که شما در رویای خود، شهر همدان را در کدام دوره ی تاریخی مشاهده می کنید. همان طور که گفته شد همدان یک شهر تاریخی است و دیدن این شهر در هر دوره ی تاریخی تعبیر بخصوصی به خود می گیرد. با این حال بررسی وضعیت اجتماعی وفرهنگی حاکم بر هر دوره، مفهوم رویای شما  و چالشی که هم اکنون با آن رو به رو هستید را روشن خواهد کرد.

آب و هوای همدان و اوضاع جوی منطقه از لحاظ حداقل وحداکثر برودت  و باران در فصول سال متغیر است. در نقاط کوهستانی سرد است. سرما در رویا می تواند به سرمای روانی، یا گاها بی انگیزگی در شخصیت رویابین اشاره داشته باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...