تعبیر خواب مدرسه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مدرسه

سمبل مدرسه بسیار رایج و گزارش شده است. ما در رویاهای خود مدرسه را می بینیم، چرا که در حال آموختن مفهوم جدیدی درباره ی یادگیری هستیم. محیط مدرسه، محیطی چالش برانگیز است چرا که نه تنها در ان به مطالعه درباره ی علوم مختلف می پردازیم، بلکه مهارت های زیادی در ارتباط با انسان ها به دست می آوریم. ما در محیط مدرسه، با انسان هایی شفاف تر در آغاز جوانی رو به رو هستیم، به این ترتیب هر انسانی با هر سنی، می تواند در رویای خود، سمبل مدرسه را مشاهده کند.

هنگامی که در رویای خود با این سمبل رو به رو می شوید، از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، با چه مفهوم و چالش جدیدی در ارتباط با دیگران رو به رو هستید؟ چالشی که در رویا مشاهده می کنید حکایت از کدام خاطرات و دوره های زندگی شما دارد؟ نکته ای که در تفسیر این رویا از اهمیت زیادی برخوردار است، انسان هایی هستند که در رویای خود مشاهده می کنید، به خصوص که در رویای مدرسه، ممکن است با تعداد زیادی از انسان ها رو به رو شوید.

در تعبیر خواب روانشناسی، همه ی انسان هایی که در رویا مشاهده می کنید، سمبل بخشی از شخصیت خوده شما هستند. شخصیت انسان از پیچیدگی و ابعاد زیادی برخوردار است. ابعادی که می توانند تاثیر پذیرفته از دیگران یا کاملا خودساخته باشند.

حقیقت این است که ما در گفت و گو های درونی، به لطف همین بعاد مختلف، سعی می کنیم از جهات مختلف، به یک موضوع نگاه کنیم و تحلیل منطقی و بهتری را نیز ارائه دهیم. به همین سبب گفت و گوی درونی، نوشتن و تفکر انتقادی، خود به تنهایی می تواند سبب رشد روانی ما باشد.

این رویا به شما نشان می دهد که چگونه افکار و درونیاتمان رشد یافته است و از ما شخصیت جدیدی ساخته است. اگر فضایی که در رویا مشاهده می کنید را در گذشته و در واقعیت نیز دیده باشید، توجه داشته باشید که این محیط برای شما چه احساس یا خاطراتی را تداعی می کند؟ این خاطرات چگونه در ذهن شما باقی مانده اند و چه تاثیر روانی در شما ایجاد کرده اند؟

مدرسه به ما یادآور می شود که در هر دوره از زندگی نیازمند یادگیری هستیم. نقش یادگیری در همه ی صحنه های زندگی نمایان است. یادگیری تنها آموختن مهارتی خاص یا مطالب درسی نیست، بلکه در رشد هیجانی، رشد شخصیتی و تعامل اجتماعی انسان دخالت دارد.

انسان یاد میگیرد که از چه چیزی بترسد، چه چیزی را دوست بدارد و کجا چگونه رفتار کند. در واقع نوزاد از همان لحظه ی تولد درگیر فرایند یادگیری است و این توانایی می باشد که باعث پیشرفت و تفاوت روزانه ی او و تفاوت انسان های یک نسل از انسان های نسل قبل از خودشان می شود.

فرآیند یادگیری با توجه به اهمیتش همیشه مورد توجه بوده و در این مورد دانشمندان بسیاری اظهار نظر کرده اند، به طوری که می توان با صراحت و اطمینان در مورد اینکه یادگیری چیست، چگونه رخ می دهد و عوامل موثر کدام هستند بحث کرد. از ویژگی های یادگیری می توان به تغییر در رفتار اشاره کرد. یادگیری همراه با تغییر است به گونه ای که بعد از کسب یادگیری، موجود زنده، رفتارش، بیرونی یا درونی، به یک روش یا حالت جدید تغییر می باشد.

با این حساب می توان گفت که مدرسه در رویا، در ترکیب با سمبل های دیگر، به شما می گوید که هم اکنون در حال تجربه ی و یادگیری چه احساس یا فکری هستید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...