تعبیر خواب سباره ی ونوس

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب سیاره ی ونوس

ونوس از دیرباز و در افسانه های کهن، به عنوان سمبل زنانگی شناخته شده است و با ویژگی های زنانه گره خورده است. دیدن سیاره ی ونوس یا سمبل هایی که به ونوس یا زهره مرتبط هستند، می توانند با مفاهیمی مثل لطافت، ظرافت و زیبایی، تمایل برای دلربا بودن یا جفت گیری، اشتیاق برای تجربه ی عشق و مسائلی از این قبیل مرتبط باشد.

دیدن چنین رویایی با چنین مفاهیمی، صرفا مختص به زنان نیست و ممکن است توسط مردان نیز دیده شود. در این حالت این رویا می تواند با چالش های شما درباره ی طبیعت زنان و نحوه ی ایجاد ارتباط با آن ها مرتبط باشد. این رویا نشان می دهد که شما هم اکنون چه دیدگاهی نسبت به زنانگی و ویژگی های زنان دارید.

اگر بیننده ی رویا مونث باشد، این رویا می تواند به احساس مسئولیت او در قبال نقشی که احساس می کند باید در زندگی خود ایفا کند، اشاره داشته باشد. اگر در رویای خود سیاره ی ونوس را مشاهده کند، می توان گفت که شما هم اکنون خود را در معرض تبدیل و تغییر جدیدی مشاهده می کنید که به شما یادآور می شود که در جایگاه خود دارای چه ارزش و پانسیلی هستید و چگونه می توانید بر محیط اطراف خود تاثیر گذاشته و نقشی اجراگر داشته باشید.

اگر در رویای خود، از دیدن سیاره ی ونوس دچار اضطراب شوید، این رویا می تواند به پیش زمینه های نامعتدل و ناکامل شما درباره ی زنانگی و نقشی که باید در زندگی خود ایفا کنید اشاره داشته باشد. این رویا می تواند تصویرگر فردی باشد که از حرکت به جلو و ایفای نقش تاثیر گذار خود در زندگی، دچار وحشت شده است. اما به آن معنا نیست که شما فردی بزدل یا ناتوان هستید، بلکه می تواند نشانه ای از نوعی غافلگیری باشد.

به طور مثال فردی که همواره به او تلقین شده که یک کودک است و نمی تواند در زندگی نقشی ایفا کند یا در تصمیم ری ها مورد مشورت قرار بگیرد. این رویا پیغامی از جانب ناخودآگاه شماست که نشان می دهد از درون، کاملا آمادگی ایفای نقش را احساس کرده و در مقابل اتفاقات و آینده، تصمیمات روشنی اتخاذ کره و ایده های بسیار ارزشمند و حساب شده ای در نظر گرفته اید.

حتی اگر در این مسیر خود را تنها احساس می کنید، به یاد داشته باشید که ونوس، نه تنها سمبلی مستقل است، بلکه توانای تاثیر نهادن بر سرنوشت دیگران را نیز دارا می باشد.

ونوس یا نئوس در اسطوره های رومی، ایزد بانوی عشق و زیبایی و بار آوری است. ونوس نقش کلیدی را در جشن های مذهبی رومیان و افسانه ها بازی می کرده است. اروپا نام ونوس را بر دومین سیاره ی منظومه ی خورشیدی نهاده است. در اسطوره های یونان، خدا بانو یا ایزد بانو، نقش زیادی ایفا می کند.

نماد ونوس در علوم، نماد جنس ماده، فمنیسم و نماد عنصر مس در شیمی می باشد. در اسطوره شناسی، نماد ایزد بانوی ناهید (آناهیتا، زهره، ونوس و آفرودیت) است. در ستاره شناسی، نماد سیاره ی زهره(ناهید) است.

زهره  دومین سیاره ی نزدیک به خورشید در منظومه ی شمسی است. زهره نزدیک ترین سیاره به زمین است و بعد از ماه، درخشان ترین جرم آسمانی طبیعی است که به هنگام شب در آسمان دیده می شود. زهره بدون ماه است و در مدار تقریبأ دایره واری به دور خورشید می گردد. برخی منجمان باور بر این دارند که سیاره ی عطارد، ماه زهره بوده است که از آن جدا شده و در مدار خورشید قرار گرفته است.

دیگر نام این سیاره ناهید بوده و در فارسی بیدخت وپیلن نیز نامیده می شد و واژه ی بیدخت در شکل کهن تر خود بغدخت و به معنای دختر خدا بوده است. نام این سیاره در زبان لاتین ، ونوس، برگرفته از نام خدای عشق و زیبایی روم باستان است. در یونان باستان نام خدای آفرودیته بر آن نهاده شده است.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...