تعبیر خواب دیوار

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب دیوار

دیوار به معنای فاصله، جدایی، عدم دسترسی و دوری می باشد. دیوار نوعی سد است که می تواند محیط های مختلف را از هم تفکیک کرده و گاها نوعی احساس آرامش را ایجاد کند. دیوار خراب می تواند عدم امنیت و نگرانی را تداعی کند. می توان گفت که سمبل دیوار بسته به نوع ظهورش معانی مختلفی را شامل می شود که در این مطلب به آن ها پرداخته خواهد شد.

زمانی که دیوار به عنوان نماد فاصله ظاهر می شود

ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری احساس کنید که بین شما و یک حقیقت یا یک فرد، نوعی فاصله و جدایی ایجاد شده است. این فاصله می تواند یه فاصله ی صرفا جغرافیایی باشد یا فاصله ی عاطفی و روانی باشد که در اثر کدورت یا بی احساسی و مشکلات گوناگون ایجاد شده است.

 این معنا قوی تر می شود زمانی که در رویا سعی کنید دیوار را از بین ببرید یا از دیوار عبور کنید اما این کار برای شما مقدور نباشد. این رویا به شما می گوید که اگر واقعا تمایل دارید تا این فاصله از بین برود، درباره ی عاملی که این فاصله را ایجاد کرده به جست و جو بپردازید و در ابتدا این مشکل اساسی را برطرف کنید.

شما ا درون مایل هستید تا ارتباط ها دوباره تجدید شود اما در عین حال موانع بزرگی را نیز بر سر راه خود مشاهده می کنید. موانعی که ممکن است خود شما عامل به وجود آمدن آن ها باشید. اگر در رویا توانستید که به رغم وجود دیوار از آن عبور کرده و خود را به فرد مورد نظر خود برسانید، مثلا فردی که با او علاقه دارید، اما آن فرد از شما فاصله گرفت و به رفتن خود ادامه داد، این رویا به احساس شما درباره ی عدم علاقه و عدم همدلی این فرد اشاره دارد.

 شما متوجه هستید یا احساس می کنید که فرد مقابل، عملا تمایلی به ایجاد ارتباط یا از بین بردن فاصله ها ندارد، هر چند که شما اراده ی کافی برای از بین بردن یا گذر از دیوار را نشان دادید. این رویا نشان می دهد که شما تمام تلاش خود را به کار بسته اید و شکستی که در بیداری متوجه آن هستید، به دلیل عدم تلاش شما نیست.

شما در حال آموختن این موضوع هستید که روابط به خصوص روابط عاطفی کاملا باید دو طرفه باشند و یک احساس یک طرفه نمی تواند برای شما احساس خوشبختی و رضایت را ایجاد کند. این رویا، پیامی از جانب ضمیر ناخودآگاه شماست مبنی بر این که هم اکنون و در زندگی بیداری، آمادگی روانی لازم برای پذیرش این شکست را ندارید و ممکن است هنوز به تلاش بیهوده برای زنده کردن یک رابطه ی مرده یا از بین بردن فاصله ای که مسبب به وجود آمدن آن نبوده اید باشید.

 اگر پس از عبور از دیوار مشاهده کردید که هدف شما در تاریکی گم میشود، باید بدانید که تاریکی در رویا به عدم شناخت اشاره دارد. حقیقت ماجرا بر شما پنهان مانده. ممکن است هنوز ندانید که چه در سر فرد مقابل می گذرد و رفتار های او چه معنایی دارد.

 شما در تلاش هستید تا حقیقت را درک کنید اما احساس می کنید که قدرت کافی ندارید یا کسی نیست که بتواند به پرسش های شما پاسخ دهد. شاید بهتر باشد که در زندگی بیداری، به شکل صریح تری پرسش ها خود را مطرح کرده و از دیگران بخواهید که منظور حرکات و رفتار و نیات خود را توضیح بدهند. به خصوص مسائلی که مستقیما به شما مربوط هستند و زندگی شما را درگیر ساخته اند.

تعبیر خواب دیوار خراب و عدم امنیت

اگر در رویا مشاهده کنید که در جوار یک دیوار خراب و رو به انهدام هستید، باید بدانید که این رویا به نوعی نگرانی و عدم امنیت اشاره دارد که در زندگی خود احساس می کنید. ممکن است احساس کنید که در محیطی نا مناسب به سر می برید. این رویا می تواند معنایی کاملا روانی داشته و به عدم اعتماد و تکیه ی شما به افکار یا احساساتی خاص اشاره دارد.

اگر در رویا مشاهده کنید که دیوار خانه ی پدری یا پدر بزرگتان در حال خراب شدن است، این رویا به عدم اعتماد شما به سنت ها یا برخی افکار افراطی که از دیگران به ارث برده اید اشاره دارد. افکاری که در نظر آن ها بسیار محترم و تخلف ناپذیر و با ارزش می باشد. ممکن است احساس کنید که این افکار عمیقا اشتباه می باشند و نمی توانند جواب قانع کننده ای برای پرسش های شما باشند و تکیه بر آن ها و استفاده از ای افکار در زندگی، نمی تواند شما را به سعادت برساند. این افکار می تواند به صورت سمبل دیوار مخروب، یا در شرف خراب شدن ظاهر شود.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...