تعبیر خواب آتشکده

نوشته شده توسط:ارغوان | ۱ دیدگاه

تعبیر خواب آتشکده

آتشکده در خواب با سمبل هایی مثل عبادت، ساختمان و آتش مرتبط است. این خواب می تواند به دیدگاهای دینی شما یا مسائلی که برای شما مقدس شمرده می شوند اشاره داشته باشد. بسیار اهمیت دارد که آتشکده را در خواب خود به چه شکل مشاهده می کنید و چه احساسی را در شما ایجاد می کند.

آتش در تعبیر خواب روان شناسی، با مفاهیمی مثل انرژی روانی، جوشش و خروش و ایده های انگیزه بخش مرتبط است. آتش در حالت افراط می تواند با مفهوم خشم مرتبط باشد. دیدن آتشکده در خواب می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که، انرژی روانی خود را قدر دانسته و از آن برای رسیدن به اهداف و مهارت های جدید استفاده کنید.

آتشکده به گونه ای از نیایشگاه های زرتشتیان گفته می شود که در آن آتش در جایگاه ویژه ای جای گرفته است و مهم ترین نیایش های دینی در آن و در برابر آتش انجام می گیرد. از جمله نیایش ها خواندن اوستاوگاتها است. چارتاقی ها را آتشکده های دوره ی ساسانی می دانند.

شکل و بنای آتشکده ها در همه جا یکسان بوده، معمولاً هر آتشکده هشت درگاه و چند اتاق هشت گوشه داشته و آتشدان در وسط بنا واقع بوده و پیوسته آتش مقدس در آن می سوخته است. با گذر زمان و به تدریج در دین زرتشت مقرر می شود که آفتاب بر آتش نتابد، بنابراین آتش را در فضای باز نگهداری نکرده و اتاقی در وسط بنا ساختند که آتشدان در آن جای داشت.

تعبیر خواب آتش سوزی در آتشکده: این رویا اخطاری از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که مراقب تعصبات درونی خود باشید. ممکن است تشویق شوید تا به خاطر عقاید افراطی، دست به کار های ناشایستی زده یا خود و دیگران را به دردسر نیاندازید.

با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، چه افکار یا عقایدی بیشتر از همه شما را تحت تاثیر قرار داده یا کنترل می کند؟ چطور می توانید به شناخت عمیق تری نسبت به این افکار دست پیدا کنید؟

تعبیر خواب آتش زدن آتشکده: فرقی نمی کند که در خواب، چه کسی باعث ایجاد آتش سوزی شود. در تعبیر خواب روان شناسی، انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل عقاید مختلف موجود در شخصیت خودمان هستند. این خواب از شما می خواهد تا تناقضات فکری خود را شناخته و اجازه ندهید که این تناقضات، آرامش فکری شما را مختل کند. این خواب از شما می خواهد تا برای رسیدن به آگاهی بیشتر، متوجه درونیات و احساسات درونی خود شوید و در آرامش بیشتری به تصمیم گیری و قضاوت بپردازید.

 • محمد رضا

  محمد رضا

  • ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ - ۰۱:۲۰:۴۷

  عالی بود من یک ایرانی اصیل هستم یعنی یک زرتشتی هستم در سایت های دیگه چون اسلام آتش رو خلاف دونسته توهین شده بود به آتشکده زرتشتیان محل عبادت خدای یگانه اهورا مزدا ولی اما شما حقیقت رو گفتید ممنونم از شما


  ایام به کام

  1111

  ایام به کام

  پاسخ مدیر (arghavan ):   سلام وقتتون بخیر باشه، ممنونیم از نظرتون، موفق باشید @}؛-