تعبیر خواب اورانوس

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب اورانوس

بسیار اتفاق می افتد که در رویای خود با سمبل های اساطیری و افسانه ای رو به رو شویم. در این زمان بسیار اهمیت دارد که برای تفسیر رویا، ابتدا به زمینه های قبلی و تاثیری که این اساطیر بر افکار و جهان بینی ما داشته اند مراجعه کنیم. در واقع رویای ما تاثیر پذیرفته از تاثیر این افسانه ها بر طرز فکر ما می باشد.

اورانوس در اساطیر یونان، خدای یونانی متناظر با آسمان یا بهشت است. معادل پارسی سره آن آهوره است. اورانوس هفتمین سیاره ی منظومه ی شمسی می باشد. اورانوس در اسطوره های یونانی، تجسم آسمان وبهشت محسوب شده است. اورانوس در اختربینی به عنوان سیاره ی برج دلو محسوب می شود.

بابلی ها بر این عقیده بودند که خدایان در میان ستاره ها و دیگر اجرام آسمانی زندگی می کنند و سرنوشت انسان ها با اراده ی آن ها و با حرکت ستاره ها رقم خواهد خورد. بابلی ها آسمان را به 12 برش تقسیم کرده اند. این تقسیم بندی ها که در ان زمان با نام ((علم هیئت)) شناخته میشد، تا قرون متمادی، به عنوان دانش روز پذیرفته شده بود.

اورانوس در اسطوره های یونان، خدای آسمان و معادل پارسی سره آن اهوره، هفتمین سیاره از نظر نزدیکی به خورشید و سومین سیاره از نظر اندازه است. در اساطیر یونان، اورانوس توسط گایا به وجود آمد و همسر او شد. او سیکوپها وهکاتونکیدها فرزندان خود را که به قدرتش شک کردند را در تارتاروس یا جهنم زندانی کرد. این امر باعث ناراحتی گایا شد. او از پسرانش خواست که با اورانوس مقابله کنند. تنها کرونوس خواسته ی او را اجابت کرد. سپس گایا داسی عظیم از سنگ ساخت و به او داد. البته گایا می دانست که از این داس برای آزار او استفاده می کنند (با داس محصولات زمین را جمع آوری می کنند) ولی برای آزادی فرزندانش این کار را انجام داد.

سپس کرونوس کمین کرد وهنگامی که اورانوس برای همخوابی نزد گایا آمد با ضربه ای بیضه های او را قطع کرد و به دریا انداخت. از خونی که بر زمین ریخت گیگانت ها و الهه های انتقام به وجود آمدند. به این ترتیب، دیدن سمبل اورانوس در رویا می تواند به میل و نقشه های شما برای انتقام جویی اشاره داشته باشد.

بعضی می گویند که هنگامی که به دریا افتاد از کفی که ایجاد کرد آفرودیته به وجود آمد (یا به عبارت دیگر بین اورانوس و آفروس (کف دریا) ترکیب حاصل شد و آفرودیته به وجود آمد. در آخرین لحظات اورانوس پیش بینی کرد که همین اتفاق برای کرونوس هم خواهد افتاد.

الهه های انتقام که به یونانی ارینیئس نامیده می شوند، در اساطیر یونانی ایزد بانوان انتقام بودند. آن ها مجرمین و مخصوصأ قاتلان را تعقیب و مجازات  می کردند. الهه های انتقام به شکل موجوداتی وحشتناک، نه به طور کامل زنانه با ویژگی هایی از قبیل نفسی سوزان، بال هایی به شکل خفاش، سری که مار ها بر روی آن حلقه بسته بودند وخونی که آغشته به سم از چشمانشان سرازیر می شد توصیف می شوند.

در مجموع می توان گفت که دیدن رویایی با سمبل اورانوس می تواند با مفهوم اسطوره ی اورانوس و الهه ی زمین و چنین غرایزی گره خورده باشد. این رویا نشان می دهد که شما هم اکنون و در زندگی بیداری درگیر کدام دسته از چالش ها و گره های فکری هستید و کدام غرایز شما را به پیش می رانند.

شما در این زمان در تلاش هستید تا ریشه ی تمایلات و افکار خود را کشف کرده و سالم ترین تصمیم را انتخاب کنید. غرایز شما می تواند با کینه ورزی، زیاده خواهی یا انتقام جویی مرتبط باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...