تعبیر خواب اعداد

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب اعداد

بسیار اتفاق می افتد که در رویا، با اعدادی مواجه می شویم که توجه ما را به خود جلب می کنند. ممکن است آن ها را در قالب شماره تلفن، روز های ماه یا هفته، ساعتی خاص، یا تعداد بخصوصی از یک موضوع یا شی خاص مشاهده کنیم. اعداد عناصر پایه و بسیار عمیقی در فرهنگ عمومی و سمبل شناسی هستند و به مرور زمان و در فرهنگ های مختلف، کاربرد های مختلفی پیدا کرده اند. مفاهیم و کاربرد هایی فراتر از وسیله ای برای اندازه گیری و سنجش. اعداد به گونه ای زبان خاص خود را پیدا می کنند و با توجه به ترکیبی که با سمبل های دیگر پیدا می کنند، مفهوم ویژه ای را به خود می گیرند.

عددشناسی یا علم الاعداد جزء علوم خفیه است و به ادعای باورمندان، یعنی تفسیر اعداد به وسیله ی اعداد که در طالع بینی استفاده می شود و عدد شناسی، پایه ی علم حروف است. باید توجه داشت که ذهنیت و تلقین در عدد شناسی، خود یک ترفند برای معنادار کردن اعداد است. علم الاعداد و علم الحروف، در الهیات مسیحی برای تفسیر گذشته یا پیش گویی آینده به کار می رود. فیثاغورث و شاگردانش، اعداد را بسیار مقتدر می دانستند و بر این باور بودند که اعداد، حروف و کلمات، ماهیت واقعی جهان را به تصویر می کشند.

در عددشناسی، برای رسیدن به ریشه و تفسیر یک عدد، تمامی اعداد آن را با هم جمع می کنند تا حاصل یک رقم یا برابر با 11 و 22 شود. اجتماع 531 می شود 5+3+1= 9 تنها عدد های 22 و 11 هستند که به عددهای یک رقمی تبدیل نمی شوند.

در تفسیر اعداد روش های متنوعی وجود دارد که هر کس بر اساس تجربه و دانشی که آموخته، اعداد را تفسیر می کند. در تفسیر اعداد نیاز به شهود، یا کنترل نیروهای ذهن است. اینها مثالی هستند برای تفسیرِ استعداد اعداد.

عدد 1 نشانه ی قدرت خلاقیت، حمایت، نیکی و خیر خواهی. عدد 2 نشانه ی قوه ی خلاقیت، حساس بودن، پدر یا مادر شدن،  تولید. عدد 3 نشانه ی آرمان گرایی، تعلیم و تربیت در سطح عالی، سفر به کشورهای دوردست و مذهب.عدد 4 نشانه ی فردیت، نیروی ابتکار، قوه ی اختراع، تحمل، شکیبایی و چشم پوشی است. عدد5 نشانه ی ارتباطات، تحرک،  قابلیت تغییرپذیری است. عدد 6 نشانه ی جوهر زنانگی، ترحم و پول است. عدد 7 نشانه ی روحانیت، حساسیت، همدردی و رمز و راز است. عدد 8 نشانه ی عقل، فضیلت، آموختن به یاری تجربیات به دست آمده، ثبات قدم و صبر و مسئولیت است. عدد 9 نشانه ی کردار خصمانه،  خشونت، نفوذ و شجاعت و تضاد، درگیری و تهاجم است.

این تفاسیر مربوط به توصیف اشخاص است: عدد یک به فردی خود ساخته اشاره دارد. عدد دو به فرد گوش به فرمان و مطیع.  عدد سه می تواند توصیف کننده ی فردی برون گرا باشد. عدد چهار نشان دهنده ی فردی منضبط است. عدد پنج می تواند به آزاد منشی اشاره داشته باشد. عدد شش شخصیتی سازمان گرا و هماهنگ کننده است. عدد هفت می تواند نشانه ی درون گرایی باشد.  عدد هشت توصیف کننده ی شخصیتی محکم و پر قدرت است. عدد نُه نشانه ی ایثار و از خود گذشتگی است.

در مورد دو عدد مرکب 11 و 22، عدد11 نشانه ی روشنفکری و عدد 22  نشانه ی تسلط بر نفس و خویشتنداری است. اما همیشه نمی توان به طور کامل یک عدد را تفسیر کرد. بسیار اهمیت دارد که اعداد را در رؤیای خود در چه قالب، به چه زبان و با چه سمبل های دیگری مشاهده می کنید. از طرفی عددشناسان عقیده دارند که حداقل یک پنجم تفسیر متغیر است و به ظرفیت تغییر شما و تقدیری که می توانید برای خود رقم بزنید بازمی گردد.

همه ی اعداد تفسیر مثبت و منفی دارند. یک عدد به تنهایی تفسیر خاصی ندارد، بلکه در مقابل دیگر اعداد و سمبل ها، تفسیر می شود.

در مجموع می توان گفت که اعداد، به چرخ ها و دوایر تکرار شونده اشاره دارند. یعنی، آن ها شما را به اتفاقات و تجربه های گذشته متصل می کنند. اعداد به شما یادآور می شوند که تمام پدیده ها، معطوف به محاسبات دقیق هستند. شاید ما هم اکنون قادر به درک روابط بین این پدیده ها نباشیم اما این به معنای بی معنا یا بی نظم بودنشان نیست. بلکه می تواند نشان دهنده ی محاسبه ای پیچیده و دقیق باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...