تعبیر خواب مجله

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مجله

مجله در رویا می تواند جزء سمبل های مدرن و امروزی قلمداد شود. تمام سمبل هایی که در رویا مشاهده می کنید دارای مفهوم هستند حتی اگر غیر معمول، عجیب یا خنده دار ظاهر شوند. برای تفسیر چنین سمبل هایی باید به تاریخچه و ریشه فرهنگی آن ها در زندگی بیداری مراجعه کرد. مجله یا گاهنامه گونه ای کتابچه ی دوره ای است که با چاپ مقاله های عمومی یا علمی به گسترش و اشاعه ی اطلاعات، دانش و نتایج پژوهش ها درباره ی پیشرفت های جاری در یک حوزه ی علمی خاص می پردازد.

مقاله ی علمی توسط پژوهشگر یا پژوهشگرانی نوشته می شود که پژوهش را انجام داده اند. مجله به مدرکی جلد شده و ادواری گفته می شود که به طور منظم و با فاصله ی انتشار مرتب و زیر شماره ی ردیف و دوره و تاریخ معین در زمینه های گوناگون اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، دینی، علمی، فنی، کشاورزی، نظامی، هنری، ورزشی و نظایر این ها، بیش از دو بار در سال منتشر شود و در تهیه ی مطالب آن بیشتر از یک نفر مشارکت داشته باشد و نیز دارای بیشتر از یک مقاله باشد.

موضوع مجله ای که در رویا مشغول مشاهده ی آن هستید، ارتباط مستقیم با چالشی دارد که هم اکنون و در زندگی بیداری با آن مواجه هستید. این چالش می تواند کاملا روانی و شخصی باشد. این سمبل نشان می دهد که شما طی مدت زمانی طولانی و به طور دوره ای، اطلاعات مختلفی را درباره ی مشکل خود جمع آوری کرده و در پی حل آن هستید و این کار در این برهه از زندگی، برای شما بسیار با اهمیت شده است.

در لغت نامه ی دهخدا، اصل این لغت را عبری و از کلمه ی مگلت دانسته اند و ذیل مجله آورده اند: آنچه همچون کتاب و رساله از اخبار و موضوعات و مقالات مختلف، هفته ای یا پونزده روزی یا ماهی و جز ان طبع و انتشار دهند. بسیار اهمیت دارد مجله ای که در رویا می بینید برای شما یادآور چیست؟ اگر این مجله را در واقعیت و سابقا مطالعه می کردید، چه اطلاعاتی را به شما منتقل میکرده است؟ ممکن است این اطلاعات راه گشای مناسبی برای عبور از مشکلات فعلی شما در زندگی بیداری باشد.

فرهنگ فارسی معین مجله را مجموعه ای تعریف کرده است که به طور مرتب منتشر می شود و شامل مقالات در موضوعی واحد یا در موضوعات مختلف باشد. در فرهنگ عمید نیز زیر واژه ی مجله آمده است: مجموعه ای از مقالات گوناگون که هر هفته یا هر ماه یک مرتبه چاپ و منتشر شود.

دیدن این سمبل می تواند به کنجکاوی شما درباره ی نحوه ی پیشبرد برنامه ها و پروژه هایتان اشاره داشته باشد. در واقع شما در ناخودآگاه خود در حال ارزیابی این موضوع هستید که برنامه هایتان در طولانی مدت تا چه حد موفق بوده است. مجله به لحاظ دامنه ی شمول به دو دسته ی عمومی و تخصصی تقسیم می شوند. مجله ها از لحاظ قالب انتشار به سه دسته ی کاغذی و الکترونیکی و چند رسانه ای تقسیم می شوند. مجله ی کاغذی به مجله ای گفته می شود که به صورت الکترونیکی روی اینترنت چاپ و منتشر می شود.

مجله ی چند رسانه ای به مجله ای گفته می شود که به صورت پی دی اف روی لوح فشرده منتشر می شود. مجله دارای شکل و محتوا است. مجله ها به لحاظ شکل عموما دارای نام، اندازه ی معین، شماره و تاریخ، دوره یا سال، شناسنامه، صاحب امتیاز، مدیر مسئول، سردبیر، هیئت تحریریه، نشانی و ... و به عنوان هویت ظاهری، دارای شیوه ی صفحه آرایی است. اگر هر یک از این نشانگان در رویا به شکل افراطی یا منحصر به فرد توجه شما را جلب کند، باید بدانید که اعداد و حروف و رنگ ها نیز به طور مجرد دارای مفهوم سمبلیک هستند.

در مجموع می توان گفت که سمبل مجله به شما یادآور می شود که هم اکنون و در زندگی بیداری چه موضوعاتی برای شما در طولانی مدت دارای اهمیت بیشتری هستند و چه مسائلی در راستای این مسائل هستند و چه مسائلی هم اکنون روند تحقیق شما را مختل کرده اند. این مسائل حتما جنبه ی ظاهری ندارند و ممکن است صرفا به دغدغه ها و چالش های فکری و روانی شما اشاره داشته باشند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...