تعبیر خواب آبدستان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آبدستان

آبدستان در ادبیات سنتی آفتابه ای است که به وسیله ی آن دست و صورت را می شویند. در ادبیات به آن ابریق یا تاموره نیز گفته میشود. این وسیله یکی از وسایل منزل و جنبه ی ارزشمند و گاها زیبایی شناسی نیز داشته است. در مواردی آبدستان به معنای خادم و خدمتکار نیز به کار رفته است. به هر حال ممکن است در خواب وسیله ای شبیه به آبدستان را مشاهده کرده یا صرفا نام آن را بشنوید. به همان شکل که در دنیای خواب هیچ چیز غیر ممکن نیست و ذهن ما به خلق چیز هایی می پردازد که در واقعیت آن ها را درک و تجربه نکرده ایم.

آبدستان یا پارچ وسیله ای است برای ریختن آب  است که در شیوه ی زندگی سنتی برای موارد بهداشتی و شست و شوی دست ها پیش از غذا خوردن اشاره داشته باشد. به شکلی که برای اشرافیان جنبه ی تجملی داشته است. دیدن آبدستان می تواند به آداب سنتی و تجملی که از دیگران به شما ارث رسیده اشاره داشته باشد. ممکن است در این زمان درباره ی ارزش و اهمیت سنت های کهن دچار چالش های فکری شده باشید. شما در جریان این خواب در حال شناخت فلسفه و میزان اعتبار و اهمیت این موروثات کهن هستید.

آبدستان می تواند از جنس فلزی ارزشمند باشد و در خواب شما اشاره به ایده ها و افکاری دارد که ممکن است در نظر عموم کهنه و از رده خارج شده باشد اما همچنان توانایی کمک به شما و پیشبرد امور روزمره تان را داشته باشید. این که آبدستان را در قالب فلزات ارزشمندی مانند طلا و نقره می بینید نیز نشان دهنده ی شناخت شما به ارزش و اهمیت این ایده ها یا گرایشات در نظر شما می باشد.

آبدستان می تواند نشان از علاقه و گرایش افراطی شما به انجام آداب کهن و سنتی باشد. ممکن است این افراط در عمل به آداب سنتی برای شما مشکلاتی را ایجاد کرده باشد یا هم اکنون با زنگ خطری درباره ی استفاده ی بی جا و توسل نادرست به این آداب رو به رو شده باشید. مخصوصا اگر سمبل آب دستان را در کنار سمبل هایی مانند مار و عقرب مشاهده کنید.

اگر آبدستانی که در خواب مشاهده می کنید را در واقعیت دیده باشید، باید توجه داشته باشید که این سمبل شما را به یاد کدام اتفاق و کدام روز می اندازد؟ از آن اتفاقات چه تجربه ی مفیدی را کسب کردید؟ استفاده ی از آن تجربیات چگونه می تواند در حل مشکلات فعلی و چالش هایی که در حال حاضر با آن ها رو به رو شده اید کمک دهنده باشد؟

ممکن است آبدستان برای شما یادآور یک فیلم تاریخی که در گذشته دیده اید باشد، در این حالت باید به تحلیل سمبل های دیگر خواب و جریان مرتبط با فیلم و درس هایی که از دیدن آن فیلم گرفته اید بپردازید. در واقع باید توجه داشته باشید که داستان و چالش های این فیلم به کدام یک از چالش های فعلی زندگی شما دارای شباهت هایی می باشد. استفاده از این عبرت ها و درس های می تواند هم اکنون به کمک شما آمده و در رفع چالش های پیش رو به شما کمک دهنده باشد.

آبدستان می تواند برای شما یادآور بازدید از یک موزه ی تاریخی باشد در این حالت باید به ماجرای بازدید از موزه، اتفاقات آن روز یا تحلیلی که در دیدار از موزه و آثار تاریخی به شما ارائه گردیده است مراجعه کنید.

دیدن آبدستانی از جنس طلا در خواب می تواند به روحیه ی اشراف منشی و همچنین سنت گرای رویابین اشاره داشته باشد. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که چه مقدار از این گرایشات و عقاید منطقی بوده و پیگیری این افکار چه کمکی به شما خواهد کرد؟

اگر در خواب مشغول خریدن آبدستان باشید، این خواب می تواند به تلاش شما برای پایبندی به اصول سنتی اشاره داشته باشد. در واقع این خواب روحیات فردی را نشان می دهد که از طریق اجرای کار های سنتی اعتماد به نفس کسب می کند.

اگر در خواب، آبدستان را به عنوان عتیقه ای ارزشمند در یک خرابه یا جای بیابانی پیدا کنید، این خواب به انگیزه ی شما برای یافتن ایده یا خلاقیت یا دستاوردی جدید از طریق جست و جو در کتاب ها یا اندیشه های کهن یا سنت بزرگان صحبت می کند.

اگر در خواب مشغول تماشای نقوش و طرح های نقش شده بر روی یک آبدستان باشید، برای تحلیل این خواب باید توجه داشته باشید که در حین دیدن رویا، آن نقوش چه احساساتی را برای شما متجلی می سازند. با این فرض که آبدستان سمبل توسط شما به الگوهای کهن است، آن نقوش نشان دهنده ی تحلیل و برداشت شما از یکی از این الگو هاست.

در نهایت می توان گفت، آبدستان از جمله سمبل هایی است که به ندرت در خواب مردمان این عصر پدیدار می شود چرا که ریشه و استفاده ی آن در فرهنگ مردمان قدیم نهفته است. این خواب همواره به خاطر جست و جو های شما در زمینه هایی که ریشه ی آن ها به گذشته و مسائل سنتی گره خورده، مرتبط می باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...