تعبیر خواب یاقوت کبود

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب یاقوت کبود

این رویا با سمبل سنگ، انسجام و سرسختی مرتبط است. سنگ یاقوت کبود، به عنوان یکی از سنگ های مناسب مدیتیشن شناخته شده است. دیدن این سنگ در رویا می تواند به تلاش شما برای یافتن آرامش روانی عمیق اشاره داشته باشد. بسیار اهمیت دارد که در هنگام دیدن این رویا دچار چه احساسی می شوید یا کدام فکر و خاطره را در شما زنده می کند. اگر شما هیچ زمینه ای درباره ی سنگ یاقوت ندارید، برای شناخت مفهوم این سمبل، باید به نقش این سنگ در فرهنگ ها و عقیده های گوناگون توجه داشته باشید.

در برخی فرهنگ ها عقیده بر آن است که این سنگ، صاحب خود را در تصمیم هایش حمایت می کند. در واقع این سنگ با ارتعاشات خود، انرژی صاحبش را تقویت می کند. یاقوت کبود سنگ عقل، واقعیت و خرد است. برای تفسیر چنین رویایی باید به ارزش هایی که برای این سنگ در زندگی روزمره و ادبیات و هنر و در طول تاریخ در نظر گرفته شده است مراجعه کرد. دیدن این سنگ در رویا می تواند به دیدگاه های شما درباره ی سنگ درمانی یا خواص درمانی سنگ ها اشاره داشته باشد.

در برخی فرهنگ ها عقیده بر آن است که برای از بین بردن بی خوابی، که موجب ناراحتی های عصبی می شود، باید این سنگ را روی چاکرای پیشانی یا چشم سوم قرار داد. دیدن این سنگ در رویا می تواند به مشکلی اشاره داشته باشد که هم اکنون و در زندگی بیداری با آن مواجه هستید و همزمان به دنبال یک راه حل هستید. اما سنگ یاقوت کبود در رویا، به این معنا نیست که باید این سنگ را در زندگی بیداری تهیه کنید، بلکه از شما می خواهد تا ویژگی های سنگ یاقوت کبود را در خود تقویت کنید.

یاقوت کبود در رویا با سمبل رنگ آبی مرتبط است.معادن بزرگ یاقوت کبود در واقع بازمانده ی رگه های آتشفشانی ودگرگون شده از گرانیت و مرمرند که در بستر رودها و دامنه ی کوه ها دچار هوازدگی شده اند.زیبای و استحکام این سنگ باعث شده تا به عنوان طلسم در میان سلاطین بسیار محبوب باشد.

یک تاریخ دان قرون وسطا می نویسد که شاهان این سنگ را به همراه داشتند تا آنان را از صدمات فیزیکی و حسادت درباریان محفوظ دارد. هنگام امضای معاهده ی صلح، امضاکنندگان یاقوت کبود یا سنگ سفایر به همراه داشتند تا از صلح واقعی وجلوگیری از خون ریزی بیشتر اطمینان یابند.

در افسانه ها آمده اگر یک مار سمی به همراه سنگ سفایر یا همان یاقوت کبود در طرفی باشد آن مار خواهد مرد چرا که این سنگ محافظتی در برابر سم ایجاد می کند. در اسطوره های فارسی آمده است که مادر طبیعت روی سفایر یا یاقوت کبود بزرگی استراحت می کند و آسمان بازتاب دهنده ی این کریستال آبی است. همان طور که می بینید سفایر یا یاقوت کبود نیز مانند عضو دیگر خانواده اش، یاقوت، هم در روی تاج شاهان و هم در افسانه ها جایگاهی ویژه دارد. درجه ی سختی یاقوت کبود 9 است وساختار کریستالی سه گوش دارد. همه ی انواع سنگ یاقوت که قرمز رنگ نیستند سفایر نامیده می شوند، با این حال این نام بیشتر با رنگ آبی آن عجین است.

در مجموع ظهور این سمبل در رویا از شما می خواهد تا قدرت نهفته در سنگ یاقوت را کشف کرده و به کار بندید. تفاوتی نمی کند که در رویا، سنگ یاقوت را در دستان چه کسی مشاهده کنید، چون در هر صورت، انسان هایی که در رویا مشاهده می کنید، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خوده شما هستند. شما صرفا کافی است تا ارزش درونی خود را که مرتبط با مفاهیم سنگ یاقوت است را کشف و در زندگی روزمره ی خود استفاده کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...